Strona główna Aktualności Z miasta Milion złotych dla obywateli

Milion złotych dla obywateli

0

13 czerwca rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego. Pula pieniędzy wynosi 1 mln złotych. 

Prezydent Grzegorz Mackiewicz podpisał regulamin budżetu obywatelskiego na 2018. Projekty można zgłaszać od 13 czerwca do 17 lipca.

– Nowy regulamin uwzględnia postulat, który mieszkańcy zgłosili w ankietach ewaluacyjnych przeprowadzonych po ubiegłorocznej edycji, przywrócenia zgłaszania zadań na terenie jednostek miejskich. W tym roku propozycje mogą dotyczyć nieruchomości pozostających w dyspozycji miejskich jednostek organizacyjnych np. szkół, przedszkoli, schroniska, ale pod warunkiem, że zadanie będzie dostępne dla ogółu mieszkańców, a właściciel i dysponent terenu zgodzi się na zaproponowane warunki korzystania – wyjaśnia zmiany Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta.

Takie rozwiązanie ma ograniczyć projekty skierowane do wąskiej grupy osób, np. tylko dla społeczności szkolnej oraz przedstawić zasady korzystania z efektów zadania jeszcze przed głosowaniem.

Propozycje do budżetu obywatelskiego może zgłosić każdy mieszkaniec Pabianic, który w bieżącym roku ukończy 16 lat. Z pomysłem może też zgłosić się organizacja pozarządowa po zebraniu podpisów poparcia co najmniej 15 osób.
Formularze zgłoszeniowe są dostępne w Wydziale Spraw Społecznych i Gospodarczych UM przy ul. Narutowicza 33, w Biurze Obsługi Interesantów przy Zamkowej 16 oraz na stronie internetowej budzet.um.pabianice.pl

Głosowanie odbędzie się od 3 do 16 października, a do 20 października ogłoszona zostanie ostateczna lista zadań do realizacji w przyszłym roku. Nie zmieni się sposób głosowania, tzn. papierowo lub przez internet na trzy różne zadania (najwyżej oceniany projekt otrzymuje 3 pkt., najniżej oceniany 1 pkt.)  W przypadku odrzucenia zadania po weryfikacji merytorycznej wnioskodawca może złożyć pisemne odwołanie, kolejność na liście zadań zakwalifikowanych do głosowania ustalona zostanie podczas publicznego losowania.

10 czerwca o godz. 9.00 na strzelnicy (ul. Parkowa 13) odbędą się  „Młodzieżowe mistrzostwa Pabianic w strzelectwie sportowym – Grand Prix Pabianic 2017″ w konkurencji karabin pneumatyczny 10 m. w kat. szkoły podstawowe i gimnazjalne. To jeden ze zwycięskich projektów z poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego

informacja UM

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments