Strona główna Aktualności Ksawerów zyskał nowego inwestora. Czas na… Japonię

Ksawerów zyskał nowego inwestora. Czas na… Japonię

4
fot. starostwo powiatowe
Na teren gminy Ksawerów wkracza kolejny zagraniczny inwestor. Po tym, jak swoją fabrykę postanowił tam umiejscowić niemiecki producent sprzętu AGD, czyli Miele, zrobi to również japońska firma Nippon Seiki. 

W jej nowym zakładzie, zlokalizowanym w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, na działce o powierzchni pięciu hektarów, będą produkowane wyświetlacze do samochodów.  Kierowca, który jedzie wyposażonym w niego autem, ma ważne informacje, jak prędkość czy też wskazania nawigacji, na przedniej szybie.

O planowanej inwestycji władze powiatu pabianickiego rozmawiały wczoraj z przedstawicielami Nippon Seiki oraz ŁSSE. I nie kryją zadowolenia.

– Podczas spotkania zobaczyliśmy prezentację na temat działalności firmy, a dokładniej jej innowacyjnych technologii. Cieszymy się, że swoją fabrykę postanowiła pobudować właśnie u nas, bo oznacza to korzyści, choćby w postaci wpływów z podatków i nowych miejsc pracy. Na początek powstaną dla około osiemdziesięciu osób, docelowo – nawet dla dwustu – wyjaśnia starosta Krzysztof Habura.

Rozpoczęcie budowy jest przewidziane w tym roku, a uruchomienie produkcji – już w drugiej połowie przyszłego. Inwestycja będzie warta co najmniej 80 milionów złotych.

REKLAMA
Poprzedni artykuł20 twarzy w obiektywie Michała. Zobacz wystawę zdjęć pabianiczanina
Następny artykułZatrzymanie w pubie. Diler zamknął się w toalecie
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Drukuję już CV 🙂

A Habura gdzie ma krawat ????? Japońce przyjechali na ryby czy negocjować interesy ??????

Zastawił w lombardzie, by kupić dobre Sake 😉

A czy korzystali z tłumacza? Jest również w starostwie szereg naczelników, którzy deklarowali znajomość angielskiego, może warto z nich skorzystać?