Piłkarze prowadzeni przez Artura Dziubę rozegrali kolejną grę kontrolną, w której przeciwnikiem tym razem był rywalizujący z Włókniarzem w lidze KKS Koluszki. W rundzie jesiennej pabianiczanie pokonali ten zespół ledwie jedną bramką. Teraz wygrana zielonych była bardziej przekonująca.
Włókniarz Pabianice – KKS Koluszki 5:1 (4:1)

Zdaniem trenera w grze jego zawodników było widać prace, którą wykonują oni podczas treningów. Fizycznie i piłkarsko pabianiczanie stłamsili KKS, aplikując im ostatecznie pięć trafień.

Pierwszą bramkę w 7. minucie spotkania zdobył Sebastian Dresler. Wykorzystał on dobre dośrodkowanie ze skrzydła, które zaadresował do niego nowy nabytek klubu – Ukrainiec Oleh Korobka. Ten ofensywny zawodnik ostatnio reprezentował barwy LKS-u Czarnocin, który występuje w A-klasie grupie Piotrków Trybunalski. Przed przyjazdem do Polski występował on również w juniorach grającej w Ukraińskiej Ekstraklasie – Worskły Połtawa. Jak się stało, że Oleh trafił do Pabianic? Trener Artur Dziuba przyznaje, że zauważył jego talent w rozgrywkach playareny i skłonił go do zasilenia zielonych.

Na podwyższenie rezultatu nie trzeba było długo czekać. Tym razem w roli asystenta wystąpił drugi z nowych nabytków klubu – Jakub Szczegodziński. Posłał on znakomite, prostopadłe podanie do Tomasza Niżnikowskiego i ten w sytuacji 1 na 1 z bramkarzem popisał się skutecznym lobem.

Błąd w ustawieniu linii defensywnej Włókniarza sprawił, że rywale zdobyli bramkę kontaktową, ale bramka Wojciecha Mordzakowskiego i kolejne trafienie Sebastiana Dreslera ustaliły wynik pierwszej połowy na 4:1. Asystentami ponownie byli Korobka i Szczegodziński.

W drugiej połowie zieloni mieli kilka dogodnych sytuacji, ale tylko jedną potrafili zamienić na bramkę. Wynik spotkania na 5:1 po indywidualnej akcji ustalił Grzegorz Gorący.

Teraz Włókniarz ma w planach weekendowy sparing z MKS-em Zduńska Wola, ale być może do skutku dojdzie również środowy pojedynek z Włókniarzem Zelów. Już za 3 tygodnie pabianiczanie zagrają bowiem u siebie w inauguracji rundy wiosennej przeciwko GLKS-owi Dłutów.

Składy:

1 połowa: Nowacki, Jarych, Szczegodziński, Acela, Stokłosa, Dresler, Dobroszek, Mordzakowski, Mucha, Niżnikowski, Korobka.

2 połowa: Waszczuk, Acela, Stokłosa, Gajewski, Bieliński, Gorący, Dresler, Bielawski, Nazarczyk, Sobytkowski, Niżnikowski.