Strona główna Aktualności Kolejni delikwenci ukarani za jazdę na „podwójnym gazie”

Kolejni delikwenci ukarani za jazdę na „podwójnym gazie”

13
Za głupotę trzeba płacić. To stare powiedzenie jak ulał pasuje do osobników zatrzymanych przez pabianicką drogówkę, którzy pijani jeździli po mieście.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce na ul. Świetlickiego przy skrzyżowaniu z ul. Bugaj. Policjanci zauważyli osobowego Citroena, który wyprzedził inny, prawidłowo jadący pojazd, w nieprawidłowy sposób, a mianowicie na przejściu dla pieszych.

– Reakcja policjantów na tak niebezpieczną sytuację mogła być tylko jedna – mówi podkom. Ilona Sidorko, rzecznik pabianickiej policji. – Mundurowi zatrzymali lekceważącego przepisy ruchu drogowego mężczyznę i poinformowali go o konsekwencjach za popełnione wykroczenie. Okazało się, że 32-letni mieszkaniec gminy Dłutów był pijany.

Alkomat wykazał, że w organizmie mężczyzny krąży ponad 1,5 promila alkoholu. 32-latek otrzymał mandat w wysokości 1.500 złotych i 10 punktów karnych. Oprócz tego stanie przed sądem, który za jazdę w stanie nietrzeźwości, może pozbawić go wolności nawet na 2 lata.

Kolejna historia dotyczy nieodpowiedzialnego zachowania rowerzysty, którego policjanci zatrzymali do kontroli na ul. 20-Stycznia w Pabianicach. Była godzina 7:40. Wynik badania nie pozostawiał wątpliwości, że cyklista nie powinien poruszać się żadnym pojazdem. Badany 37-latek wydmuchał ponad 1,6 promila alkoholu. Poranna przejażdżka zakończyła się dla niego mandatem w wysokości 2,500 złotych.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Kiedy przyjdzie wreszcie czas na rowerzystów jeżdżących po przejściach dla pieszych? Plaga Pabianic to rowery na pasach! Pewnie za niskie mandaty są za takie przekroczenie więc się jie opłaca za to zabierać! Kiedy przyjdzie czas na pieszych, którzy chodzą po przejsciach dla pieszych z telefonami przy głowie i z dzieckiem za rękę? Do przejścia dla pieszych powinna prowadzić droga jak do odprawy na lotnisku bo na kierowców zasieki i mandaty już przygotowane!

Rozmowa przez telefon jest karalna? Czy chodzenie z dzieckiem za rękę

Last edited 8 miesięcy temu by Kosa

Używanie telefonu przez pieszego podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych jest karalne.

Nie ma takiego przepisu

Używanie telefonu w sposób uniemożliwiający obserwowanie drogi przez pieszego podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych jest karalne.
Kto obserwuje drogę uchem, ręka do góry.

Problem w tym, że pieszy podczas rozmowy prowadzonej przed i na przejściu dla pieszych nie interesuje się niczym oprócz rozmowy nawet dziecko nie jest tak ważne jak rozmowa… i nie rób z nikogo idioty pisząc że ktoś uchem obserwuję drogę. Przejście dla pieszych to nie kawiarnia, która niestety piesi tak traktują. Czas zacząć stwierdzać, że każda rozmowa przez telefon uniemożliwia obserwowanie drogi bo piesi nawet nie zauważają ze podczas rozmowy przeszli właśnie po przejściu. Skoro kierowcy płacą to piesi też. 1500 dla kierowcy i 1500 dla pieszego. Bardzo ważna konwersacja o promocji na bób na przejściu z dzieckiem spod szkoły…… Czytaj więcej »

Last edited 8 miesięcy temu by Dd

Na twoje nieszczęście ustawodawca stwierdził inaczej. Gdyby chciał zabronić rozmowy, dokonałby zapisu, jak dla kierowców, czyli zabrania się korzystania z telefonu wymagającego trzymania….. Jednakże uznał, że pieszy może korzystać z urządzenia elektronicznego, jeżeli tylko NIE UNIEMOŻLIWIA to OBSERWACJi drogi.
Idąc twoim tokiem rozumowania, należałoby kierowcy zabronić rozmowy przez telefon poprzez zestaw głośnomówiący, lub rozmowy z pasażerami w ogóle. Bo każda rozmowa uniemożliwia obserwację, jak stwierdziłeś.

Jazda autem pod wpływem 1500 zł jazda rowerem pod wpływem 2.500 zł gdzie tu sens takiej różnicy kwotowej ? A promili mieli prawie tyle samo co kierowca auta jest lepszy czy jak ?

Czytanie ze zrozumieniem się kłania 🙂 1500 i 10 pkt dostał za wyprzedzanie na pasach

Przeczytaj jeszcze raz. A jak nie pomoże to drugi. I trzeci.

Warto przeczytać ze zrozumieniem. 1500 jest za wyprzedzanie na przejściu, za jazdę pod wpływem kierowcę ukarze sąd.

Polecam jeszcze raz przeczytać ten fragment, bo 1500 zł nie dotyczy jazdy pod wpływem.

A ten drugi przed sądem nie stanie?? Dziwne.