Strona główna Aktualności Z miasta Miasto i powiat bez rządowych pieniędzy

Miasto i powiat bez rządowych pieniędzy

32
Urzędnicy mieli nadzieję na kontynuację budowy chodnika i ścieżki wzdłuż ul. Nawrockiego (fot. archiwum).

Nie będzie asfaltu i chodników wzdłuż ulicy Piaskowej, nie powstanie też ścieżka rowerowa i chodnik między ulicami Bracką i Warszawską. W każdym razie nie z funduszy zewnętrznych. Ani miasto, ani też powiat pabianicki nie dostały od wojewody żadnego dofinansowanie na poprawę infrastruktury drogowej. 

Dla władz to duże rozczarowanie, tym bardziej, że lista gmin, którym przyznano pieniądze jest długa. Znajdują się na niej aż 42 zadania, a pula rozdzielonych środków wynosi 43 mln 530 tys. zł 61  (z czego 31 mln 43 tys. 542 zł to kwota na zadania podstawowe, a 12 mln 486 tys. 519 zł – na rezerwowe).

Wiele samorządów ma powody do zadowolenia. Zduńska Wola dostała 3 mln 585 tys. zł, Łowicz – 3 mln zł, Nowe Ostrowy – 1 mln 938 tys. zł, Sieradz – 1 mln 916 tys. zł, Brzeziny – 1 mln 608 tys. zł, Opoczno – 1 mln 561 tys. zł, Żarnów – 1 mln 489 tys. zł… Co więcej, do niektórych powiatów, np. opoczyńskiego, popłynie dotacja na więcej niż jedno zadanie.

Do rządowego Programu na Rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów przez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej Urząd Miejski w Pabianicach zgłosił ulicę Piaskową, występując o przyznanie na jej przebudowę 846 tys. 445 zł. 

– Ta kwota stanowiła 80% wartości całej inwestycji. Pozostałe 20%, czyli 211 tys. 611 zł miasto dołożyłoby z własnych środków. Były one zresztą zabezpieczone w budżecie – mówi Aneta Klimek, rzecznik prasowy magistratu.

Starostwo Powiatowe miało nadzieję pozyskać pieniądze na budowę chodnika i ścieżki rowerowej od ulicy Brackiej do ulicy Warszawskiej.

– Koszt tego przedsięwzięcia został oszacowany na 1 mln 23 tys. zł. Wnioskowaliśmy o 80 % tej sumy – wyjaśnia Joanna Kupś, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Pabianicach.

Powiat nie dostał też dofinansowania na przebudowę ulicy Wschodniej w Ksawerowie – od ul. Bednarskiej do ul. Wolskiej, na co co potrzeba 4 mln 423 tys. zł. Wniosek o przyznanie 80% tej kwoty odrzucono.

REKLAMA

32
Dodaj komentarz

1600
14 Wątki komentarzy
18 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
27 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
unie

Cały obraz rządów PO w mieście i w POwiecie 🙂 Już starosta pokazał jak skutecznie pieniądze na basen pozyskał 🙂 Może znów będzie konferencja pod hasłem „Mamy to” 🙂

Gosia

Yy czytałeś/as artykuł?
Jesli nie widzisz , że to PiS po złości nie daje kasy tam, gdzie rzadzi PO to albo jestes ślepy albo glupi

Przemek

Nie umiesz czytać ze zrozumieniem, to nie pisz nic jeśli stać Cię tylko na głupi, pseudo polityczny komentarz.

Vivo

Co się dziwić, pisanie w każdym słowie gdzie występują litery PO wielkimi literami świadczy o byciu amebą umysłową. Czyli czytanie ze zrozumieniem również jest obce

buhah

Niestety taki poziom reprezentuje bardzo duża część elektoratu PiS. i nie dlatego że ja głosuję na PO, bo nie głosuję. Po prostu samodzielnie wyciągam wnioski z tego co się dzieje. niestety samodzielne myślenie w Polsce się skończyło. to że dostanę pińcet – super. ale jakie będą tego konsekwencje jutro albo za 10 lat to każdy ma w …
wyłączcie telewizję i zacznijcie samodzielnie wyciągnąć wnioski. to nie boli.

Maciej

A gdzie jest Ciebiada i Łuczak? Gdzie ich pomoc dla mieszkańców Pabianic?

Pce

Czekam na komentarz pana Ciebiady ktory tak walczy aby w Pabianicach rzadzil inny prezydent i pis, pewnie nic nie napisze bo nie wie co w talkiej sytuacji zrobic, moge sie zalozyc o wszystko ze jest tak bo pis u nas nie rzadzi brawo i w taki sposob pis nie wygra najblizszych wyborow

Król Julian

Dla władz to duże rozczarowanie… Serio?????? No coś takiego. Prezydent pokłócił się z PiS, a potem liczy na wsparcie… PiS???? Dobre : )

Krzysztof

Co to znaczy że PIS pokłócił się z Prezydentem!!!!!Po tych chodnikach czy ścieżkach chodzą i jeżdżą zwykli Pabianiczanie ….Tak wygląda polityka i partyjnactwo PiS …wspierać powinni miasto a mają je w d…..

Nolan

Nie za bardzo kumam twój tok myślenia. To tak samo jak np w rodzinie. Oferujesz teściowej pomoc, a ona wyrzuca cię z mieszkania, bo sama umie się rządzić. Potem ma pretensje, że jej nie pomogłeś jak ona wspierała sąsiada, a nie ciebie. Krzysiu, PiS będąc w opozycji nie będzie fundował kasy tym, którzy partolą to miasto od 20 lat i wspierał tą kasą różnych ludzików na stołkach. Dziwię się, że Macki nie skumał, że nie dostanie wsparcia rządowego skoro sam się wypiął na PiS. Zresztą dobry przykład geotermii. Proponowali? Proponowali. Czemu odrzucił pomoc???? Spytaj się jego. Ponoć nieopłacalne dla miasta… Czytaj więcej »

Kat

@Nolan
A ty znów z kczego wychodka pisiowym ściekiem. Przecież przez ostatnie 20 lat, a nawet więcej nie rządził ani Macek, ani PO a po drodze też byli pobratymcy PiS u wadzy od 1989 !
A z rodziną, to akurat kiepskie porównanie, bo zdaje się, że to od teściowej ktoś się wyprowadził z własnej woli a reszta jej spolegliwych, bez względu na temat, ciągle przypala podeszwy sąsiadowi.
Daj spokój z tą geotermią. Przyjdzie Stanek, będą dwie…

princeofwales

Dopóki pisi dzielą pieniądze podatników, mają psi obowiązek działać na rzecz tychże podatników. A że pabianiczanie do takich też się zaliczają, to wniosek jest oczywisty. A gdzie jest senatorek? Tak dba o dobro mieszkańców? Mam nadzieję, że pabianiczanie pogonią pisich, bo te miernoty dorwały się do koryta na zasadzie TKM, jak mawiał ich guru.
A te porównania do rodziny. Żałosne. Jak u dzieci.

:-)

Odrzucił, bo pabianicki PiS zamiast do tematu geotermii oddelegować jakiegoś fachowca, oddelegował specjalistę od wszystkiego, człowieka ogromnej wiedzy i talentów wszelakich.

Kat

Dobre, to są twoje głupie komentarze !

Waldi

Niestety mityczna pomoc Pisu w tym mieście to bzdura. Rzucają kłody i nie lobbują za miastem, licząc, żeby Mackiewicza negować.

Ewunia

Wspaniale powiedziane – mityczna pomoc PiSu 😀
Dlaczego teraz nikt nie krzyczy, że senator czy pan ze szwalni nie pomogli, nie załatwili pieniędzy? Nikt nie odbył rozmów telefonicznych rozmów z wróżką.
No cóż – pewnie nie zależy im na dobru Pabianic.

Lepik

Dokładnie. Jedne pomysły ponoć wspierają, a inne nie udaje się zapromować?? Po prostu oni mało mogą. Działają jedynie na szkodę tego miasta. Nie chcą rozwoju, inwestycji i środków zewnętrznych. Nie bo nie ich prezydent.

Fiodor

Dobre 😁 – pan ze szwalni 😂. Ten (treść moderowana) ciamajda czy jak mu tam 😀

wyborca

Kolejny sukces prezydenta 🙂 Aż mi się nawet śmiać nie chce 🙂

YaGo

Uśmiejesz się, jak wygra Stanek, same sukcesy !

cav

Co na to p. Stanek, któremu tak bardzo leży na sercu dobro pabianiczan. Inicjatywa z nie tego ugrupowania i już niektórzy mają to w d…e i zacierają ręce ze szczęścia, że nie wyszło.

Romanek

Pan Stanek jest zajęty tworzeniem programu wyborczego i cieszeniem się, że na głowę rządzącego znów polecą gromy trolli z jego „super” partii.

aser

Wiadomo POlityka. PO głaszcze się PO głowach to Pabianice dostały od Stępnia mega kasę. A pieniędzy od Wojewody nie dostaną bo Wojewoda jest z PiS. Nikt tu ameryki nie odkrył. Taka jest POlityka, ktoś jest zaskoczony? Swoi swoim.

Romanek

Boże, widzisz i nie grzmisz! Wciąż tylko bezmózgie jeti umie pisać PO… Za to „Ameryki” małą literą. Do szkoły pis trollu.

bartekpawel

Początek kampanii wyborczej. Nie dali, żeby potem kłapać dziobami, że „prezydent i starosta obiecali i nie dali”.

Bezradny Detektyw

Na szczęście pabianiczanie nie są tępymi ludźmi, tworzymy inteligentną społeczność, dzięki czemu nie dajemy się omotać tanimi chwytami opozycji, co widać dogłębnie po treści samych komentarzy na tym i konkurencyjnych portalach.

Oliwier

Widać jak po złości nasze miasto pieniądzy nie otrzymało. Nie ich partia, kasy nie będzie. A pokażemy temu „złemu” prezydentowi, że rzeczywiście jest beee. Taka sytuacja może doprowadzić tylko do tego, że Pabianiczanie obudzą się i dadzą głos przy urnach temu, kto robi coś dla miasta czyli obecnemu prezydentowi.

Kicia

Najbardziej przykre jest to, że na tych przepychankach tracimy my, mieszkańcy Pabianic. Prezydent chce coś robić – źle. Nic by nie robił – też źle. Wiadomo, że wszystkim się nie dogodzi, ale warto spróbować. A tu złośliwe gromy ze strony PiS i brak pieniązków dla naszej gminy. Smutne to.

Gosia

Otóż to @kicia – polityka polityką ale wszyscy ci polotykierzý są z Pabianic lub okolic i w d…mają co się dzieje teraz. Ważne zeby były efekty i statystyki jak oni wygrają (oby blnie…)

Krysia

A ja i tak będę głosować na obecnego Pana Prezydenta, bo uważam, że nikt z byłych prezydentów nie zrobił tyle dla miasta, co on. Idziemy w dobrym kierunku.
Hejt – czas start 😉

Lepik

Tak będzie w tym mieście jak będzie PiS u władzy. Nic nie zrobią

failek

Pewnie to nie jest przypadek, że Nasze miasto nie załapało się na te środki. Nikt nie wspierał na odpowiednim szczeblu tego projektu. Żal, że polityka odbiera możliwości.