Strona główna Aktualności Lakierowane płyty wylądowały w piecu

Lakierowane płyty wylądowały w piecu

10
Strażnicy miejscy namierzyli właściciela „kopciucha”, który spowodował duże zadymienie na ul. Gdańskiej. Za pozbywanie się odpadów przez ich spalanie mężczyznę ukarano mandatem.

Z prośbą o intwerwencję zadzwoniła kilka dni temu do komendy kobieta. Na miejsce został skierowany patrol. I potwierdził zgłoszenie. Dym miał nieprzyjemny, specyficzny zapach.

– Funkcjonariusze szybko ustalili nieruchomość, z której się wydobywał. Okazało się, że w piecu były spalane lakierowane płyty meblowe. Mandat wyniósł 200 zł – wyjaśnia dyżurny Sławomir Brzeszkiewicz.

W tym przypadku winowajcę złapano na gorącym uczynku. Ale jak zauważają strażnicy, mnóstwo wpływających od mieszkańców zgłoszeń dotyczących spalania śmieci nie znajduje potwierdzenia.

– Przez cały ubiegły rok odnotowaliśmy ich 464. To bardzo dużo. Jednak przeważnie były albo niepotwierdzone, albo wyglądający niepokojąco dym wynikał ze złej jakości paliwa, albo też z niewłaściwego sposobu rozpalania – wyjaśnia Tomasz Makrocki, komendant straży miejskiej.

Dowodzi tego statystyka – od początku stycznia do końca grudnia mandatów nałożono tylko 18, na łączną kwotę 3250 zł. Dwa wnioski o ukaranie zostały skierowane do sądu, a dwiema sprawami zajęła się policja, gdyż strażników miejskich nie wpuszczono na posesje.

REKLAMA
Poprzedni artykułRodzinny turniej badmintona z nutką rywalizacji
Następny artykułJulia Walczyk z nieudanym występem w Pucharze Świata
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Słuchajcie mandat mandatem
Ale żeby to miało sens to powinna być akcja monitoringu .
Tzn. Czy mieszkaniec posiada nadal taki piec?
Czy w ciągu roku dokonał wymiany ?
Czy jest możliwość przyłączenia do sieci zec ?
lub wymiana pieca na jakis preferencyjnych warunkach ?
Dofinansowanie z rządowego programu
Lub rozlozenie na dogodne raty
I wtedy drony oraz 3800 zl z mandatów ma sens !
Tak to jest sztuka dla sztuki i ganianie się po mieście ,
A trujące spaliny jak były tak będą 😢

Le to wszystko jest. Są dopłaty z WFOSiGW, programu „Czyste powietrze”, do programu dopłat przystąpiło też Miasto Pabianice i można składać wnioski o dofinansowanie w Wydziale Ochrony Środowiska, są też preferencyjne kredyty, a od 1 stycznia tego roku także odpisy podatkowe. Sam skorzystałem z dopłaty i zlikwidowałem eko-groszek. Jak chodzę po osiedlu to widzę wiele domów, gdzie wcześniej dymiły kominy, a teraz jest gaz. Co zaś się tyczy kotłów na paliwa stałe, to nie sam kocioł jest problemem, a spalane w nim paliwo (często śmieci). Jest też problem niskiej jakości węgla i miału, który jest w ofercie dystrybutorów. Jeśli byle… Czytaj więcej »

A więc potrzeba też kontroli i mandatów na tych co sprzedają takie paliwo które kopci

tak dopłaty dla niepracujących dzieciorobów !!!

kryterium dochodowe, bo Ci którzy zarabiają dużo nie mają dofinansowania w wysokości 90% tylko 30% i warunki do spełnienia jak przy kredycie hipotecznym. Nikt się nie zastanowi, że to właśnie Ci ludzie którzy zarabiają godnie odprowadzają najwięcej podatków.

Po prostu czekam na WIOSNĘ !!

Tak kochani katolicy-donosić i karać-brawo!
Dym powstaje nie tylko ze spalania śmieci, a bajki o dofinansowaniach to propaganda! Od zeszłego roku próbuję coś załatwić w tej sprawie ale unas w Pabianicach już rok temu był komplet wniosków i nie przyjmują bo programy dofinansowań są na dwa lata.
Odsyłają do WFOŚiGW w Łodzi, a tam odsyłają z powrotem tu. Namieszali ludziom w głowach smogiem, a ciekawy jestem ilu z tych cudownych obrońców czystego powietrza pali papierosy-to was nie truje!?

zapraszam na Armii Krajowej 27

Ile wyniósł ten mandat? Chyba u mnie na telefonie coś źle wyświetla. Gość się pewnie przestraszył nieziemsko.

Nierób ma zawsze lepiej, a to paczki, a to węgiel darmo.

Wg mnie powinno się karać zamiast mandatem to upublicznieniem wizerunku przed wejściem do UM z podaniem imienia i nazwiska z wyjaśnieniem co zrobił. Taka śmierdząca tablica. To wszystko wdychają nasze dzieci!

tak będzie dopóki te mandaty będą takie śmieszne ;/