W sobotę odbyły się uroczystości z okazji 145-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Pabianicach. Wydarzenie było świadectwem szacunku i uznania, jakim społeczność darzy druhny i druhów, którzy od pokoleń niosą pomoc mieszkańcom.
Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny. Następnie strażacy w uroczystym szyku przejechali na teren jednostki OSP w Jutrzkowicach, gdzie odbyła się główna część wydarzenia.
Odznaczenia i medale dla zasłużonych
Podczas jubileuszu wręczono liczne odznaczenia i wyróżnienia dla druhen i druhów, którzy przez lata ofiarnie służyli społeczności.
Srebrne Medale za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali:
- Przemysław Paśnik
- Adam Sobierajski
Brązowe Medale za Zasługi dla Pożarnictwa trafiły do:
- Macieja Boruckiego
- Radosława Michalaka
- Pawła Śmiecha
Medale wręczał m.in. wiceminister rolnictwa druh Adam Nowak.
Odznaki za wysługę lat
Szczególne słowa uznania skierowano do druhów, którzy przez dziesięciolecia angażowali się w działalność straży pożarnej. Odznaki otrzymali:
- 60 lat – Jerzy Sobierski
- 50 lat – Tadeusz Owczarek
- 45 lat – Tomasz Budzyński, Jacek Denuszek, Zdzisław Kardas
- 25 lat – Dariusz Kopka, Wiesław Madejski, Wojciech Poros
- 20 lat – Piotr Adler, Dawid Kwieciński
- 10 lat – Paweł Śmiech, Łukasz Zasada
fot. Starostwo Powiatowe w Pabianicach
REKLAMA
Mundurki, galowe sznurki, czapeczki, medaliki – kolorowe blaszki, uśmiechy i wzajemne czułe poklepywanie się po plecach.
Ci faceci dalej bawią się w harcerstwo i pełnymi garściami korzystają z przywilejów i dobrego pretekstu do przebywania w męskim zgranym kolektywie.
Pasożytnictwo czy misja?
Myślę że „pasożytnictwo”. Życzę obyś nigdy nie potrzebował pomocy od tych „harcerzy” ;/
Wódeczka 🙂
Jakie to przywileje?
Dużo zdrówka i powodzenia!