Strona główna Aktualności Z miasta Kolejne zmiany organizacji ruchu na ul. Warszawskiej

Kolejne zmiany organizacji ruchu na ul. Warszawskiej

8
Zdjęcie ilustracyjne.
Kierowcy muszą liczyć się z kolejnymi zmianami w organizacji ruchu na remontowanym odcinku tramwajowym.

Wykonawca remontu (firma PROGREG InfraCity Sp. z o. o) informuje, że od dnia 27 czerwca 2022 roku (poniedziałek) otwarty dla ruchu zostanie odcinek ulicy Warszawskiej od ul. 3 Maja do ul. Sikorskiego. Przejazd tym odcinkiem będzie odbywał się po warstwie wiążącej asfaltu. Ostatnia warstwa – ścieralna – będzie rozkładana na końcowym etapie kontraktu. Do czasu pełnego zakończenia inwestycji, ruch po ulicy Warszawskiej będzie odbywał się według tymczasowej organizacji ruchu – z ograniczeniem prędkości do 30 km/h oraz z obowiązującymi nadal zakazami zatrzymywania się.

Jednocześnie zamknięta zostanie ul. Warszawska na odcinku od ul. Szewskiej do ul. Konstantynowskiej wraz ze skrzyżowaniami z tymi ulicami. Udostępniony będzie pas do skrętu w prawo z ul. Warszawskiej w ul. Konstantynowską, który będzie przeznaczony dla ruchu autobusów i taksówek w obu kierunkach. Pozostałe pojazdy nie będą się mogły poruszać przez przebudowywane skrzyżowanie.

W związku z zamknięciem skrzyżowań wyznaczony został objazd dla samochodów ulicami 3 Maja, Warszawską do ul. Sikorskiego, zaś na ulicy Szewskiej i Bóźnicznej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. Na zamkniętym odcinku dopuszczone będą wyłącznie wjazdy docelowe do posesji przy prędkości ograniczonej do 30 km/h.

Zmienią się trasy autobusów linii 3, 4 i 6 oraz weekendowych kursów linii D – w obydwu kierunkach będą przejeżdżały ulicami 20 Stycznia, 3 Maja, Warszawską i Konstantynowską. Zawieszony zostanie przystanek autobusowy Skargi / 20 Stycznia, w zamian uruchomiony będzie przystanek tymczasowy zlokalizowany na ul. 20 Stycznia za ul. Piotra Skargi.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A czy ruch po warstwie nieścieralnej nie uszkodzi tej drogi?

Czy ktoś wie jakie jest pierwszeństwo przejazdu przez nowootwarte skrzyżowania z ulicą Zamkową? Ostatnio jechałem ul. Narutowicza i Traugutta przecinając Zamkową. Z jeszcze nie otwartej Zamkowej wyjeżdżał taksówkarz, machał na mnie rękami uważając, że ma pierwszeństwo, a przecież Zamkowa jest jeszcze placem budowy i włączał się do ruchu skręcając w Narutowicza. Mam rację?

Nie masz racji. Widziałeś znak ustąp pierwszeństwa?

OK, jest znak, ale jest to teren budowy i każdy kto wyjeżdża z Zamkowej włącza się do ruchu.

To, że jadąc Zamkową ktoś włącza się do ruchu z terenu budowy, najzwyczajniej wymyśliłeś. Znaki i sygnały drogowe mają pierwszeństwo przed twoimi życzeniami.

Faktem jest, że Zamkowa jest zamknięta dla ruchu.

Nawet gdyby była, chociaż jest zamknięta tylko na niektórych remontowanych odcinkach i tylko dla niektórych pojazdów, to i tak obowiązują znaki i sygnały.

No masz pierszenstwo ale wiesz to był „Pan taksówkarz „