Strona główna Aktualności Polityka Mackiewicz dba o koalicję. Zatrudni Ciebiadę

Mackiewicz dba o koalicję. Zatrudni Ciebiadę

45

W przyszłym tygodniu Krzysztof Ciebiada dostanie etat w Zakładzie Energetyki Cieplnej. Będzie pełnomocnikiem ds. pozyskiwania środków zewnętrznych.

Tym samym Mackiewicz (BSR) wypełni kolejny z warunków koalicji zawartej z PiS (rada miejska). Krzysztof Ciebiada już podczas negocjacji tłumaczył, że koalicjanci muszą wziąć wspólnie odpowiedzialność za miasto. Nie dziwiła więc posada wiceprezydenta dla Macieja Łuczaka.

Ciebiada pracę ma rozpocząć już w przyszłym tygodniu. Ma się zająć pozyskiwaniem środków zewnętrznych. – Już jako radny sejmiku wojewódzkiego złożyłem interpelację ws. dofinansowania badań związanych z geotermią w Pabianicach – tłumaczy przyszły pracownik ciepłowni miejskiej.

Po roku pracy Krzysztof Ciebiada ma przedstawić prezydentowi swoje osiągnięcia.

REKLAMA
45 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawe stanowisko – ds. Pozyskiwania funduszy. Na geotermię – brzmi dumnie. Tylko dla kogo. A może lepiej przyjąć Go do urzędu. Tam są lepsze możliwości. Paranoja. Niezłe uzasadnienie głupjej decyzji.

Od początku pisałem że Mackiewicz się sprzedał już 30 listopada 🙂 Brawo
Posada dla Ciebiady
Posada dla Żony (podobno I LO)
teraz czekać jak Hodak dostanie posadę.

A ja się pytam gdzie jest wpłata połowy wynagrodzenia.
Co zrobił z wynagrodzeniami prezesów spółek miejski.
Gdzie jest pozew przeciw pewnej gazecie (odgrażał się i to mocno za te 58 milionów )

Panie Mackiewicz ma pan jaja czy muszelki ?

Nie uwierzę, że Hodak połaszczy się na posadę w miejskich organach. To, że młody, nie znaczy, że frajer

Sprzedal sie? to rozumiem, ze mial sie klocic z wiekszosciowym klubem w radzie i w konsekwencji nic w miescie nie zmieniac na lepsze, bo taka byla alternatywa. Jak jest porozumienie to jest gadanie, ze sie ulozyli i zle, jak nie ma porozumienia to jest gadanie, ze tylko kłócić się potrafią, oczywiście też zle. Bylo zagrozenie, że przy prezydencie z BSR i radzie z PiS będzie przez 4 lata jeden wielki konflikt przybijający gwóźdź do trumny tego miasta, teraz jest szansa na to, ze wieko tej trumny możemy za kilka lat zdjąć, bo jest zgoda, ale to tez komus nie pasuje.… Czytaj więcej »

Rzecz w tym, że to prezydent przy negocjacjach koalicyjnych miał stanowiska w garści, trzymał najlepsze karty a mimo tego robi takie coś! Obsadza stołek o takim zakresie obowiązków którego zajęcia przez Ciebiadę NIE DA SIĘ USPRAWIEDLIWIĆ! Jeśli nawet warunek zatrudnienia Ciebiady był nie do obejścia to trzeba było dać mu wiceprezydenta. Byłoby to zrozumiałe dla wyborców i mające jakiś sens polityczny. Wtedy jednak pewnie bałby się o własny tyłek bo kto jak kto ale on wie jak wiceprezydent może szybko zjeść prezydenta od spodu. Czyli co… koniec końców stołek Mackiewicza okazuje się ważniejszy od potrzeb miasta. Wszystkim patafianom którzy przez… Czytaj więcej »

Ciebiada nie mógł być wice, bo nie ma studiów…

Chyba takiej gafy PiS by nie zrobił ?
A może by zrobił ? 🙂

Ciekawi mnie tylko jedna rzecz 🙂
„teraz czekać jak Hodak dostanie posadę.” a Hodak milczy brak komentarza w tej sprawie a on zawsze komentuje.
Czy coś jest na rzeczy ?

Czy Pan Ciebiada posiada kierunkowe wykształcenie, czy Pan Ciebiada jest bezrobotny i trzeba mu zapewnić wikt, wstyd mi za Pana Panie Prezydencie, co to za stwór to stanowisko, wystawia Pan miasto na pośmiewisko, jest tylu ludzi wykształconych, mających odpowiednią wiedzę , praktykę i także zaufanie pracowników ZEC-u, kolesiostwo i durne układy, jaki macie w tym cel? wstyd mi za Was /kochana władzo/, to były moje ostatnie wybory – umarł mój patriotyzm i wiara w ludzi

Czy na takie stanowisko powinien być rozpisany konkurs? Jesli nie czy to nie jest zwykłe kolesiostwo i partyjniactwo? Niestety argumenty o 'koszcie koalicji’ do mnie nie trafiają!
Czy ktos z czytelników orientuje się czy mozna zgłosić do prokuratury taki sposób zatrudniania w spółkach miejskich?

Jak już dojdzie do zatrudnienia to można, tylko musisz wskazać przepisy, które zostały złamane. Jak wdkażesz źle to odmówią wszczęcia postępowania z powodu nie stwierdzenia złamania prawa w zakresie, który wskazałeś i nie bedzie im się chciało badać czy przypadkiem jednak może gdzieś indziej jest przepis, który został złamany. Ewentualnie można by to puścić przez formularz na stronach CBA, jeśli się zainteresują tematem to sami zbadają czy nie doszło do złamania prawa. Ale wszelkie działania są moźliwe dopiero po podjęciu pracy przez Ciebiadę.

To jest zwykła łapówka za publiczne pieniądze 🙂
„Masz stołek i Twoi ludzie mają głosować tak jak Ja chce”
Proste i logiczne.
Myślę że jak Ciebiada miał by coś zrobić z tymi termami to wystarczy że został wybrany do sejmiku.

podobno ma być specjalistą ds. podpisywania listy płac 🙂

Nie matura lecz chęć szczera zrobią z Ciebiady Prezydenta Mackiewicza oficera (doradcę)!!!!

Siedzę i czytam i nie rozumiem ,co, co to za sensacje wszyscy podają W każdym cywilizowanym kraju i mieście świętą rzeczą koalicji jest podział wpływów.Więc czemu w naszym grajdołku największą sensacją jest przydział stołka dla Ciebiady. Może ktoś napiszę o tym jak Habura rozdaje swoim stołki,jak blokuje stanowiska dla swoich np.naczelnika komunikacji Czemu nie pisze sie o nieudolności ludzi z Powiatu Czy naprawdę Pabianice tak nisko już upadły by rozdmuchiwać ten temat A może komuś przeszkadza to że dostał ktoś to stanowisko z ramienia PiS ? Do tej pory stołki dostawali ludzi z PO ,a tu nagle zmiana ? Mysle… Czytaj więcej »

Wreszcie jakis głos rozsądku – od Ciebie Ania i od Tomka. Calkowicie normalny jest podział stanowisk w ramach koalicji, trudno, żeby partia mająca 13 radnych na 23 nie brala odpowiedzialnosci za miasto. a jak inaczej brać odpowiedzialność jak mieć swoich ludzi w miejskich jednostkach? ja bym powiedzial nawet, że PiS tych stanowisk dostal za mało względem wyniku wyborczego i jest mało zrozumiale, ze PO zachowala ZWiK (po przegranych wyborach). nie jestem fanatykiem PiS, ale ich ludziom pabianiczanie najbardziej zaufali (ponad 5 tys. głosow zarowno dla radnych jak i kandydata Ciebiady) i to oni maja prawo wplywać na miasto. Gdyby pisowacy… Czytaj więcej »

Jeszcze jedno facet ma średnie a tu wypisują jakieś głupoty ,czemu i komu ma to służyć
Znam ludzi po studiach ,którzy nic nie potrafią ,Sama skonczyłam studia i bez praktyki to tylko papierek
I jeszcze jedno , dla tego że nie jest z PO i robi coś dla ludzi ,musi być upokorzony?????

ani przynależność partyjna ani nawet wykształcenie nie ma tu nic do rzeczy, sam fakt, że tworzy się stanowisko i zatrudnia biznesmena zakrawa na kpinę i brak wstydu, same profity- nie będzie musiał płacić składek zusowskich chociażby etc.

Widzę że Ciebiada robi sie za popularny więc ,trzeba go zniszczyc Zbudował normalny PiS w naszym mieście ,kazdy się śmiał ,że mu to nie wyjdzie ???nagle 13 mandatów i kolesie z PO zwariowali Zamiast poprzedniego szefa który, był ułożony z nimi wypada z rekawa Ciebiada??? I co z tym fantem zrobić?? A no najlepiej pisać bzdury o czlowieku i o tym jaki to zły i niedobry ,a moze uda sie jeszcze skłócić środowisko PiS Jak nie moza sie obronić to napiszmy że zły że skonczył podstawówke ,że go nikt nie lubi i że wszystkie plagi to przez Ciebiadę Ile trzeba… Czytaj więcej »

Musisz być kompletnym idiotą skoro na serio wierzyłeś, że taki gość ma jakiekolwiek szanse na prezydenturę. Zbudował co normalne??? PiS normalny? Ja słyszałem, że normalni ludzie omijają tą partię (w Pabianicach) szerokim łukiem. Sam fakt jak załatwił sobie nominację do startu na prezydenta nie licząc się z nikim pokazuje całą tą „normalność”. Szkoda gadać. Mogli wygrać, a dostali baty jak zawsze, bo rządzi „normalność”. Biedronka wspierała PO???? Hmmm. A Nowe Żyto było jak zawsze obiektywne i nikogo nie wspierało. Buahahahaha.

Ma rok na rozliczenie się więc poczekajmy i wtedy możemy krytykować.

Decyzja na wiceprezydenta aby został nim Pan Maciej Łuczak była najsłuszniejsza jaką do tej pory została podjęta. To najbardziej kompetentny człowiek na tym miejscu.

Pani Aniu , to dobrze że pani przyznaje się do tego, że nic nie umie. A wracając do Ciebiady, ciekawe kiedy zamknie zakład i zacznie zwalniać pracowników.
Dobrze, że na żadnego z nich nie głosowałem, więc nie czuje się zawiedziony.

Co ma firma Pana Ciebiady, teraz nic nie piszą tylko o tym samym. Do cholery ile firm szyjących upadło, mnóstwo. Wiemy doskonale jaka to jest przyczyna. Jeśli ktoś jest kreatywny to szuka innych rozwiązań i to jest złe ? Jaka zazdrość i fałsz przemawia w tych ludziach, którzy nie mają nic innego do roboty a tylko krytykować i wchodzić z butami w czyjeś życie.

Ciężko mówić o wchodzeniu z butami w czyjeś życie jeżeli chodzi o publiczne pieniądze. Jakby go Mackiewicz zatrudnił u siebie, albo płacił ze swoich to no problem.

No to poczekajmy , za rok musi się rozliczyć i wtedy krytykujmy.

Ale chodzi o zakład który prowadzi, wszyscy się czepiają i wyrzygują , niech sami zobaczą na co ich stać i co w życiu osiągnęli . Strasznie mnie wkurza , że zakłada się z góry o Jego porażce, może warto dać szansę i wtedy rozliczyć.

Ty idź pracować charytatywnie. Sam miałeś praktyki 10-15 lat.? Żenada jak się czyta takie bzdury.

Jak dla mnie to ma znamiona korupcji. Nie wiem jak inaczej nazwać zatrudnianie kogoś w spółce miejskiej bez konkursu wskutek jakiejś umowy. Do tego osoba ta nie ma żadnego doświadczenia związanego ze stanowiskiem jakie ma zajmować.

A kto w spółkach miejskich Sneer został zatrudniony na podstawie konkursu? Który z członków zarządu? który z członków rad nadzorczych? Ciebiada otrzymał ogromne poparcie, ma konkretny pomysł związany z energią geotermalną, niech spróbuje w ramach ZEC ten pomysł rozwinąć, sprawdzi się na ile ten pomysł był realny, sprawdzi się czy jest w stanie znaleźć na ten pomysł inwestorów, itd. Jarosław Habura jest prezesem MZK Pabianice, które ma poważne problemy finansowe i rozwiązanie tych problemów zostało zjechane przez NIK. Dychto próbował go zwolnić, ale rada powiatu się nie zgodziła. Może zamiast patrzeć na to, że wchodzą nowi ludzie do miejskich spółek… Czytaj więcej »

Zatrudnienia Ciebiady w ZEC nie da się obronić, przynajmniej nie od strony etycznej jak również od strony jego kwalifikacji na to stanowisko. To nie Ciebiada ma pomysł na geotermię tylko kilka osób związanych z PiS. Ciebiada ten pomysł dostał na potrzeby kampanii wyborczej ale na temat geotermii raczej wiedzy żadnej nie posiada.

Tez uważam, że należało by trochę zmienić w miejskich spółkach, zwłaszcza ich prezesów, ale nie możemy jednocześnie upychać w nich nowych ludzi bez kwalifikacji. Nie stać nas na takie eksperymenty.

A ja myślę że to fantastyczne posunięcie Prezydenta Mackiewicza. Pokazał jak klasycznym zagraniem, pokazać że Ciebiada to karierowicz i sam jest skłonny w układy wejść a jego hasła wyborcze to był zwykły bełkot i kiełbasa wyborcza. Przecież sam Ciebiada chciał niby te układy zakończyć. Ale nie powiedział dalej że wprowadzi nowe swoje. Boki zrywać można. Wpadł jak śliwka w kompot własną zachłannością. Taki biznesmen z rozkwitającą firmą a połaszczył się na cieplutkie stanowisko za konkretne pieniądze, gdzie ten zwykły śmiertelnik może tylko pomarzyć. Wstyd karierowiczu Ciebiada. Żaden z ciebie PiSowiec. Jak Ci tak zależy na Pabianicach to zrób tak jak… Czytaj więcej »

Drogi panie ,to włąsnie podejscie ludzi nieufnych i pokrętnych to co pan pisze ,,,fantastyczne posuniecie,,,,
Panie Marku zaufanie w polityce i dane słowo koalicyjne to świetość ,ale pan jest widać czlowiekiem przewrotym i nie wie pan co co znaczy koalicja

Super tylko czemu my podatnicy mamy płacić za niby koalicję ?
Jakby ktoś nie wiedziała to właśnie z naszych pieniędzy jest zrobione to stanowisko (jedna gazeta napisała że będzie dostawał 8 tyś zł)!
Co do p. Klimka to radzę sprawdzić jakie firmy wygrywały przetargi i kto je ogłaszał i przygotowywał.

Panied Marcinie a czy podatnicy nie płaca za staroste ponad 10 tys zł miesiecznie ,gdzie on sie uczył byc starosta????? czy nie płącą za Westakową której sztucznie załątwia sie prace ,,za pana Rąkowskiego ,spółka ZWIK ,puytanie kto go uczył by był tam kierownikiem za grube tysiace ,a jego żonka zatrudniona w starostwie za nasze pieniącze
Pytanie wiec czemu was kłuje w oczy stanowisko dla Ciebiady ,jak by to było przestepstwo
Myslę że walczy własnie on z takimi patologiami i może dlatego taki jest ostry atak

walczy z patologiami tworząc kolejną patologię…

Już ukrzyżowaliscie Ciebiadę? Wy ciągle to samo i ciągle ci sami. Ciekawe czemu uważacie ,że miastem mają rządzić tylko i wyłącznie ludzie typu Adamski, K Habura,J Habura, K Górny z synem, K Rąkowski z żoną, Grabarz,Kunka,Wlazlak,Werstak[nierób] Jeszcze jedno czemu nikt nie napisał że dzieki Ciebiadzie ten PiS w Pabianichach powstał z kolan Zrobił facet duzo dla miast i ludzi Najlepszy wynik w pierwszej turze ,Drugi po Mackiewiczu prawie 7 tys glosów wieć myśle że nalezy sie czlowiekowi stanowisko ,by mogł sie w miescie wykazać

„Zrobił facet duzo dla miast i ludzi”
A może od razu dla świata? 🙂

No ale czego wy się spodziewaliście? Kto zna temat, ten wie. Pomogła mu baba Gosowa i poseł Mastalarek (skończy zapewne jak Hofman). Nie wiecie jak w dzisiejszym świecie robi się karierę???? Dyzma wiecznie żywy! Chamstwo, buractwo, pusty łeb, trochę kasy i du…wlizstwo! Prosta recepta na „polityka”. Szkoda niestety, że nie omija to też PiS-u! Dlatego nie wróżę im sukcesu w przyszłości. Z takimi ludźmi daleko nie zajadą!

Jedno nas ratuje!
Wyp***przyć staruchów z PO, PIS, SLD, PSL i wpuścić młodych.
Błagam Was pamiętajcie o tym przy wyborach!

I co ? Jak zawsze. Karuzela stanowisk się kręci , a gospodarzy z prawdziwego zdarzenia jak na lekarstwo. Gratuluję trafnych wyborów szczególnie tych radnych, którzy są radnymi w naszym mieście „od wieków’. Zobaczcie do czego doprowadzili Pabianice, fundusze unijne się kończą, a my jesteśmy w czarnej d***e. Jedyna zasługa szpita. Z wtopionymi bezdurno milionami i nadal ogromnym zadłużeniem czemu Mackiewicz w poprzedniej kadencji się nie sprzeciwiał. I niech mi nikt nie wciska, że tak nie było, bo gdyby było inaczej ustąpiłby z funkcji wiceprezydenta. Ale niestety honor nie w cenie, a kasa zawsze się przyda.

Marcin trafiłeś w dziesiątkę. Prawa rączka prezydenta czyli p. Klimek niech się zainteresuje sprawą zatrudnienia Ciebiady. Chyba że stetryczał jak zabrakło Dychty i nie ma już żadnej podniety.

Ania , czy ty masz w genach krew Ciebiady?

No oczywiście do spółki miasta przecież odbiorcy ciepła utrzymają kolejnego super eksperta. Na Rocha już się biurka nie mieszczą. A pan Ciebiada to taki super biznesmen i po państwowe łapy wyciąga.

panie Ciebiada – może pan spokojnie chodzić po ulicach i patrzeć ludziom w oczy? tym, którzy na pana głosowali i namawiali innych do glosowania na pana?
może pan spojrzeć w oczy radnym PiS, członkom i sympatykom, którzy pomagali w kampanii i pracowali na pana sukces?
radni powinni teraz panu pokazać, że za tak mało wiarygodną osobę poświęcać swego dobrego imienia nie będą… do czego serdecznie ich namawiam…