Strona główna Na sygnale Kryminalne Kierowca Renault jechał bez prawa jazdy, OC i przeglądu. Miał sporo promili

Kierowca Renault jechał bez prawa jazdy, OC i przeglądu. Miał sporo promili

0

51-latek wsiadając do auta złamał kilka przepisów i zakazów. Został zatrzymany po pościgu na ul. Piłsudskiego. 

9 października 2022 roku tuż przed godziną 10.00 w Szynkielewie policjantki z naszej drogówki  zauważyły samochód Renault Scenic, który postanowiły skontrolować. Gdy próbowały zatrzymać pojazd, kierowca gwałtownie przyspieszył. Zaczął się pościg.

– Mimo nadawanych przez funkcjonariuszki sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca kontynuował jazdę. Na ulicy Piłsudskiego w Pabianicach kierowca wjechał na pole i ugrzązł. Porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu policjantki zatrzymały mężczyznę. Szybko okazało się, że 51-letni mieszkaniec gminy Pabianice był nietrzeźwy – opisuje zdarzenia podkomisarz Ilona Sidorko z pabianickiej policji.

Po badaniu alkomatem okazało się, że miał w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. To jednak nie wszystko. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mieszkaniec powiatu był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, z uwagi na fakt prowadzenia pojazdu mimo orzeczonego dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwa zatrzymanemu grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna działał w warunkach recydywy. Ponadto prowadził pojazd nie dopuszczony do ruchu i niesprawny technicznie, za co został ukarany mandatem karnym. Z kolei brak polisy OC samochodu skutkował sporządzeniem zawiadomienia do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments