Strona główna Aktualności Z miasta Lepiej nie parkować na torowisku

Lepiej nie parkować na torowisku

39
Wykonawca remontu torowiska rozpoczął rozpoczął montaż sieci trakcyjnej na ul. Zamkowej. Niestety, prace utrudniają kierowcy, którzy parkują pojazdy na torach. 

„Informujemy, że zaparkowane pojazdy na torowisku znacznie utrudniają prowadzenie prac i może dojść do nieumyślnego uszkodzenia samochodu, za co Wykonawca nie będzie ponosić odpowiedzialności. Prace na sieci trakcyjnej potrwają do końca kwietnia” – apeluje PROGREG InfraCity Sp. z o. o.

Trakcja będzie instalowana na odcinku na ul. Zamkowej od restauracji Mc’Donalds do ul. Kilińskiego.

REKLAMA
Poprzedni artykułDni Pabianic 2023: termin i gwiazdy
Następny artykułJak poprawić swoje wyniki w martwym ciągu – porady dla średnio-zaawansowanych
Subskrybuj
Powiadom o
39 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Zrozumiałe jest to że auta przeszkadzają/ utrudniają pracę.
Zrozumiały jest też apel o to żeby nie parkować tam.
Ale wykonawca nie będzie ponosił odpowiedzialności za uszkodzenie auta? Skąd te brednie droga redakcjo? Na jakiej podstawie i kto wyłączył wykonawcy taka odpowiedzialność?

A wyłączył to Kodeks Cywilny. Wykonawca nie będzie odpowiadał za szkodę, jeżeli jej przyczyną było naruszenia prawa przez powoda. Parkowanie na środku jezdni jest wykroczeniem.

Last edited 11 miesięcy temu by BezPrawnik

Hm…. Jak jest to teren budowy to przepisy ruchu drogowego nie obowiązują, tylko znaki drogowe, które warunkowo dopuszczają wjazd na teren budowy znak b1 z tabliczką. Więc nie ma tu mowy o wykroczeniu chyba że jest znak zaskakujący parkowanie. Co do wyłączenia odpowiedzialnosci za uszkodzenie A wykroczenie to dwie osobne pary kaloszy, za wykroczenie odpowie sprawca tak samo jak za uszkodzenie. Co do zasady teren budowy powinien być zabezpieczony itp jeżeli doszło do uszkodzeń z winy bądź zaniedbać, osoby która wykonywała pracę to ona za to odpowie. Jak się to skończy hm… zadecyduje Sąd biorąc pod uwagę wszystkie przesłanki.

Na jakiej podstawie stwierdziłeś, że nie obowiązują tam przepisy ruchu drogowego?

Polecam, Art 1 ustawy prawo o ruchu drogowym, który wskazuje gdzie przepisy ruchu drogowego obowiązują i w jakich przypadkach. I ponowne przeczytanie mojego komentarza.

Ale się wyśiliłeś. Art 1 potwierdza, że na Zamkowej obowiązują przepisy ruchu drogowego. Jeszcze coś?

Last edited 11 miesięcy temu by BezPrawnik

Jak obowiązują to za zdarzenie w ruchu drogowym czyli zniszczenie, uszkodzenie odpowie ten kto spowodował, a za wykroczenie ten co je popełnił. Art 1 nie wskazuje terenu budowy jako miejsca gdzie obowiązują przepisy ruchu drogowego. Wskazuje że są to drogi publiczne ,strefy zamieszkania, strefy ruchu … jeżeli teren budowy to się nie kwalifikuje i za jej organizację pracy itp odpowiada wykonawca prac i nie ma tu mowy o ustawie, a jeśli droga publiczna przepisy obowiązują to za kolizję czy wypadek odpowiada sprawca, czyli osoba która to spowodowała, czyli uszkodziła stojący nieprawidłowo zaparkpwany pojazd nie bedacy w ruchu. Mamy Art 3… Czytaj więcej »

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, tylko źle interpretujesz. Zamkowa jest droga publiczną, bo w myśl Ustawy o drogach publicznych jest wpisana do rejestru jako droga gminna. Nikt nie ma prawa usunąć jej z tego rejestru na czas remontu, prac drogowych itp. Jeżeli ktoś uszkodzi zaparkowany pojazd w wyniku prac- przewróci słup, drzewo, zrzuci na nowego przewód, albo zawadzi łomem i nie będzie to w wyniku ruchu pojazdu, to nie będzie to ani kolizja, ani wypadek. Więc ustawa Ustawa prawo o ruchu będzie w tym przypadku brana pod uwagę jedynie w zakresie nieprawidłowego parkowania. A odpowiedzialność za szkodę w myśl przepisów… Czytaj więcej »

Prawie się zgodzę, lecz proszę pamiętać że jest działanie i zaniechanie, w artykule jest mowa że przy pracach dojdzie do uszkodzenia więc jest to działanie. To działanie można było przewidzieć, rowniez można było zastosować inne środki aby uniknąć szkody (odholowqc pojazd), wykonawca tego nie robi dochodzi do zaniechania. Kodeks cywilny nie do końca wyłączy odpowiedzialność z wykonawcy. Po za tym są przepisy bhp prowadzenia prac, przepisy planu bezpieczeństwa który się tworzy itp, nie będę tu wspominała o prawidłowym oznakowaniu terenu budowy mimo iż jest to obiekt liniowy. W dalszym ciągu stoję na stanowisku że jest odpowiedzialność po jednej jaki drugiej… Czytaj więcej »

Ilość błędów, które napitoliłeś w tym wpisie dyskwalifikuje jakąkolwiek próbę odpisania ci. Możesz stać na stanowisku, na jakim chcesz, jednakże nie ma to odzwierciedlenia w przepisach. Nie chce mi się dalej pisać.

Last edited 11 miesięcy temu by BezPrawnik

Tak kończy się najczęściej hm….Nie można nazwać nawet tego konwersacja, brak argumentów i odpowiedź w stylu że ilość błędów ps pisane szybko i słownik sam wprowadza korekty ale to osobny rozdział. Co do przepisów to warto kodeks cywilny dokładnie przeczytać i się z nim zapoznać, zorientować co to czyn, zaniechanie, działanie. A rzeczywistosc zweryfikuje (najczęściej Sąd) biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności zdarzenia do jakiego doszło na terenie budowy, jego prawidłowe oznakowanie, zastosowany plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, i przepisy powszechnie obowiazujace. Ale proszę liczyć że stwierdzi „źle stał nic mu się nie należy). Mamy jeszcze prawo materialne itp które również… Czytaj więcej »

Na szybko, to w twoim kolejnym wpisie jest 19 błędów. Nie wczytując się zbytnio. Bzdur na temat zaniechania i działania nawet żal komentować. Nie wspominając o prawie materialnym „itp” 😁😁😁😁😁. Konwersacji nie będzie, bo nie można tych pierdół czytać.

Poziom zszedł na poziom większości osób na forum, hm…. Generalnie powiem tak, już mam pewność że nie masz pojęcia o zaniechaniu, działaniu i innych pojęciach które występują w cytowanym kodeksie cywilnym:). Licz błędy ale błagam może polonistyke konxzyles bo raczej prawo to widziałeś ale w Internecie. Generalnie kończę hm… pisanie z kimś kto nie potrafi podać np przepisów prawa o których mówi. Nie cytuje wyroków Sądów dls prsykladu, mimo iż prawa precedensu nie ma. Licz błędy i licz że twój komentarz obroni się w Sądzie:). Odsyłam do literatury prawa, zacznij od podstaw i może dowiesz się sporo ciekawych rzeczy. Ktoś… Czytaj więcej »

Jeszcze jest prawo formalne generalnie dzięki temu powiększy swoją mała wiedzę;);)

Ius civile vigilantibus scriptum est ;););)

Za czyn niedozwolony uznaje się działanie, bądź zaniechanie człowieka, w wyniku którego powstała szkoda, a także zdarzenia, za które prawo czyni kogoś odpowiedzialnym :). W reżimie prawa cywilnego odpowiedzialność sprawcy ustalana jest na zasadzie winy lub ryzyka. Do przesłanek przypisania sprawcy odpowiedzialności zalicza się: powstanie szkody, popełnienie przez sprawcę czynu niedozwolonego oraz związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy nimi:)

Błagam, odpowiedz, będąc trzeźwym 😂😂😂

Hm….łacina coś co tobie kojarzy się tylko z k.. I ch… brak argumentów u Ciebie jest żałosny więc kończę monolog. Poziom poniżej krytyki 🙂 A brak wiedzy boli jak się to czyta. Czekam na kolejny twój komentarz w stylu …. błędy… Nie pij…. itp poziom hm… dyskusji o ile taka zaistniała na poziomie „gówno i 5 metrów mułu”. Przeczytaj swoje wpisy, starasz się udawać znawce prawa A tu hm… zero argumentów, zero podania przykładów, zero przytoczonych aktów prawnych. Fakt z jednym się zgodzę nie pij i nie komentuj nic. To ostatni wpis bo odbiega od tematu ( ty opanowales to… Czytaj więcej »

Hm.. muszę cię zmartwić. Ani to słowo na „k” ani to słowo na „ch” nie pochodzi z łaciny. Przynajmniej tyle się nauczysz z moich komentarzy. Zawsze coś 😁Hm… Generalnie próbować wykładać prawo, robiąc w każdym, jednym wpisie błedy (na przykład 22 błędy) i próbować się tłumaczyć, że zrobił je słownik w telefonie to hm… :)) 🙂 🙂 Hm… Generalnie to zapomniałeś napisać na końcu „Xd”. Dla dopełnienia całości. „Generalnie” kończyć miałeś 19 marca o 18:45, ale w pijanym widzie dodałeś jeszcze komentarze o 18:51, o 18:55 i o 19:16. Hm… :)))). P.S. Podobają mi się te znaczki. Nadają twoim prawniczym… Czytaj więcej »

Last edited 10 miesięcy temu by BezPrawnik

powinni ci na około auta mur wybetonować betonie jeden! oczywiście bez uszkodzenia auta 🙂

Poziom komentarza świadczy o kulturze autora. Pozostawie to bez komentarza, dla sprostowania plytkiego myślenia dodam że nie parkuje tam pojazdu. Ale czytanie że zrozumieniem w tym przypadku zawiodło, a uczą tego już od najmłodszych lat szkolnych…. proponuje zacząć naukę:)

Tak, wyłączył kodeks cywilny hm…. ciekawe A wykonawca nie będzie odpowiadał za szkodę hm…. bardzo ciekawe, szczególnie jak zauważyłeś swoim rozumowaniem że przepisy ruchu drogowego obowiązują, czyli dochodzi do zdarzenia w ruchu drogowym, kolizcji albo wypadku. I za spowodowanie kolizcji wypadku odpowie ktoś kto źle zaparkować?? Ciekawy tok rozumowania bardzo ciekawy;). Sędzia potrafi podnieść podczas uzasadnienia wyroku Art 3 prawa o ruchu drogowym.

Jak napisałem powyżej, nie dochodzi do kolizji ani wypadku.

Jakkolwiek parkowanie na środku, jakby nie patrzeć, jezdni nie jest najlepszym pomysłem – to z tym brakiem odpowiedzialności wykonawcy za ew. szkody to bym się nie rozpędzał.
Za szkody wyrządzone właścicielom pojazdów – choćby nieumyślnie – wykonawca i tak będzie ponosił odpowiedzialność na podstawie art. 435 § 1 k.c. Odpowiedzialności tej nie można też z góry wyłączyć (art. 437 k.c.). To czy wykonawca będzie ew. musiał „zapłacić” całość kosztów naprawy to inna sprawa – ale za szkody wykonawca odpowiada 😉

No to jedyne rozwiązanie, laweta + związane z tym odpowiednie opłaty.

Co za pomysł, żeby parkować na środku ulicy?! To już nie ma gdzie?

Policja ma teraz pole do popisu biorą pod uwagę, że teren jest dobrze oznakowany stoją tam znaki zakazu B-1 i B-36 powinni zrobić porządek z tymi pseudo kierowcami i nikt się nie będzie wtedy zastanawiał czy tam można parkować czy nie!!! Wzywam Policję i Straż Miejską do działania!

Już widzę jak policja ochoczo działa z autami których właściciele siedzą w pobliskich urzędach, a straż miejska ściga swoich sponsorów. 😂😁

To Policja w końcu ochrania karła z PiSu, czy Prezydenta Miasta z P.O.?

Zadzwoń, zapytaj 🤔😁

Last edited 11 miesięcy temu by Aerospace

Chciałbym się dowiedzieć od ciebie. Zdanie masz wyrobione, więc słucham.

🛸 Niewyjaśnione zjawisko.
Powietrze schodzi samo z opon, kamienie z nieba spadają na szybę czołową…

A na poważnie to przecież wystarczy dziabnąć jakieś autko koncertowo, zostawić na widowisko 24h i przez 1-2tyg nikt tam juz nie zaparkuje 👍🏻

Świetny pomysł tym bardziej że jest tam monitoring, okna z urzędu miasta wychodzą na ulice itp., do tego uszkodzenie auta kogoś z urzędu, weź ty się lepiej sam zgłoś na policję. Będziesz miał niewyjaśnione zjawisko jak ktoś z niebieskich uzna ten komentarz za nawoływanie do popełnienia przestępstwa.😏😂

Last edited 11 miesięcy temu by Aerospace

A może trzeba było zrobić miejsca parkingowe i szersze torowisko?

świadczy to tylko o tym iż miejsc parkingowych jest za mało to tym dziadowskim remoncie

A kiedy wreszcie się skonczy ten remont zamkowej. I czy napewno miasto ma kasę na dokończenie remontu.

Najbardziej rozsądnym rozwiązaniem jest wezwanie Policji i odholowanie na parking i późniejsze rozliczenie za usługę plus mkk wynikający z obowiązujących ograniczeń co do wjazdu i parkowania. To że kierowcy olewają zakazy widać jak na skrzyżowaniu z łaską wspólna zamiast jechać do kolejowej pakują się pod zakaz skręcając bezpośrednio w zamkową jakby jechali od wspólnej zmuszając do hamowania tych co jada prosto w partyzancką z łaskiej.

Widocznie od ruchu tramwajowego bardziej potrzebne są parkingi 💁🏻‍♂️