Strona główna Aktualności Mają lepsze oko na miasto

Mają lepsze oko na miasto

1
Obserwację obrazu będą prowadzić strażnicy miejscy.

Zakończył się pierwszy etap przygotowywania centrum miejskiego monitoringu. Do siedziby strażników przy ul. Narutowicza 33 zostały bowiem właśnie dostarczone cztery monitory (każdy ma 42 cale), na których funkcjonariusze będą obserwować, co dzieje się na pabianickich ulicach i w parkach.

– Trwają jeszcze drobne prace modernizacyjne, ale obraz z piętnastu kamer zainstalowanych przed wakacjami (czterech na terenie miasta i jedenastu w parku Słowackiego) jest już widoczny – poinformował Tomasz Makrocki, komendant straży miejskiej.

Na centrum monitoringu zaadaptowano pomieszczenie, w którym wcześniej mieściła się sekcja do spraw fotoradaru. Od rana do wieczora będą tam pracowały dwie osoby (każda ma obserwować obraz z dwóch monitorów), a w nocy jedna.

– Ponieważ między godz. 22 i 6 nie mamy patroli, jeśli zajdzie taka potrzeba dyżurny poinformuje o konieczności podjęcia interwencji dyżurnego Komendy Powiatowej Policji – dodaje Tomasz Makrocki. – Co do poprawnego działania monitoringu chcielibyśmy powierzyć tę usługę firmie zewnętrznej, która np. w razie awarii reagowałaby natychmiast. Jednak w tej kwestii nie zapadły jeszcze żadne decyzje.

O miejskim monitoringu pisaliśmy też w sierpniu (WIĘCEJ)

REKLAMA
Poprzedni artykułNowak traci posadę trenera Lechii
Następny artykułRadny apeluje o program in vitro
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Monitoring, fajna sprawa, ale…
To oni normalnie widzą i nie reagują a z monitoringu to chyba dostaną impuls, jak będzie ustawka kiboli albo karambol na 5 kilosów…