Strona główna Sport Piłka ręczna Marsz w górę z nowymi?

Marsz w górę z nowymi?

0

Wzmocnieni czterema nowymi zawodnikami do rundy rewanżowej przystąpią piłkarze ręczni Pabiksu.

W pierwszej rundzie szczypiorniści z Pabianic odnieśli tylko dwa zwycięstwa i w ligowej tabeli wyprzedzają jedynie rywala zza między – KKS Włókniarz Konstantynów. W przerwie zimowej trener Adam Jędraszczyk uznał, iż konieczne są wzmocnienia by uniknąć nerwowej walki o utrzymanie. W efekcie zespołu dołączyli: bramkarz Adam Olek, obrotowy Bartosz Dybcio, a także dwóch rozgrywających – Marcin Walczak i Michał Janczak.

Najstarszy w tym zestawieniu jest pierwszy z tego towarzystwa, golkiper Adam Olek. Ten 32-latek grał już w przeszłości w Pabiksie, a o miejsce w bramce rywalizował wówczas z aktualnym prezesem klubu z Pabianic – Marcinem Zajkiewiczem. Dwa lata młodszy Bartosz Dybcio to były zawodnik klubów z województwa łódzkiego ChKS-u i Anilany Łódź, a także Włókniarza Konstantynów. Z kolei Janczak i Walczak to dwaj 21-letni, leworęczni rozgrywający. Ten pierwszy przychodzi z Anilany, a wcześniej przez sezon był zawodnikiem AZS AWF Biała Podlaska (zagrał tylko w 1 meczu Pucharu Polski). Z kolei drugi może występować także na pozycji kołowego.

Warto podkreślić, iż najniższy z nowopozyskanych Bartosz Dybcio mierzy aż 194 cm. Szansa by obejrzeć w akcji nowe nabytki już w sobotę. O godz. 18.00 Pabiks podejmie w Powiatowej Hali Sportowej Trójkę Ostrołęka.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments