Strona główna Aktualności Komunikacja Kolejne utrudnienia w centrum. Tym razem na ul. Zamkowej

Kolejne utrudnienia w centrum. Tym razem na ul. Zamkowej

5
Wykonawca robót związanych z modernizacją torowiska wchodzi na kolejny odcinek. Z utrudnieniami musimy liczyć się w ścisłym centrum Pabianic. 

Poniżej publikujemy komunikat o firmy Progreg Infracity, głównego wykonawcy prac:

w związku z planowanym rozpoczęciem na dzień 29.04.2021 r. robót budowlanych od dnia 28 kwietnia 2021 r. (środa) nastąpi zmiana organizacji ruchu w ul. Zamkowej  na odcinku od ul. Łaskiej do ul. Św. Jana w Pabianicach.  Wykonawca rozpoczyna prace na wskazanym wyżej Odcinku od budowy kanału deszczowego oraz przystąpi do rozbiórki północnej nawierzchni jezdni i torowiska tramwajowego. W związku z wprowadzeniem TOR nastąpi wygrodzenie północnej części jezdni na ul. Zamkowej (od ul. Łaskiej do ul. Św. Jana) oraz w miarę postępu prac, gdy Wykonawca będzie realizował roboty w obrębie skrzyżowań należy liczyć się z tym, że ruch będzie odbywał się połówkowo (dotyczy skrzyżowania ul. Zamkowej z ulicami: Pułaskiego, Traugutta, Żeromskiego, Lutomierską, Reymonta, Staszewskiego). Prace na skrzyżowaniach ul. Zamkowej z ul. Żeromskiego i z ul. Lutomierską oraz ul. Poniatowskiego i ul. Reymonta będą prowadzone naprzemiennie w celu zachowania przejazdu w obydwu kierunkach. Wszelkie zmiany będą przedstawiane na bieżąco w komunikatach.

Na przedmiotowym odcinku obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30km/h i zakaz wyprzedzania oraz wprowadza się zakaz zatrzymywania się.

Niniejsza organizacja ruchu obowiązywać będzie przez cały okres trwania przebudowy ww. Odcinka.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jeszcze odcinka nie zrobili na warszawskiej a już za drugie się biorą dobre chyba alta będą chyba fruwać i altobusy itp hahahaha koniec świata

Alta + controle + shifty

Jakby mieli robić to etapami, to w 5 lat by się nie wyrobili.
Termin ich goni i musza działać.

a Z41? Partyzancką pojedzie?

Myślę, że Z41 pojedzie ul. Partyzancka, a jeżeli tak się stanie, ale bez względu nawet na środek lokomocji warto dojechać do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego. Na tej ulicy pod numerem 6/8 rośnie przepiękny okaz platanu szypulkowego, który ma ok. 400 lat. Jednak w naszym mieście nie ma instytucji, która by była zainteresowana opieką nad tym nadzwyczajnym drzewem, w/nas ” pomnikiem przyrody”. Uważamy, że nawet tak zaniedbany, w nieciekawym otoczeniu wart jest zainteresowania prawdziwych miłośników i przyjaciół przyrody.
Ruchy „proekologiczne” zachęcamy do działania!!!! Teraz przecież to takie „na czasie”!!!