Strona główna Dzieje się Życie szkolne Mali sportowcy, wielkie emocje

Mali sportowcy, wielkie emocje

0

Duch sportu wypełnił w środę halę MOSiR po same brzegi. Wychowankowie pabianickich przedszkoli świętowali Przedszkoliadę.

W pabianickiej edycji tego sportowego wydarzenia dla najmłodszych, uczestniczyły przedszkola miejskie numer 4, 5, 6, 13. Dzieciaki z ogromną ochotą i zapałem grały w koszykówkę, piłkę ręczną, siatkówkę i piłkę nożną. Były też wyścigi i biegi slalomem. Grupa „Azoty Przedszkoliada Tour 2016 – Pabianice” zgromadziła ok. 130 małych sportowców z naszego miasta.

– Dzisiejsze wydarzenie jest naszym podziękowaniem dla dzieci za ich pracę na zajęciach – powiedział Bartosz Grelewski, jeden z organizatorów wydarzenia.

Zawody były zwieńczeniem programu, w którym przedszkolaki uczestniczą od października. Maluchy raz w tygodniu, w swoich przedszkolach, biorą udział w dodatkowych zajęciach sportowych, prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów, których w środę nie zabrakło na boisku.

Na parkiecie hali sportowej przy ul. Grota Roweckiego pojawili się również reprezentanci młodzieżowej kadry klubów: PKK’ 99 Pabianice, SPR Pabiks Pabianice, KS Blokers Łódź oraz PGE Skra Bełchatów. Do tego  grona dołączył również Kangur Przedszkoliady, który dopingował wszystkich małych zawodników.

Zgodnie z założeniem imprezy, każdy z Aktywnych Przedszkolaków był tego dnia zwycięzcą i na każdego z nich czekał dyplom oraz medal za wzięcie udziału w przedsięwzięciu. Szacuje się, że we wszystkich eventach tegorocznej edycji, która odbywa się w wielu miastach na terenie całej Polski,  udział weźmie nawet 7 tysięcy Aktywnych Przedszkolaków.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułKsiądz spowiada i ewangelizuje. Na ulicy
Następny artykułIle „wyciągniemy” z urzędu marszałkowskiego?
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments