Strona główna Aktualności Komunikacja Miasto szykuje nową linię autobusową. Ma ułatwić korzystanie z tramwaju

Miasto szykuje nową linię autobusową. Ma ułatwić korzystanie z tramwaju

51

Mieszkańcy osiedla Bugaj przyzwyczaili się do łatwiejszego podróżowania w stronę Łodzi za sprawę zastępczej linii Z41, która kursowała właśnie przez to osiedle. Miasto chce wyjść naprzeciw tym potrzebom po likwidacji Z41. 

– Miasto Pabianice planuje uruchomienie od września dodatkowej linii autobusowej, która będzie dowozić do tramwaju pasażerów z osiedla Bugaj – zapowiada Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta Pabianic.

Autobus miałby kursować z pętli na Bugaju, ulicą Nawrockiego do Sikorskiego. Początkowo linia ma być zsynchronizowana z co drugim kursem tramwaju.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
51 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Gadanie, pierdzenie. My mieszkańcy chcemy uruchomienia nocnych kursów w tygodniu do miasta z łodzią!

A my mieszkańcy chcemy weekendowych nocnych kursów do Zgierza

mieszkańcy ul Rzgowskiej chcieliby połączenia z Bugajem Zastępcza trasa linii T była bardzo dobra!!!!!!

Mieszkańcy ul. Partyzanckiej chcieliby połączenia z Osadą Serwczyn

połaczenia z każdego miejsca i w każde miejsce taka powinna być kounikaccja w Pabianicach jest gorzej niz na wsi

oczywiście ze tak powinno być

Siedź w domu w nocy a nie zachciało się do Łodzi jeździć. Tam nic nie ma.

Dawno temu tramwaj 41 kursował cała dobę. Pojedynczy wagon załatwiał nocną komunikację Łodzi z Pabianicami. Obecnie nie ma sensu uruchamiać nocą pełnowymiarowego zestawu tramwajowego (PESA etc.), ale w zasobach MPK na pewno znajdzie się sprawny pojedynczy wagon (np: 805n) do obsłużenia nocnej linii.

Obecnie nie ma sensu nocą uruchamiać żadnego zestawu.

Chcemy bezpośredniego połączenia autobusowego do Berlina i darmowych biletów w jedną stronę!

Jest tylko połączenie w weekendy do wożenia pijanej młodzieży. W Łodzi nikt nie pracuje. Wszystkie miejscowości łodzkie mają połączenia cały tydzień. Pabianice są za małe. Biznesmeni z ryneczku nie mają głosu w tej sprawie.

A ja chcę darmowego tramwajaja z przystankiem pod moimi drzwiami.

Nie. Ja chcę pod moimi.

I dwa bileciki do skasowania, jeden łódzki i jeden pabianicki, fajnie…

Dokładnie, ale urząd twierdzi, że to nie problem. Zostanie uruchomiona linia u nie będzie pasażerów w dużej mierze z tego powodu i po krótkim czasie myk, linia zlikwidowana bo nie było pasażerów.

W którym miejscu łódzki? Chodzi ci o to, że na tramwaj jest inny bilet? Czy moze przed remontem było jakoś inaczej?

Last edited 2 miesięcy temu by Łapacz troli

Linią ta miałaby sens jakby można było jechać na jednym bilecie

My mieszkańcy nie chcemy utrzymywać linii nocnej!

My mieszkańcy chcemy linii nocnej do Łodzi!

A my nie chcemy

Last edited 2 miesięcy temu by Zbig

A my chcemy! I co chcemy chciane niech będzie!

A my chcemy popołudniowej linii do Ślądkowic

Pan Robert wraca do dociepleń

Lepiej byłoby od pętli na „Waltera” Jankego, przez Świetlickiego do ul. Bugaj, potem „Grota” Roweckiego do Nawrockiego. Tak, by zebrać wszystkich pasażerów z os. Bugaj.

Już bez przesady to są kolejne koszty bugajczyki do przystanku mogą dojść autobus jest zbędny mają pełno innych autobusów ktorymi mogą dojechać do przystanku jakoś centrum przez cały remont musiało dochodzić do sdh to i im nie zaszkodzi

Teee nie bądź taka mądra. Sama idź na pieszo pato piaski zazdroszczą i wyją z żalu

Patologia to jesteś Ty bo ja to mieszkam w centrum centralnie a bugaj to wieś

Centrum centralnie w centralnym a może dworcu? Bugaj to wieś tak jak całe Pabianice. Gdyby nie wieś to byś nie miała co zjeść patolku

no nie badż taka madra masz ochotę to se sama wędruj na piechotę przez cale Pabianice nie tylko z Bugaju

Nim doczytałam do końca pomyślałam, że co z tego jak pewnie puszczą ten autobus raz na godzinę. Niewiele się pomyliłam. Jeszcze nigdy nie pasował mi autobus więc nadal nie ma szans bym zrezygnowała z auta. Tylko do Łodzi wygodnie pojadę tramwajem.

Jeszcze nigdy nie pasowało ci nic, co było zrobione/zorganizowane w Pabianicach. Twój komentarz jest pod każdym artykułem. Jeźdź autem. Ja dzisiaj już trzeci raz tramwajem.

to nie można było w ramach tego remontu pociągnąć nitkę tramwaju na bugaj. a nie teraz dokładać busa!

Ta, w ramach remontu zrobic kompletnie nowa linie tramwajową.
Leki wziąłeś dziś?

nie bo nie miałem tramwaja do apteki na piaski

nikt o tym nie pomyślał aby tak zrobić a nalażaloby

Fajnie by było też mieć wydłużone kursy autobusów. Niektórzy pracują do 22:30 i z Bugaju nie ma już żadnego autobusu na Piaski bądź nawet na Klimkowiznę. Latem jeszcze ok, bo można rowerkiem dojechać, ale zimą…???

Zimą też można dojechać rowerkiem, saniami lub przejść dla zdrowia. Luksusów się zachciało. Dziękować, że Miasto Pabianice nadal chce dopłacać do komunikacji miejskiej.

Żeby linia powstała, potrzebni są kierowcy. A w MZK ich brakuje! Kierowcy jeżdżą po 10 dni z rzędu, bez wolnego, żeby tylko linie wychodziły. Nowi przychodzą i uciekają po miesiącu. Chyba, że mają umowę na odpracowanie kursu na prawo jazdy, to wtedy po miesiącu idą na L4. Za tą kasę jaką płaci MZK, czyli 2800 – 2900 do ręki dla młodego z premią, ciężko będzie znaleźć ludzi do tak odpowiedzialnej pracy (za każdą obcierkę płaci się z własnej kasy). Tutaj nawet z oszczędności woda jest wydzielana kierowcy! 0.2L na 10 godzin! Kołchoz jakich mało, kilku kierowców odchodzi na emerytury, kilku… Czytaj więcej »

mobbing w MZK?

dajcie więcej kierowcom zarobić kaski bo to jest bardzo odpowiedzialna praca

My mieszkańcy, chcemy linie tramwajową do Sieradza i Bełchatowa 😎

Po wyborach skasują, jeszcze będzie sweet fotka z panem Rąkowskim i tablicą „jam to nie chwaląc się sprawił” jak to było z nocnym do Łodzi.

Na Bugaj to powinien PKS jezdzic bo to wiocha 🙂

Około 10 lat temu co rano odjeżdżały dwa nabite przegubowce z tego mało-miasteczkowego Bugaju

chyba na mszę do Ksawerowa

Nie gorsza wiocha od całych Pabianic. Tutaj chociaż nie śmierdzi patologią jak na Piaskach 🙂

mieszkańcy Bugaju chca mieć połaczenie z Dużym Skrętem do Portu nie ma jak sie przedostac latem to może rowerem ale zima jesienia to koszmar autobus powinien jeżdzić ul. 20 Stycznia do Waltera Janke a pózniej ul. Myśliwska do Dużego Skrętu i z powrotem to od wielu lat ten problem nie został rozwiazany pomyślnie dla nas , najwyższy czas uruchomić linie autobusowa na w/w trasę- ta propnowana trasa do Sikorskiego to jakas lipa

nie taniej jest hulajnogą??

Pomarudzę.
Z krańcówki to nadal będzie kilkanaście minut – to samo co piechotą. Trzeba zrobić osobne połączenia przez Nawrockiego, ale też osobne bezpośrednie z Krańcówki przez Myśliwską (3 minuty jazdy zamiast 15). Autobus powinien robić pętle w dwie strony.

całkowicie popieram tak właśnie powinno być

Z krańcówki w Myśliwską, potem w lewo w Warszawską aż do 3maja i potem powrót do krańcówki 20 stycznia. Drugi równoległy w przeciwną stronę. Wet dream jeżdżących tramwajem..