Strona główna Styl życia Moskitiery ramowe a estetyka okien – jak dobrać odpowiedni kolor?

Moskitiery ramowe a estetyka okien – jak dobrać odpowiedni kolor?

1

Okna umożliwiają wpuszczenie do domu naturalnego światła, otwierają przestrzeń na piękne widoki. Moskitiery ramowe to ważny element wyposażenia, który umożliwia cieszenie się czystym powietrzem bez ryzyka „odwiedzania” naszego mieszkania przez owady. Najlepiej jednak, aby moskitiery były niewidoczne. Czym się kierować w wyborze ich kolorystyki?

Moskitiery: wygląd od zewnątrz

Pierwszym krokiem jest przyjrzenie się elewacji naszego budynku oraz samym ramom okiennym od zewnątrz. Jeśli mamy drewniane okna w naturalnym kolorze, to najlepiej wybrać moskitierę w kolorze brązowym lub białym, które są uniwersalne i będą pasować do większości kolorów elewacji.

Dla białych okien polecamy moskitiery w kolorze białym lub szarym, które będą eleganckie i subtelne. Jeśli natomiast mamy okna w ciemnym kolorze, to warto postawić na moskitiery w kolorze grafitowym lub antracytowym, które będą dobrze konweniować z barwą stolarki i pozostaną niemal niewidocznym elementem wnęki okiennej.

Szukasz sprawdzonych rozwiązań? Postaw na moskitiery ramowe od Karnix: https://www.karnix.pl/moskitiery-ramowe.html

Wybór moskitier: czy pasują do wnętrza?

Drugim ważnym aspektem przy wyborze koloru moskitiery jest oczywiście styl, w jakim zaaranżowaliśmy nasz dom czy mieszkanie.

Jeśli preferujemy klasyczne i eleganckie meble oraz rozwiązania dekoracyjne, warto postawić na moskitiery w stonowanych kolorach, które nie będą dominować nad stonowaną całością.

Dla fanów nowoczesnego designu ciekawym pomysłem będzie umieszczenie w oknach moskitier w kolorze czarnym lub srebrnym, które będą się wyróżniać, stanowiąc dodatkowo ozdobę wnęki okiennej. Ważne jednak jest, aby dobierać tak moskitiery, aby nie osiągnąć efektu „zakratowanego” okna. Przy ciemnym kolorze moskitiery o stosunkowo dużych oczkach może się to zdarzyć: tego typu rozwiązania lepiej stosować w garażach, pomieszczeniach gospodarczych.

Ostatnim, ale nie mniej ważnym czynnikiem są oczywiście nasze indywidualne preferencje. Kolor moskitiery powinien być dobierany w taki sposób, aby po prostu się nam podobał.

Osoby lubiące niecodzienne rozwiązania i wyraziste kolory z pewnością docenią fakt, że na rynku dostępne są moskitiery w tak nietypowych kolorach jak czerwony czy niebieski. Z kolei wszyscy ci, którzy cenią sobie równowagę i harmonię będą zapewne zainteresowani moskitierami w delikatnych odcieniach beżu czy nawet subtelnej zieleni. Okażą się one kojące dla oczu i będą pasować do spokojnej aranżacji wnęki okiennej.

Na koniec: o czym warto pamiętać przy wyborze moskitier?

Podsumowując, wybór koloru moskitiery ramowej jest istotny dla zachowania estetyki naszych okien. Należy brać pod uwagę kolor stolarki, styl, w jakim zostało zaaranżowane wnętrze oraz nasze indywidualne preferencje. Warto pamiętać, że moskitiery ramowe nie tylko stanowią ozdobę naszych okien, ale stanowią przede wszystkim zaporę przed owadami: dlatego dbając o aspekt estetyczny, nie powinniśmy zaniedbać również ich podstawowej funkcji i zawsze wybierać produkty od sprawdzonych producentów, którzy dają długoletnią gwarancję na swoje rozwiązania.

Dobrej jakości moskitiery polecane przez tysiące zadowolonych klientów znajdziesz na: https://www.karnix.pl/moskitiery-plisowane.html

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Chciałem kiedyś kupić moskitiery do swojego domu , na szczęście w tym samym czasie pokazały się moskitiery w Lidlu.
I tutaj szok , za jedną moskitierę w pewnej firmie w Pabianicach , chcieli tyle co za 8 , słownie osiem w Lidlu.
Jedyny problem ze samemu trzeba to sobie złożyć i założyć na okna ale jest to banalnie proste
A później taki „przedsiębiorca” narzeka że nie ma zbytu.