Strona główna Sport Piłka nożna Łodzianie wyjeżdżają na tarczach. Włókniarz wraca na podium

Łodzianie wyjeżdżają na tarczach. Włókniarz wraca na podium

1
To nie była udana sobota dla zawodników AKS i UKS SMS Łódź. Ci pierwsi przegrali w Ksawerowie, a drudzy zostali pokonani przy ul. Grota Roweckiego w Pabianicach.

Włókniarz Pabianice – UKS SMS Łódź (1:0) 2:0

Włókniarz Pabianice w końcu wygrywa. I to całkiem pewnie, bo Zieloni do ostatniego gwizdka kontrolowali wygrany 2:0 mecz. Pierwszego gola otrzymali w prezencie już w 25. minucie. Była to bramka samobójcza. W 63. minucie było już 2:0. W polu karnym faulowany był Oleh Korobka, a rzut karny wykorzystał Paweł Leonow. Kolejne minuty to kolejne ataki bramkę łodzian, którzy nie mieli pomysłu na zagrożenie bramce Włókniarza. Jednemu z gości puściły nerwy i brutalnie sfaulował zawodnika gospodarzy. Sędzia wyciągnął czerwoną kartkę. Po chwili na ławce rezerwowych wywiązała się awantura. Ukarany kartką piłkarz nazwał naszego zawodnika „dziadem”, a kierownik Włókniarza w niecenzuralnych słowach kazał mu pójść w stronę szatni, za co również dostał czerwoną kartkę.

Przed końcowym gwizdkiem wyśmienitą szanse na podwyższenie wyniku miał Leonow, ale będąc sam na sam z bramkarzem trafił obok słupka.

Po tej wygranej Włókniarz wraca na podium łódzkiej ligi okręgowej i z dorobkiem 30 punktów zajmuje 3. miejsce.