Strona główna Aktualności Z miasta Koniec naboru. Tak dobrze nie było od lat

Koniec naboru. Tak dobrze nie było od lat

0

Pabianicki magistrat podsumował wyniki tegorocznego naboru do podległych sobie przedszkoli. I jest dobra wiadomość: wystarczyło miejsc dla wszystkich zgłoszonych dzieci.

Zawiedzeni mogą poczuć się natomiast rodzice, którym nie udało się zapisać swojej pociechy do wybranej przez siebie placówki. Wszystkim zaproponowano natomiast miejsca w innych. Ta sytuacja dotyczy trzydzieściorga maluchów.

Pojedyncze wolne miejsca znalazły się w ośmiu przedszkolach, pozostałe cztery miały komplet.

– Teraz każdy rodzic będzie miał dwa tygodnie na podjęcie decyzji, czy wyraża zgodę na zaproponowaną placówkę, czy też nie – mówi Waldemar Boryń, naczelnik wydziału edukacji, kultury i sportu w Urzędzie Miejskim w Pabianicach. – Generalnie większy problem z miejscami jest na Piaskach, bo największe przedszkola znajdują się na osiedlu Bugaj.

Urzędnicy podkreślają również, że odkąd zaistniał obowiązek przyjmowania do przedszkoli wszystkich dzieci w wieku trzech lat, jeśli chodzi o nabór tak dobrej sytuacji jeszcze w Pabianicach nie było.

– W tym roku zdarzyła się po raz pierwszy – podkreśla Waldemar Boryń.

Od nowego roku szkolnego powstanie w Pabianicach 81 grup przedszkolnych. Pięć będzie się mieścić w budynkach szkół podstawowych nr 13, 15 i 16. Najwięcej grup – po dwanaście – utworzą PM nr 4 i PM nr 13, najmniej – PM 8 (trzy grupy) oraz PM 3 i 6 (po cztery grupy).

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments