Strona główna Aktualności Z miasta Montują stylowe oświetlenie na ul. Zamkowej (ZDJĘCIA)

Montują stylowe oświetlenie na ul. Zamkowej (ZDJĘCIA)

24
Po konsultacjach z mieszkańcami urzędnicy w lipcu 2021 roku zaprezentowali jak wyglądać będą lampy uliczne na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Gdańskiej. Właśnie trwa ich montaż.

Do wybory były trzy projekty. Wybraliśmy ten w stylu retro.

Oprócz funkcji dekoracyjnej nowe lampy w technologii LED mają praktycznie doświetlić przestrzeń na chodniku. Zastąpią stare latarnie z kulistymi oprawami zamontowane w 2006 roku.

Dzięki nowym żarówkom miasto ma zaoszczędzić na prądzie. Na wspomnianym odcinku zamontowane zostaną 44 takie lampy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ładne, przynajmniej dla mnie….. ale czy nie za gęsto? albo chociaż zrobić możliwość wyłączenia co drugiej w jakiś ustalonych godzinach czyli tryb eco 🙂

z czujka ruchu beda :DDDD

Pomijając ilość mam pyt o sens kładzenia wcześniej chodnika a teraz jego częściowej rozbiórki by wstawić lampę? Tak właśnie później dochodzi do niegospodarności i naciągania na kasę zamawiającego. Roboty robi się w ustalonej kolejności. Jeśli w projekcie były lampy od początku powinno być przygotowane podłoże dla nich. A tak jak zwykle robione jest wszystko od tyłka strony. I gdzie tu dozór ze strony miasta inżyniera kontraktu itd .. parodia.

Gildia budowlańców nie dość ze podtrzymuje tradycje to jeszcze adaptuje do otaczających realiów zasadę „najpierw asfalt, potem kanalizacja”.

Last edited 1 miesiąc temu by Szept odbytu

Przecież w miejscu gdzie miały stać lampy, to chodnika nie było. Płyty nie były ułożone.

Czy przeprowadzono jakieś badanie, ile energii zostanie niepotrzebnie zużyte na oświetlanie drzew i budynków przy pomocy tych nowych lamp? Już od dawna w dyskusji naukowej pojawia się określenie 'zanieczyszczenia światłem przestrzenie publicznych’ i jego negatywny skutek na ludzi oraz środowisko naturalne. Także nie wiem dlaczego władze nie wybrały lamp o kształcie zapewniającym jak najlepsze wykorzystanie światła do oświetlenia chodników, do czego zresztą powinny te lampy w pierwszej kolejności służyć. Tylko zatwierdziło takie, których rozproszone oświetlenie zużyje więcej energii na niepotrzebne oświetlenie wszystkiego dookoła.

Racja. Trzeba przysłonić dwucentymetrowy pasek w latarniach, żeby nie oświetlały pni drzew. Bo budynków to na pewno one nie oświetlą. Musisz się trochę więcej dowiedzieć o zanieczyszczeniu światłem. Jeden artykuł z internetu nie wystarczy.

Spójrz na pierwsze zdjęcie, a następnie na drugie, i porównaj czy latarnia uliczna jest podobna do którejś z proponowanych lamp chodnikowych. Dla ułatwienia napiszę iż jeden wariant który by oświetlał chodnik a nie przestrzeń, jakże piękną, dookoła.

chyba 5G ci zaszkodziło

Ten jeden wariant oświetałby może metr chodnika wokół latarni, a nie dwuipółmetrowy chodnik.

Ładne czy nie ładne kwestia gustu. Moje pytanie do władz jest następujące: jak tam stawki za prąd? Tyle w mediach ogólnopolskich o tym i problemach miast „trąbią ” a u nas ciszaaaaaaa. Mamy jakieś przywileje czy u nas nie ma problemu? Przyznaję, że nie jestem blisko władz Pabianic, więc tylko skromnie pytam.

Spokojnie, wyłączą w przedszkolach, ale przed urzędem będzie jasno.

a na tramwaj starczy?

Zdejmij ten kaganiec człowieku…. Nie rób z siebie niewolnika. chyba, ze się nim czujesz

Może i ładne, może nowoczesne, może eleganckie ale cóż z tego jak nie będzie miasta stać aby się świeciły.

brak żarówek w tych oprawach skuteczniej oszczędzi zużycie energii.. Zasadzili lampy i teraz będą ciągle zgaszone.

„Najlepsze lampy są w urzędzie”.

Ale po co to, się pytam, skoro pis podniesie nam prund o 1000%, więc będzie cimno nocami w mieście :-/

Chciałabym zapytać kiedy zostanie oświetlony odcinek między skrzyżowaniem Kilińskiego Zamkowa a Zamkiem.Ten odcinek Zamkowej to grobowa ciemność.Tam są punkty usługowe,tam chodzą mieszkańcy naszego miasta i drżą że strachu.Dlaczego odłączono latarni,nie dając nic w zamian skoro tam nic się nie dzieje od dawna nie ma tam pracowników.Panie Prezydencie,nie każdy ma furę z kierowcą.Są mieszkańcy którzy przez brak wyobraźni Pana i Pańskich kolegów muszą pokonywać te ciemności piechotą bo przecież komunikacja miejska też tam nie dociera.Mam nadzieję,że ktoś Was z tej pseudo szumnej inwestycji dokładnie i szczegółowo rozliczy!

Powiedz, jak chcesz włączać oświetlenie na odcinku na którym jest remont i wszystko jest zdemontowane ?
Jak skończą, to tam też będą latarnie i powinno być w nocy jaśniej, o ile pisiory nie podniosą cen energii do nieba.

Najjaśniejsza w Pabianicach lampa to ta co trzyma rysunek.Pytam czy jakaś ławka będzie zamontowana na Zamkowej żeby usiąść i podziwiać ten bubel betonowy

serio. martwi mnie wasz poziom hejtowania…remont źle, bo później już będzie ładnie i nie będzie co hejtować, latarnie źle..bo będzie za ładnie, jakieś donice z kwiatami postawią , też będzie źle. Wyjdźcie z domu i weźcie się za robotę maruderzy wieczni. Dostęp do komputera i Internetu was w końcu zabije.

Ktoś może wyjaśnić jak na tak długim odcinku będą 44 lampy skoro na zdjęciu montują je najwyżej co 10 metrów ?

Na jak długim?