Strona główna Na sygnale Wypadki Mężczyzna jechał quadem. Znaleziono go w lesie, nieprzytomnego

Mężczyzna jechał quadem. Znaleziono go w lesie, nieprzytomnego

5
Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał dziś do jednego z łódzkich szpitali nieprzytomnego mężczyznę, który uległ wypadkowi, jadąc quadem.

Tuż przed godz. 17.00 komenda powiatowa PSP w Pabianicach otrzymała wezwanie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w Dłutówku, na leśnym dukcie, około 500 metrów od skraju lasu leży mężczyzna.

 – Oddychał, ale był nieprzytomny. Znalazła go przypadkowa osoba, która akurat tamtędy przejeżdżała – wyjaśnia dyżurny straży pożarnej.

Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy ochotników z Dłutowa (w sumie 14 osób). Przyjechała karetka, wezwano też LPR.

– Poszkodowany to kierowca quada, w wieku około 40 lat. Jechał w koszulce i w krótkich spodenkach, bez kasku… To nie jest odpowiedni strój na takie przejażdżki. Wiele osób jednak o tym zapomina i w rezultacie dochodzi do bardzo poważnych wypadków, jak dzisiejszy – mówi strażak, który dowodził akcją.

Zastępy wróciły do baz po godzinie. Na miejscu została policja, która bada okoliczności zdarzenia.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czemu helikopter poleciał do jednych z łódzkich Szpitali przecież mamy lądowisko w EPA i personel 🤣

Czy leci z nami pilot😂😂

Z tego samego powodu, dla którego poparzonych transportują do Siemianowic Śląskich

Ale o tym decydują lekarz z karetki i lekarz z LPR a nie fakt posiadania lądowiska . Prawdopodobnie był uraz neurologiczny a u nas neurochirurgi nie ma.

nie położyli go w Pabianicach bo lekarz uznał żeby jeszcze trochę pożył