Strona główna Aktualności Z miasta Mieszkania zamiast sklepów. Jest przetarg na przebudowę

Mieszkania zamiast sklepów. Jest przetarg na przebudowę

13
Były tutaj sklepy. W miejsce zlikwidowanych nikt nie otworzył jednak innej działalności gospodarczej. Będą więc mieszkania.

Pabianicka Spółdzielnia Mieszkaniowa ogłosiła wczoraj przetarg na przebudowę z takim przeznaczeniem dwóch lokali usługowych. Gdzie? Chodzi o blok przy ul. Wyszyńskiego 10 (przy skrzyżowaniu z ul. Moniuszki).

Pod tym adresem mieścił się na parterze m.in. sklep oferujący firanki i zasłony. Jak usłyszeliśmy od Sławomira Urbańczyka, pełnomocnika zarządu PSM ds. kontaktów z mediami, lokal ten został zdany w lutym 2018 roku. Niespełna półtora roku później, w lipcu 2019 roku, kolejny, mieszczący się obok, w którym prowadzono sprzedaż artykułów przemysłowych.

– Obydwa lokale stały puste, a ponieważ przez dłuższy czas nie było zainteresowania nimi, podjęliśmy decyzję o urządzeniu tam trzech mieszkań. Dwa powstaną w dawnym sklepie z firankami i zasłonami, a jedno w drugim, nieistniejącym sklepie – mówi Sławomir Urbańczyk.

Najmniejsze będzie miało ponad 40 metrów kwadratowych, drugie, zbliżone wielkością, nieco ponad 41, a największe – prawie 48,5 metra kwadratowego.

Do 14 grudnia spółdzielnia czeka na oferty firm, które chciałyby przebudować lokale usługowe na mieszkania. Według założeń PSM mają być gotowe do 30 czerwca, a następnie wystawione na sprzedaż.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Dawajcie wincyj marketów! będzie wincyj mieszkań!

SDH przerobić na mieszkania 😁

Niegłupi pomysł.

To doskonały pomysł. Idealne miejsce dla osób niepełnosprawnych na wózkach. Wielu wózkowiczów latami nie opuszczają mieszkań znajdujących się na piętrach a i z powodu chronicznego braku na rynku mieszkań znajdujących się na parterze które można dostosować do niepełnosprawnych.

Mogło by to być Idealne rozwiazanie dla niepełnosprawnych
Parter bez schodów na pólpietro
Tylko podjazd na zewnątrz i bariera architektoniczna rozwiazana .
A mieszkanie korytarze można dopasować pod szerokość wózków itd

Nareszcie adblock zaczął blokować epainfo..

30 sekund i odblokowane 🙂

Ups, ostatni przeczytany artykuł i ostatni komentarz.
Cóż, kochane epainfo, nie jesteś niezbędne do życia, zaglądało się do Ciebie na zasadzie jest, bo jest, na stronę „ups, nic nie widać” zaglądać nie będę, ani kombinować jak to wyłączyć.
Powodzenia w dalszym funkcjonowaniu i dużo czytelników, dla których Twoje artykuły są warte podjęcia tych wysiłków(?) by je przeczytać.

Jeśli, kliknięcie w adblocka i dodanie epainfo do zielonej listy jest dla ciebie wysiłkiem to faktycznie nie masz czego tutaj szukać. PA

Calkowicie zgadzam sie z Michalem, nie ma co sie napinac panie Jach, funkcjonowanie takie z dupy ….

Niepotrzebnie publicznie deklarujecie jakaś niechęć do portalu. Po miesiącu i tak tu wrócicie bo….ciekawość Was będzie zjadać. Po półtora miesiąca naczelny zobaczy wasze posty ze starymi adresami emailowymi. Jeśli się mylę to szacun.

Daje im tydzień 😉

Ja tam już dawno nie wchodzę na ten protal… nigdy 🙂