Strona główna Aktualności Z miasta Ministerstwo Zdrowia dofinansowało PCM

Ministerstwo Zdrowia dofinansowało PCM

21
Blisko 8,5 mln złotych otrzymało Pabianickie Centrum Medyczne na na doposażenie i modernizację szpitalnego oddziału ratunkowego.

Dofinansowanie przekazane zostało w ramach „Programu inwestycyjnego modernizacji podmiotów leczniczych”, do którego przystąpiło Pabianickie Centrum Medyczne, składając odpowiedni wniosek.
Lwia część dofinansowania wykorzystana zostanie na zakup nowoczesnego tomografu. Sprzęt kosztuje około 4,5 mln złotych.

– Urządzenie, które użytkujemy obecnie ma już swoje lata i ze względu na awaryjność należy je wymienić. Cieszymy się, że będziemy mogli kupić nowy tomograf bez obciążania
tym wydatkiem budżetu PCM – zaznacza Witold Olszewski, prezes
Pabianickiego Centrum Medycznego.

Nowego sprzętu będzie więcej, bo na liście są też m.in. aparaty EKG, analizatory, respiratory, kapnografy, urządzenia do kompresji klatki piersiowej, defibrylatory, wideolaryngoskopy, luminometry, urządzenia do terapii wysokoprzepływowej,
monitory do monitorowania rytmu serca i oddechu, aparaty do znieczuleń oraz do powierzchniowego ogrzewania pacjenta, łóżko bariatryczne z podnośnikiem i wózki transportowe z funkcją stołu zabiegowego. Ponadto powstaną stanowiska dekontaminacji. Wszystkie powyższe inwestycje pochłoną aż 7 mln 319 tys. zł.

Na tym jednak nie koniec. Ministerialne środki umożliwią również przebudowę podjazdu dla osób z niepełnosprawnościami, w tym montaż automatycznych drzwi. Zaplanowana jest modernizacja wiaty, wymiana nawierzchni na antypoślizgową, odpowiednie oznakowanie i wyposażenie w dodatkowe poręcze i balustrady.

Symboliczny czek został dziś przekazany prezesowi przez parlamentarzystów: senatora Macieja Łuczaka, Pawła Rychlika oraz kandydata na posła Krzysztofa Ciebiadę.

REKLAMA
Poprzedni artykuł84-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu
Następny artykułOrkiestra dla Martynki
Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

co ciebiada ma wspólnego z pieniędzmi z naszych podatków?

konsumuje je

dobrze się za nie bawi…niestety

Last edited 2 miesięcy temu by Emila

Jak to co? Rozdaje.

Za chwilę Ciebiada mi wyskoczy z lodówki. Strach otwierać.

A pan kandydat co tam robi?

Starosta „dał” na autka dla hospicjum to i ci „dżentelmeni” nie chcą być gorsi 😉

Panie Przemku, ten banner reklamowy Ciebiady na górze strony to proszę taki ze dwa razy większy zrobić bo nie jest dostatecznie widoczny xD

Po ciszy zaś każdy tego Pana nad Panami doceni stawiając „X” w odpowiednie pole 🙂 🙂 🙂

dlaczego narzekacie na dofinansowanie szpitala pabianickiego??,PASOWAŁO WAM jak kupczono długami szpitala za czasów słusznie minonych,to sa lata rządów pewnego dyrektora szkoły i męża nauczycielki WSTYD!!!

Bo im zawsze jest źle.. ja też się doczepię czy to ten tomograf, który stał miesiącami nie używany? Bo nie mieli dotacji z nfz na badania nim.

Ale o czym my mówimy.
Ten szpital od dawna ruina lekko przypudrowana.
Wyremontowano Sor i co jeszcze się zmieniło?
Przychodnie i gabinety wyglądają jak w latach 90.

Za chwilę będą z dumą otwierać przystanek kolejowy na Lutomierskiej. W tle będzie widać korek na Lutomierskiej, przeciw budowie którego głosowali.

Jak długo na górze portalu będziecie straszyć wielką gębą pana na C?

Zapłacił Dobrodziej, niech więc wisi na głównej stronie!

Średni koszt zakupu tomografu z montażem to około 4,5 mln zł a tutaj planują jeszcze inne wydatki o dużej skali?
Chyba ,że kupią jakiś używany szrot lub coś przestarzałego.

A pan Ciebiada już znalazł te źródła geotermalne? Z racji systemu wyborczego w Polsce i tak ten człowiek dostanie się do parlamentu. Proszę pamiętać tylko, że prawdopodobnie w następnym roku będą następne wybory, więc proszę załatwiać następne czeki.

Ooooo, Flip i Flap. Zwłaszcza ten drugi, jacy aktywni. Raz na 5 lat się budzą z letargu. PiS-PO JEDNO DNO! PREEEECZ!

Pewnie jego brat dostał na szpital pieniądze od bezdomnego

Przyjmujący symboliczy czek patrzy na darczyńcę natomiast darczyńca ma wywalone i patrzy w kamerę a małe oczka mówią wyborcom…zagłosujcie na mnie będę rozdawał waszą kasę biednym, nieprzystosowanym,niepracującym Polakom….co by po wieczność pamiętali i na jedyną słuszną władzę głosowali.