Strona główna Aktualności Z miasta Kto podejmie się budowy? Starostwo czeka na wykonawców

Kto podejmie się budowy? Starostwo czeka na wykonawców

0
Z tej wiadomości ucieszą się rowerzyści: wiele wskazuje na to, że jesienią wzdłuż ulicy Grota Roweckiego będą mogli jeździć nową ścieżką rowerową. Starostwo Powiatowe w Pabianicach ogłosiło przetarg na wykonawcę robót.

Chodzi o fragment o długości około 650 metrów, między skrzyżowaniem z ul. Kilińskiego i zbiegiem z ul. Bugaj, stanowiący przedłużenie istniejącej już ścieżki. Nowa ma być dwukierunkowa, mieć dwa metry szerokości i nawierzchnię bitumiczną. Zostaną wykonane przejazdy dla rowerów (i w związku z  tym obniżenie krawężników), planowane tam roboty obejmą również przebudowę chodnika. Nastąpi odtworzenie zieleńców i pojawi się odpowiednie oznakowanie poziome i pionowe.

Na realizację tej inwestycji firma, z którą urzędnicy podpiszą umowę, dostanie trzy miesiące. Póki co czekają oni na oferty. Termin ich składania mija 18 czerwca.

W budżecie starostwa zarezerwowano na to zadanie, wraz z dokumentacją, 400 tys. zł.

Również do najbliższego czwartku firmy mogą ubiegać się o powierzenie im przebudowy ul. Piłsudskiego – od Zamkowej do św. Rocha. To 210-metrowy odcinek. Wykonawcę czeka m.in. przebudowa jezdni, obejmująca jej poszerzenie i wymianę nawierzchni, budowa nowych chodników oraz miejsc postojowych.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments