Strona główna Aktualności Z miasta Kontrowersje wokół pielgrzymki. Szykują się zmiany

Kontrowersje wokół pielgrzymki. Szykują się zmiany

7
Do Częstochowy pieszo, z powrotem – autokarem. Takiej zmiany doświadczą w tym roku pabianiczanie, którzy zdecydują się wybrać na pielgrzymkę. „Nowości” jest więcej.

Pątników udających się na Jasną Górę mieszkańcy zawsze żegnali 20 sierpnia. To już nieaktualne, bo datę przesunięto – o jeden dzień wcześniej. Pielgrzymka rozpocznie się 19 sierpnia (mszą świętą o godz. 7.00 w kościele św. Mateusza).

Tego dnia wierni będą nocowali nie, jak dotychczas, w Grocholicach, ale w Drużbicach, pokonają więc mniej kilometrów. Drugi nocleg jest przewidziany w Łękawie, następny w Dobryszycach, a ostatni, czwarty w Garnku. Tym samym oznacza to, że droga potrwa pięć zamiast czterech dni (wejście na Jasną Górę ma nastąpić 23 sierpnia około godz. 17.30).

Jeszcze ważniejszą zmianą jest ta, jaka dotyczy drogi powrotnej. Pielgrzymi przyjadą do domów autokarami, które wyruszą z Częstochowy 26 sierpnia po południu. Nie będzie oczekiwania na pątników, wracających w poprzednich latach trzy dni później, pieszo, a także wręczania im kwiatów… Jak napisano na fanpage’u pabianickiej pielgrzymki, powodem są „względy organizacyjne”.

Jak odniosą się do tego pątnicy?  W komentarzach zamieszczonych pod informacją na wspomnianej stronie pojawiły się na razie dwa: „To już nie jest nasza pielgrzymka” i „Widzę, że ktoś chce się popsuć”. Zdania z pewnością będą jednak podzielone.

REKLAMA

7
Dodaj komentarz

1600
5 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
7 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
myndrek

Z buta ida to niech z buta wracaja

Józef

Nie ma jakiejś wirtualnej aplikacji ?
Która by mogła zamienić ten
naturalny proces ćwiczenia ciała i ducha

Giordano Bruno

Jest zupełnie zbędna, całkowicie wystarczają zdrowy rozsądek i rozum.

Nikodem

Pielgrzymka idzie do Częstochowy i taki jest jej cel, więc powrót jest sprawą drugoplanową. Wiele pielgrzymek wraca pociągami czy autobusami. Osobiście nie widzę w tym problemu.

Tom

Pielgrzymki na tory!

Elwira

Ciekawie, jak będzie szła pielgrzymka droga krajowa nr 485, gdzie mamy 4 czy 5 wahadeł. Będzie istny paraliż.

AF

będą stali na światłach jak wszyscy