Strona główna Aktualności Z miasta Koniec z zalewaniem Grota Roweckiego? Jest obietnica i termin

Koniec z zalewaniem Grota Roweckiego? Jest obietnica i termin

54
Zalana podczas opadów ulica Grota Roweckiego dla mieszkańców Pabianic nie jest żadną nowością. Problem ma być nareszcie rozwiązany.

Taką obietnicę złożyły dziś na konferencji prasowej władze starostwa. Równocześnie zapewniły, że mają na ten cel pieniądze.

– Dostaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury w wysokości 900 tys. zł na remont mostu na ul. Grota Roweckiego i na odwodnienie – poinformował Henryk Brzyszcz, członek zarządu powiatu odpowiedzialny za inwestycje.

Jak bardzo jest ono potrzebne, nie trzeba nikogo przekonywać. Gdy pada, ulica zamienia się w potok. Kiedy sytuacja ulegnie zmianie? Według władz powiatu latem przyszłego roku. Taki właśnie termin wskazują i tłumaczą go planowanym remontem mostu na ul. Zamkowej. Chodzi o to, aby nie kumulować prac w jednym czasie.

– Równoczesne zamknięcie dwóch mostów spowodowałoby paraliż komunikacyjny w kierunku wschód – zachód. Zostałyby tylko Partyzancka i Świetlickiego – mówi starosta Krzysztof Habura.

Na roboty na ul. Grota Roweckiego przewidziano 1,8 mln zł. Oprócz 900 tys. zł z ministerstwa tyle samo zostało zabezpieczone w budżecie powiatu.

– W październiku przystąpimy do procedury przetargowej i postaramy się wybrać wykonawcę – informuje Henryk Brzyszcz.

Zaplanowaną na trzy miesiące inwestycję wykonawca miałby zacząć w czerwcu przyszłego roku. Jaki będzie jej efekt?

– Każda woda, która się pojawi, zostanie odprowadzona do rzeki – zapewnia Henryk Brzyszcz.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
54 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

hahah, który raz to słyszymy?? kilka lat temu robili tak, że miał być koniec z zalewaniem i co? przeprawę promową zróbcie, będzie atrakcja 😀

Ja bym tam obok jeszcze szkutnię postawił 😉

😂😂😂

Mieli by gdzie te statki wodować.

Statki? Coś gdzieś podsłuchałeś ale niezbyt dokładnie. No i wyszła jak zwykle kompromitacja

#wstydnacałyświat #hymnedytynietakizłyjakto #terazjużtylkodoklaskaniaurubika

10/10 🙂

albo ławeczkę, najlepiej pod drzewkiem, żebyś mógł się usadzić gdzieś z harnasiem (oczywiście kupionym w promocji) i dalej marudzić 😉

Nikt ci nie da tyle, co Habura obieca. Na taki basen na Mechaniku to po 3000 ludzi dziennie chodzi.

Last edited 1 rok temu by Pabianicznka

Proponuję najpierw zakończyć remont Zamkowej aby bardziej nie paraliżowac miasta.

„przeczytałem już nagłówek, więc napiszę od razu komentarz”

Last edited 1 rok temu by Sebatjan Kacprzyk

Na razie to niech połączą drogi rowerowe na Swietlickiego, przed rondem. Ile lat będziemy czekać? Tak ciężko pomalować przejaz dla rowerów na czerwono?

kup se farbe i POmaluj

tak trudno zleźć z bicykla i podreptać po pasach?

Nie jest trudno. Tylko jak się patrzy ile razy było malowane skrzyżowanie przy Zahirze….w ilu kierunkach i jak zostało…to proste połączenie dwóch dróg rowerowych na Swietlickiego jest wręcz banalne….

A dlaczego to on ma dreptać po pasach? Jest obywatelem tego miasta? Płaci podatki? Może tez chce mieć lzej?….

a dlaczego ja mam zużywać hamulce tylko dlatego że on chce przejechać? Ja nie poruszam sięw poprzek chodników i dróg rowerowych powodując spowolnienie ruchu ich użytkowników. Wymagam podobnego podejście z ich strony. Gość na nie swojej trasie powinien ustąpić. Zwykła kultura, a nie wnoszenie swoich roszczeń na cudzy grunt.

Przepis jest taki że masz ustąpić rowerzyście dlatego masz zdzierać hamulce z pretensjami do ustawodawcy

Przecież rzeka nie zalewa drogi tylko deszcz. Po co remont mostów skoro studzienki są pozapychane. Kolejna ściema i malowanie trawy na zielono.

deszcz + rzeka = zwiększony poziom wód.

Wyższa matematyka, nie tłumaczę dalej.

Twoja wyższa matematyka trochę kuleje. Chyba nie jesteś z Pabianic bystrzaku. Kiedy ostatni raz po ulewnym deszczu widziałeś że dobrzynka wylała? Czyli idąc Twoim tokiem myślenia i matematycznym duchem, na Orla przy sali rzeka wylewa przy każdym deszczu. Wróć do szkoły matematyku.

Jestem z Pabianic i jak słusznie zauważyłeś, jestem bystry!
Bystry jak potok górski, a nie Dobrzynka.

Ale. wiem, że że oprócz deszczu i rzeki jest jeszcze coś takiego rzędne terenu.

I choćbyś stanął na głowie, udrażniając studzienkę za studzienką, to jeśli w jakimś miejscu jest lokalna depresja to woda zlewać się tam będzie.
Chyba, że średnica studzienek będzie miała z metr.

Trzeba zrobić nasyp ok 1 m i zalać działki i chodniki, a droga będzie super przejezdna. P R O S T E.

Last edited 1 rok temu by Sebatjan Kacprzyk

jaka depresja???? ziemia jest kulą więc w tamtym miejscu musi być wypukła!

A co na to ekolodzy jak te wszystkie brudy spłyną do Dobrzynki

Zrobią zdjęcie i wrzucą na insta. #smutnyekolog #fenatura #niedobrzarzeczka

Może nie w temacie PO wielkiej nawałnicy ludziska na A KRAJOWEJ czekali na na prąd przez 22 godziny straż miejskiej ani ani więc jest numer 112 i można było naprawić zerwane przyłącze w 30 minut

Są miejsca praktycznie w centrum gdzie prądu nadal nie ma. Choćby stacja gazowa przy ul. Moniuszki.

No ta, do rzeki, będzie lać 3 dni, to rzeka wyleje i zaleje wszystko 😀

no ale rzeka wyleje dopiero koło zamku! będzie nowy temat do naprawy i wydania piniondza

Zalewanie mostu to tylko w Pabianicach jest możliwe. Nie ma prościejszego odwodnienia jak odwodnienie mostu.

Ani prościejszego, ani krzywszego.

Najpierw to muszą zakończyć remont Zamkowej , a to nie prędko się zakończy ,ba nawet się nie zaczął ?

A może się zakończył, zanim się zaczął?

A już nawet jak ta spływająca woda dotrze ( po tym niby cudownym remoncie )do koryta Dobrzynki , to pytanie do szanownego inwestora. Którędy ma ona popłynąć, skoro na odcinku ponad 200 m od mostu w dół rzeki, koryto tejże rzeczółki szczelnie wypełnione jest trzciną i inną roślinnością, która skutecznie uniemożliwia jej odprowadzenie ? Pewnie wyleje się na teren Bulwarów.
Choć teraz nie wiem, ale chyba wolę oglądać taflę wody, niż tą dżunglę chwastów, która nie koszona w ogóle do dawna stanowiła „atrakcję” spacerów po tym zielonym terenie.

,,Ludzie ludziom zgotowali ten los” czyli my sami bo od lat wybieramy tych nieudaczników w wyborach.

Brawo..Popieram..presz z pisd.filią

Tyle, że pabianice to skansen lewico platformowy. Kiedyś będą do nas wycieczki. Patrzcie miasto wydawało miliony na kible z których nikt nie korzysta. Itp

zdaje się że ulica była robiona od nowa jakiś czas temu. zdaje się że drugi raz był robiony remont właśnie pod kierunkiem tego zalewania i chyba zwik się tym zajmował. teraz milion na naprawę po raz trzeci? naprawdę nie można za 200-300zł kupić rur z kibla fi150 podpiąć pod spusty i skierować do rzeki? przecież to zalewanie to deszcze opadowe to chyba można do rzeki skierować? naprawdę potrzeba na to tylu piniendzy?

Weż ogarnij temat ze szwagrem. Za pińcet to zrobita…

nie liczyłem dokładnie, ale gdyby np jednostka z wodociągów wytypowała ekipę robotników. wyszukali na ulicy najniższy punkt. i tam np zamiast krawężnika dali spust (taką dziurę co na filmach w usa pokazują na ulicach). pod to podpiąć 100m rury o pół metowej średnicy i skierować do rzeki. to by było po kosztach (tani koszt materiałów plus miesięczna pensja robola + własne maszyny z parku maszyn jednostki) i załatwiło sprawę na lata. ale jak widze princesa rąk nie brudzi i woli miliony na zaprawki wydawać…. no chyba że jednostka nie ma własnego parku maszyn i tylko kupony na FV zgarnia za… Czytaj więcej »

Zakładając, że będą to dobrze wydane pieniądze i zostanie rozwiązany ptoblem zalewania, to po 2 lub 3 latach wrócimy do stanu obecnego. W tym mieście priorytetem działania ZWiK jest organizacja imprez i rozwijanie działu marketingu. Dbanie o drożność miejskiej sieci burzowej to dla nich jak samodzielne czyszczenie butów przez pana hrabiego. Spółka miejska kolesiów świetnie żyjących za nasze pieniądze.

Pan R bardziej zajęty grillowaniem kaszanki i pieczeniem ziemniaka. Nie będzie sobie duperelami głowy zawracał.

ale niewyrabiająca infrastruktura ściekowa należy do zwiku chyba? to niech oni a nie miasto ponosi koszty naprawy, udrożnienia, rozbudowy. Jak mi światłowód urwą do netu to mi miasto czy dostawca naprawia?

Infrastruktura odowodnieniowa jezdni nie jest własnością ZWiK-u. Kanały deszczowe, jeżeli służą do odwodnienia jezdni i terenów przyległych (tak jest na tym odcinku ul. Grota Roweckiego) są własnością Gminy Miejskiej Pabianice, natomiast wpusty deszczowe wraz z tzw. przykanalikami (rurami stanowiącymi połączenie wpustów ulicznych z kanałem deszczowym) do Zarządcy drogi – w tym przypadku Starostwa Powiatowego w Pabianicach. Zarządcy dróg publicznych zobowiązani są między innymi do budowy i utrzymywania urządzeń do odwodnienia swoich jezdni.W miastach najczęściej są to wpusty deszczowe, a poza nimi rowy przydrożne.

to dlaczego, jeśli podłączam na działce wodę to muszę zapłacić za przyłącze (infrastrukturę rur od „środka ulicy” do granicy działki), skoro to należy do właściciela miasta?
a wracając do tematu, skoro zwik tym nie zarządza to po co on nam? skoro trzeba szukać wykonawcy za grube pieniądze. a właściwa w temacie jednostka palcem nie kiwnie? fv za wodę mógłbym w UM lub spódzielni opłacać. a tak mamy biurowiec ludzi od niczego!

ZWiK zarządza infrastrukturą wodociągową tj. studniami głębinowymi, wodociągami wody surowej tzn. od ww. studni do stacji uzdatniania wody, stacjami uzdatniania wody, siecią wodociągową, przyłączami wodociągowymi do drugiego zaworu za wodomierzem, ale tylko tymi przejętymi na majątek spółki, siecią kanalizacji sanitarnej wraz z przejętymi na majątek spółki, siecią kanalizacji ogólnospławnej jak wyżej. Kwestia płatności za przyłącze jest regulowana tzw. umową przyłączeniową, którą podpisuje Inwestor ze Spółką.

Jak Ci światłowód urwą, to to nie będzie ani światła ani wody.

Jaki zarząd takie miasto. Zarządowi wisi zarządzanie a to skutkuje brakiem nadzoru nad spółkami więc nikt nic nie robi a jeżeli już to na od….dol. przyklad parking na Kilińskiego. Sławny na cały kraj, wstyd. A czemu ma służyć pas na środku jezdni bo do tej pory nie mogę znaleźć odpowiedzi w kodeksie drogowym.

Jaki zarząd, takie miasto -> jakie życie, taki rap – >jaka świnia taki schab.

I taki kretyn rządzi . Panie poczytaj najpierw czy wodę deszczową można bezpośrednio z ulicy spuścić do rzeki a później planuj remont i rozwiązanie problemu

Można, ale nie powinno się. Można też mlaskać jedząc, lecz nie powinno się. Jednak, czy mlaskający faktycznie musi planować posiłki?

Kilka miesięcy tem było wielkie otwarcie skrzyżowania Piotra Skargi a Nawrockiego ile to kasy wydał powiat jak to miało być super. I co ktoś wziol kasę a skrzyżowanie już nie spełnia wymogów lampki nie działają. Taniej było by pasy pomalować farba odblaskową. Nikt tego nie kontroluje a to nasze podatników pieniądze się wydaje. Nie ma odpowiedzialności. Urzędnik nie myśli w kategoriach że to ma być na lata. A spowalniacze jedno skrzyżowanie dalej. Wyglądają po 3 latach jak…. Może warto by rozliczyć miasto i powiat z inwestycji. Robi się coś po 100 razy i jest się dumnym. Może ktoś dogoni i… Czytaj więcej »

Zawsze będzie zalewało po dużych opadach. Betonowanie i kostkowanie miast, rury kanalizacyjne deszczowe o średnicy słomki i takie też kratki to jest przyczyna.

„Każda woda, która się pojawi, zostanie odprowadzona do rzeki – zapewnia Henryk Brzyszcz”. Aż strach będzie tamtędy przejść z butelką mineralnej w ręku.