Strona główna Aktualności Z miasta Kolejka po 500 złotych

Kolejka po 500 złotych

14

Żeby złożyć wniosek w programie 500+ trzeba odstać swoje. W kolejce stoi kilkadziesiąt osób.

Dziś ruszyło przyjmowanie wniosków o przyznanie świadczenia wychowawczego w ramach programu 500+. Choć punkt przyjmowania wniosków w bibliotece przy św. Jana został otwarty o godz. 8.30, cześć rodziców zaklepała sobie kolejkę już po godz 7.00. Spore grono zainteresowanych widząc ogromny „ogonek” rezygnowało.

Wnioski można składać w dni powszednie w godz. 8.30 – 15.30 z wyjątkiem wtorków. W ten dzień punkt będzie czynny w godz. 9.00-17.00.

To tymczasowe rozwiązanie, która potrwa  do dwóch tygodni, ponieważ przedłużył się remont pomieszczeń na drugim piętrze. Po remoncie  wnioski będą przyjmowane wyłącznie w nowopowstałym II Wydziale Świadczeń Rodzinnych  i Alimentacji (ul. św. Jana 10, II piętro). Wnioski o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć również za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz przez internet. E-wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS, ePUAP oraz bankowości elektronicznej.

Wszelkich informacji nt. programu „Rodzina 500 plus” udziela Miejskie Centrum Pomocy Społecznej pod numerami telefonów: 887 500 961, 887 500 971, 887 500 981. Więcej na www.mcps.pabianice.pl.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Lepszy sort polaków. Dziwna idea mająca zachęcić polaków do posiadania dzieci 🙂 toś chyba kretyn skończony musiał sobie ubzdurać że 500+ skłoni bezdzietnych polaków do posiadania dziecka. BUHAHAHAH BUHAHAHAHA A co po 18 latach? Dzieci odchowane wyjada na emigracje by żyć. Tak zapewnia się przyszłość krajowi. Tak to jest jak idiota bezdzietny i nieruchliwy zna się lepiej na życiu. Pani szydło prawda jest to ze jak będzie zgwałcona dziewczynka 14 letnia to będzie musiała urodzić dziecko gwałcicielowi? Bo moim zdaniem to taka ofiara powinna mieć bezwzględne prawo do zabicia potomka gwałciciela i nie umożliwienia mu się urodzenia. Jak pani szydło… Czytaj więcej »

Często wpłacam datki na Caritas,bo wiem że ta fundacja wspiera instytucje dbające o zdrowie(psychiczne też).A więc drogi „zdzisiu1979” czuj się sponsorowany.Modlę się za Ciebie i życzę Ci dużo ZDROWIA.

Marco59, typowy PISorek. Jak ktoś nie zgadza się z jego poglądami to jest Polakiem drugiego sortu lub chorym psychicznie

Al amundo od wypłaty 500+ koleś przeskoczył na gwałt na 14 latce takie stopniowanie bez względu na partyjność to wg mnie już jakieś zaawansowane stadium psychozy. Taki tekst niech rzuci lekarzowi – recepta miałaby co najmniej 10 pozycji. Nawet od lekarza nie PiSiora.

Jakoś nigdy nie doświadczyłem dowodów na pomoc karitasa jakoś nigdy nie dostrzegłem naklejki karitas tylko serduszka aż oko cieszą. Może zmień numer w picie. Lubię dowalać psiowi. Oj lubię. Zaś co do premier szydło no cóż jestem ciekaw jej zdania w tej sprawie prezydenta dudy też. Marco59 jestem ciekaw jak byś miał 15 letnią córkę i została by zgwałcona. Dasz jej na pigułkę dzień po? Będziesz dumnym dziadkiem bachora po gwałcie? Dobrze było by jak by były bliźniaki to chociaż 500zł by wpadło małolacie. Dałbyś w ogóle córce 15 letniej urodzić dziecko i zmarnować sobie życie? No jak ? Jak… Czytaj więcej »

Każdy ma swego mola.To rozumiem.Jednego tylko nie rozumiem.Jak można porównać morderstwo z gwałtem.Gwałt na kobiecie,zwłaszcza bardzo młodej, jest w pewnym sensie zbrodnią,skutkująca ogromną traumą dla tej dziewczynki jak i dla jej bliskich.Ale mimo tego bestialskiego czynu żyje.A czego winne jest poczęte dziecko?Które dorośli świadomie skazują na śmierć.Gwałciciela mamy szanse wychowywać.Dziewczynek(czasami i chłopców) możemy lepiej pilnować i uświadamiać.A jakie szanse dajemy tej malej istocie? Żyją jeszcze kobiety zgwałcone przez sowieckich bandytów.Ich dzieci poczęte w tak tragicznych okolicznościach są normalnymi ludźmi.Choć wielu nie zna prawdy. Nie chcę odpowiadać jak bym się czuł wiedząc że córka została zgwałcona,ale na pewno nie w imię… Czytaj więcej »

Al amundo,typowy antyPISorek.Jeśli Twoim zdaniem nazywanie byłego premiera idiotą,pisanie z malej litery nazwiska obecnego premiera,bycie zwolennikiem zabijania małego niewinnego człowieka, nazywasz innym poglądem,to gratuluję.Tego rodzaju inwektywy nigdy nie nadają się do jakiejkolwiek polemiki.Poglądy z nienawiścią nigdy nie idą w parze.

Stanie w kolejce? Rano złożyłam wniosek przez internet. Ale chyba Polski naród przyzwyczajony do kolejek więc woli wystać swoje.

Przestańcie z tym lepszym i gorszym sortem. Zostawcie to na poziom „ogólnopolski”. Ja nie jestem entuzjastą tej ustawy, ale skoro jest to dlaczego wyśmiewać się z ludzi chcących z niej skorzystać? Dziś jest pierwszy dzień składania wniosków więc nic dziwnego, że są kolejki. Oby tylko w kolejnych dniach było coraz łatwiej, a przede wszystkim – szybciej. Przydałoby się także lepsze rozpropagowanie w naszym mieście możliwości składania wniosków przez Internet. Może zajęłyby się tym jakieś organizacje i stowarzyszenia? Nie wierzę, że ta ustawa coś zmieni w demografii, ale, jak mawiał mój ś.p. dziadek: jak dają to brać, jak biją to uciekać.

Brać, brać pińcet, bo w przyszłym roku może być z tym gorzej …

Na złość mamie,odmrożę sobie uszy.Im gorzej ,tym lepiej.Kiedy Wy, wieczni malkontenci przestaniecie innym odbierać chęć do korzystania z przysługującym im praw.To nie jest przymusowe wsparcie.

” … to tymczasowe rozwiązanie …” – umęczyć ludzi, a sala ślubów w USC pusta i większa … tak zrobili w Konstantynowie Łódzkim

Zastanawiam się ile czasu musi upłynąć żeby ludzie zrozumieli że pieniądze nie biorą się z kosmosu. Za każdym razem kiedy państwo daje musi wcześniej zabrać ! Co z tego że dostanę 500 zł skoro inni są biedni, do tego trzeba opłacić pracowników zapłacić rachunki itp. i w efekcie końcowym państwo zabierze 1000 zł (Jak to zabierze ? A no tu zwiększymy VAT tu podatek dochodowy itp. Coś się zawsze znajdzie:) Więc brawo trzeba brać jak dają bo jeszcze zabiorą ! Fakt. Zabiorą więcej dadzą mniej, w życiu nie ma nic za darmo ! Chcesz więcej ? Pracuj, ucz się rozwijaj..… Czytaj więcej »

nic nie usprawiedliwi zabicia człowieka i to jeszcze tak bardzo bezbronnego, które nie prosiło się na ten świat, zawinił więc ktoś inny. Gdyby miało być tak,ze o Twoim życiu miałoby decydować czy „niszczysz” komuś jego życiowe marzenia, jego karierę – to byłoby fatalnie. A to dziecko jest tylko trochę od Ciebie mniejsze, więc nic i nikt nie ma prawa decydować czy ma żyć ( skoro sie juz poczęło)wystarczy być CZłowiekiem, by pozwolic innym żyć.