Strona główna Aktualności Z miasta Miejska działka na sprzedaż. Pod mieszkania i usługi

Miejska działka na sprzedaż. Pod mieszkania i usługi

6
Zgodę na sprzedaż tej należącej do miasta działki musieli wyrazić radni, przyjmując specjalnie przygotowaną uchwałę. Powodem jest wysoka cena wywoławcza. Za kilkanaście tygodni pod młotek pójdzie nieruchomość przy ul. Dąbrowskiego 20. 

Urzędnicy z magistratu chcą za nią dostać co najmniej 330 tys. zł. Z ulicy jest widoczny tylko drewniak. Ale nie on przedstawia sobą powyższą wartość.

– Chodzi o całą działkę, która ma powierzchnię 1179 metrów kwadratowych. Oprócz budynku frontowego stoi na niej jeszcze jeden – gospodarczy – wyjaśnia Mariusz Witkowski, naczelnik wydziału gospodarki nieruchomościami w Urzędzie Miejskim.

W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego teren jest przeznaczony pod wielofunkcyjną zabudowę centrum. Co to oznacza?

– Przyszły właściciel będzie mógł wykorzystać go m.in. pod mieszkalnictwo i usługi. Wachlarz możliwości jest dość szeroki – mówi naczelnik.

Nieruchomość zostanie wystawiona na przetarg prawdopodobnie w połowie drugiego kwartału. Lokatorzy zostali z niej wyprowadzeni w ubiegłym roku.

REKLAMA
Poprzedni artykułMoralne zło i źródło zgorszenia. Mocny apel do starosty przeciwko in vitro
Następny artykułUrząd pracy aktywizuje. Właśnie ruszają programy
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Usługi, jakie usługi ? Sklep monopolowy dla meneli czy dopalacze ????????

Dewocjonalia 🙂

Usługi to nie tylko to, co wspominasz.
To także, chociażby, zakład szwalniczy czy biuro rachunkowe. To warsztat samochodowy, a nawet sklep z zabawkami. 🙂

Dodam, że budynek wysiedlono w następstwie pożaru, który miał miejsce w wigilię 2016 roku. Na podwórzu znajduje się ponadto, poza zabudową gospodarczą, murowany z cegły, piętrowy dom mieszkalny. Wszystko ciągnie się wgłąb w postaci okazałej działki porośniętej zielenią.

Ciekawe co tutaj powstanie. Być może, wzorem pobliskiej ulicy Konopnickiej, Armii Czerwonej czy Poniatowskiego, współczesny blok z opcją na sklep na parterze? Pożyjem, zobaczym. 😉

Pozdrawiam z ulicy Dąbrowskiego!

Armii Krajowej, a nie Czerwonej, komunisto od siedmiu boleści!!!

Tu powstanie wielka budka z kebabem największa na świecie.

Całkowicie zgadzam się z tym że działka z drewnianym domkiem zostanie wystawiona na sprzedaż… Nawet gdyby cena była niższa to i tak jest to zysk dla miasta , co prawda nie od razu i zgadzam się również że niektóre ulice w centrum może nie są zamieszkane przez powiedzmy wyłącznie abstynentów;) Ale spójrzmy np na ul .Sienkiewicza jak się zmienia.. Przecież gdyby miasto pozbyło się w ten sposób budynków w centrum które są starymi ruderami to W miejsce tego powstaną nowe mieszkania i lokale usługowe również się przydadzą… Myślę że gdyby miasto policzylo jaki ma wpływ z takich Rider z najmu… Czytaj więcej »