Strona główna Sport Piłka nożna Młodzieżowcy na wagę złota

Młodzieżowcy na wagę złota

0

„Fioletowi” po nieudanym ubiegłym sezonie biorą się ostro do pracy. Trener Łukasz Wijata chce szczególnie wzmocnić mocno dziurawą wiosną linię obrony.

Piłkarze PTC do treningów po miesięcznej przerwie wrócili 19 lipca i trenują trzy razy w tygodniu. Sen z powiek trenerowi Łukaszowi Wijacie spędza mała liczba młodzieżowców. Wiosną miał ich do dyspozycji zaledwie trzech i to nie zawsze, a na boisku musi przebywać minimum dwóch. W efekcie „od deski do deski” grał Szymon Ziółkowski, a wymiennie Adrian Kopka i Igor Gwiazdowski. Tyle że ten ostatni pod koniec ubiegłego sezonu zdał w klubie sprzęt i zrezygnował z dalszej gry. Zimą wydawało się, że do gry wróci Kamil Jabłoński, ale po tym jak wyleczył jedną kontuzję kolana złapał drugą (zerwane więzadła krzyżowe) i znów czekała go kilkumiesięczna przerwa. Teraz z kolei „Kwasu” wybiera się na studia w Warszawie.

By skorzystać ze swoich kolejnych wychowanków „fioletowi” będą musieli poczekać jeszcze przynajmniej sezon-dwa. Najstarszy obecnie grupa młodzieżowa w klubie to rocznik 2001/2002, a w seniorach można grać od 16 lat. Dobra wiadomość jest taka, że działaczom udało się namówić do powrotu do treningów Mateusza Pietrasa (rocznik 1996), który awaryjnie wystąpił w dwóch ostatnich meczach po ponad półrocznej przerwie w treningach i w ostatnim z nich zanotował hat-tricka. Do powrotu namawiany jest także Paweł Hetmanek, ale póki co nie dał jednoznacznej odpowiedzi.

Druga paląca kwestia dla szkoleniowca to wąska kadra, przez którą sam musiał większą część rundy wiosennej występować na boisku łatając dziury w obronie, mimo wcześniejszych zapowiedzi, iż nie przewiduje pojawiać się na murawie. Dlatego działacze już rozglądają się za potencjalnymi wzmocnieniami. Testowani mają być przede wszystkim kandydaci do gry w obronie, ale działacze mają też na oku zawodników przednich formacji, którzy powinni być sprawdzani w grach kontrolnych.

Trener Wijata zaplanował 5 sparingów. Pierwszy odbędzie się po tygodniu regularnych treningów, w środę 27 lipca, a rywalem będzie 13. drużyna ubiegłego sezonu IV ligi – Andrespolia Wiśniowa Góra. Trzy dni później „fioletowi” zmierzą się z wicemistrzem sieradzkiej „okręgówki” – LUKS-em Bałucz. W sierpniu natomiast formę PTC sprawdzą: spadkowicz z IV ligi – Stal Głowno (6 sierpnia), 6. drużyna łódzkiej „okręgówki” – Sokół II Aleksandrów Łódzki (10 sierpnia) oraz beniaminek Klasy A – Jutrzenka Bychlew (13 sierpnia).

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments