Strona główna Na sygnale Kryminalne Kurier zamieszany w oszustwo emerytki

Kurier zamieszany w oszustwo emerytki

0

Policjanci zatrzymali kuriera, który od pokrzywdzonej odebrał pieniądze wyłudzone przez oszustów działających tzw. metodą ,,na wnuczka”.

Sprawa miała swój początek 20 października 2015 roku. Tego dnia, na telefon stacjonarny 82-latki zadzwonił  mężczyzna podający się za policjanta. Powiedział, że jej wnuczka miała wypadek samochodowy. By uniknąć konsekwencji prawnych będzie potrzebna spora kwota pieniędzy. Po chwili mężczyzna oddał słuchawkę rzekomej wnuczce, która roztrzęsionym i zapłakanym głosem potwierdziła wymyślone zdarzenie.

– Po gotówkę miał przyjechać do pokrzywdzonej zamówiony przez oszustów kurier. I tak się stało. Pod domem  starszej pani doszło do przekazania wyłudzonych pieniędzy, które kurier dostarczył pod wskazany przez oszustów adres.  Nieświadoma niczego pokrzywdzona dopiero podczas popołudniowej wizyty swojej wnuczki  zorientowała się, że padła ofiarą przestępstwa – relacjonuje kom. Joanna Szczęsna z pabianickiej policji

Funkcjonariusze ustalili  personalia kuriera. 2 grudnia doszło do zatrzymania 46-letniego mieszkańca gminy Dłutów. Mężczyzna usłyszał już zarzut oszustwa, za co grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci nadal ustalają  pozostałych sprawców mających związek z tą sprawą.

 


 

Policjanci przestrzegają przed pochopnym przekazywaniem pieniędzy osobom obcym.

W trosce o Państwa bezpieczeństwo, a w szczególności osób starszych apelujemy, aby nie przekazywać żadnych pieniędzy osobom, które telefonicznie podają się za członków Waszej rodziny, funkcjonariuszy Policji  lub proszą o przekazanie pieniędzy poprzez osoby pośredniczące. Nie reagujmy pochopnie na hasło: syn, wnuczek, siostrzenica potrzebują pomocy, gdy tylko usłyszymy głos w słuchawce. Należy sprawdzić czy jest to prawdziwy krewny, np. poprzez skontaktowanie się z innymi członkami rodziny.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń należy skontaktować się z  Policją pod alarmowy numer telefonu 997 lub 112.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments