Strona główna Dzieje się Sport Daria podwójną mistrzynią Polski w biegach

Daria podwójną mistrzynią Polski w biegach

2

Daria Lajn wygrała w biegu sprinterskim oraz średniodystansowym na Mistrzostwach Polski w Biegu na Orientację, a 15-letnia Kinga Królik była druga wśród juniorek.

W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegu Sprinterskim na Orientacje oraz średniodystansowym w kategoriach juniorskich i seniorskich oraz weterańskich. Zawody zgromadziły na starcie ponad 400 zawodników.

W sobotę był bieg sprinterski, który został rozegrany na warszawskiej starówce. Świetnie na tej szybkiej, a zarazem trudnej technicznie trasie poradziła sobie Daria Lajn, która zwyciężyła pokonując o 25 sekund wielokrotną medalistkę Mistrzostw Europy Juniorów Iwonę Wichę, obecnie także seniorkę.

Dzień później na dystansie średnim Daria potwierdziła swój prymat w kraju zwyciężając w biegu średniodystansowym, który się odbył okolicach Młodziszyna koło Warszawy.

W kategorii juniorek młodszych po srebrny medal na dystansie średnim sięgnęła 15-letnia zawodniczka Azymutu Pabianice – Kinga Królik.

Dzięki tej wygranej zakwalifikowała się do Mistrzostw Europy Juniorów, które odbędą się w dniach 25-28 czerwca w Macedonii. Jako jedyna w tej kategorii będzie reprezentowała Polskę.

Kinga sprawiła także ogromną niespodziankę uzyskując najlepszy czas wśród juniorek i seniorek na odcinku od ostatniego punktu do mety i tym samym wygrywając ufundowaną przez organizatora nagrodę w wysokości 500 zł.