Strona główna Aktualności Z miasta Kostka brukowa na uliczkach i chodnikach. Tutaj szykują się zmiany

Kostka brukowa na uliczkach i chodnikach. Tutaj szykują się zmiany

5
Na osiedlu 1000-lecia mają ruszyć w przyszłym tygodniu prace związane z remontem uliczek i chodników. To początek dużej inwestycji, jaką będzie zmiana wizerunku tej części miasta, między ulicami Zamkową, Wyspiańskiego, Skłodowskiej i Konopnickiej. 

Zostanie ona zrealizowana na zlecenie Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. Urzędnicy rozstrzygnęli przetarg na pierwszą część robót. Wygrało go konsorcjum trzech firm (dwie są z Łodzi, a jedna z Wiśniowej Góry). Wykonawcy został już przekazany plac budowy.

W ciągu kilku najbliższych tygodni nowego wyglądu nabiorą osiedlowe uliczki i chodniki. Gdzie dokładnie?

– Wymienimy nawierzchnie między blokami przy Skłodowskiej 23A i Skłodowskiej 23D oraz wzdłuż bloku przy Skłodowskiej 23C, kładąc tam kostkę brukową. Łączna powierzchnia terenu objętego modernizacją wyniesie prawie 1750 metrów kwadratowych – wyjaśnia Małgorzata Bajer, kierownik działu technicznego w ZGM. – Oprócz tego utwardzimy miejsca postojowe, płytami ażurowymi.

Ta część przedsięwzięcia ma zakończyć się do 15 listopada.

REKLAMA
Poprzedni artykułTipsy Drivers świętuje 25-lecie. Wpadnij na bezpłatny koncert
Następny artykułNocą też biegają na medal
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Może warto pomyśleć o ulicach gdzie nie ma jezdni ani chodników?? Np. Ul Barucha zapomniana przez władze miasta.

Z tego co czytam to ZGM robi remont, a Barucha zarządza kto inny, także komentarz trochę nie pod tym artykułem. Wnioski o Barucha – gdzie indziej.

Napisałem wyraźnie że mój komentarz kieruję do władz miasta a nie do ZGM. Mam nadzieję że artykuły i komentarze czytają także włodarze naszego miasta a nie tylko władze ZGM

Pani redaktor może jakaś logika by się przydała w Waszych redaktorskich poczynaniach. W jednym artykule anonimizujecie numery rejestracyjne a w drugim nie. Trochę konsekwencji.

Niech zdejmą trelinki i położą tam gdzie hula szlaka i inne syfy. Nie lepiej zająć się miejscami gdzie nie ma nic i w czasie deszczu płynie rwąca rzeka a w czasie suszy można nabawić się pylicy