Strona główna Dzieje się Sport Kraska z medalami Mistrzostw Europy

Kraska z medalami Mistrzostw Europy

2

Jakub Kraska występujący w klubie UKS Piątka Konstantynów Łódzki pojechał z kadrą do Izraela na Mistrzostwa Europy Juniorów Netanya 2017. Już wiemy, że nie wróci do domu z pustymi rękami.

Pierwszego dnia imprezy zawodnik z Konstantynowa wywalczył złoty medal w sztafecie 4×100 metrów stylem dowolnym. Wraz z Karolem Ostrowskim, Bartoszem Piszczorowiczem i Kacprem Stokowskim uzyskali czas 3:17.11 zostawiając za sobą Węgrów i Rosjan. Pobili tym samym o ponad dwie sekundy rekord Polski 18-latków. Był to jednak dopiero początek. Następnego dnia udało się wywalczyć drugi krążek. Tym razem na dystansie 4×100 metrów w sztafecie mieszanej Polska zajęła trzecie miejsce. Z czasem 3:30.76 ustąpiliśmy Węgrom i Rosjanom.

Nadal brakowało jednak Jakubowi krążka indywidualnego. Nie musiał długo na niego czekać, bowiem już trzeciego dnia mistrzostw wystąpił w finale na dystansie 100 metrów stylem dowolnym. Uzyskał czas 49.35 i zdobył upragniony brązowy medal. Pobił on tym samym swój własny rekord Polski 17-latków i ustanowił nowy rekord 18-latków. Co więcej, został pierwszym zawodnikiem klubu UKS Piątka Konstantynów Łódzki, który zdobył indywidualny medal na Mistrzostwach Europy Juniorów.

Jakub jeszcze może poprawić swój dorobek, jeśli wystąpi w niedzielnych finałach na 50 i 200 metrów stylem dowolnym.