Strona główna Aktualności Z miasta Kasa dla szkół. Ale dostaną ją tylko trzy

Kasa dla szkół. Ale dostaną ją tylko trzy

1
Młodzież z ZS nr 3 będzie miała nowe boisko (zdjęcie archiwalne).

W szkołach ponadgimnazjalnych podległych Starostwu Powiatowemu w Pabianicach zanosi się na inwestycje. To dzięki pieniądzom, jakie otrzymał urząd z budżetu województwa łódzkiego. Zostaną przeznaczone na rozwój infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. 

Umowę o dofinansowanie w wysokości 80 tys. zł przekazał dzisiaj staroście Krzysztofowi Haburze marszałek Witold Stępień. Ta kwota nie wystarczy jednak, by zrealizować wszystkie zaplanowane zadania, toteż ponad 45 tysięcy dołoży do nich powiat.

Które szkoły mogą liczyć na wsparcie? Dwie pabianickie – I Liceum Ogólnokształcące (68 tys. zł) i Zespół Szkół nr 3 (40 tys. zł) oraz Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Konstantynowie Łódzkim (17 tys. 200 zł).

Ta pierwsza będzie miała nową salę gimnastyczną – w dawnej kotłowni. Pomieszczenie wymaga gruntownego remontu, m.in. wyburzenia i zmiany układu ścian działowych, wykonania instalacji elektrycznej, położenia tynków wewnętrznych i wykładziny na posadzce, malowania oraz montażu wewnętrznych i zewnętrznych drzwi.

ZS nr 3 czeka remont siłowni. Co wejdzie w zakres prac?

– Wyrównanie ubytków w ścianach, malowanie pomieszczeń, wymiana kaloryferów, wykładziny i opraw oświetleniowych. Będzie też kupione nowe urządzenie – wielostanowiskowy atlas – wyjaśnia Joanna Kupś, rzecznik prasowy starostwa.

Jeśli chodzi o konstantynowską szkołę, na jej podwórku pojawi się plac zabaw.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

II Liceum i Zespół Szkół nr 2 mają więcej kandydatów do klas pierwszych niż miejsc, a pieniądze dostają szkoły, które mają problemy z naborem. Paranoja.