Strona główna Aktualności Kasa dla „Bychlewianki” i orkiestry dętej. Do podziału prawie 70 tysięcy

Kasa dla „Bychlewianki” i orkiestry dętej. Do podziału prawie 70 tysięcy

2
fot. Bychlewianka
Zespół Pieśni i Tańca „Bychlewianka” oraz Gminną Orkiestrę Dętą w Górce Pabianickiej czekają wkrótce zakupy. To między innymi dzięki pieniądzom pozyskanym z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ogłosiło ono konkurs na poprawę infrastruktury domów kultury, a ten z siedzibą w Bychlewie postanowił ubiegać się o dofinansowanie. Wniosek został złożony w listopadzie ubiegłego roku. Opłaciło się.

– Właśnie podpisaliśmy umowę z Narodowym Centrum Kultury, na mocy której otrzymaliśmy 49,5 tys. zł – informuje Aleksandra Pluta, dyrektor Gminnego Domu Kultury.

Łączna wartość projektu jest jeszcze wyższa, bo wynosi 69,5 tys. zł. Pozostałe środki, czyli 20 tys. zł pochodzą z budżetu gminy Pabianice.

Cała kwota zostanie przeznaczona na instrumenty oraz wyposażenie garderoby „Bychlewianki”. Zespół wzbogaci się m.in. o skrzypce, klarnet, szafy na stroje, mobilne wieszaki i żelazka. Z kolei orkiestra dostanie saksofon, waltornie i trąbki.

– Zakupy zostaną zrealizowane przez Gminny Dom Kultury na przełomie sierpnia i września – dodaje dyrektor.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Pierwsze skrzypce 😉 pozdrowionka

Last edited 10 dni temu by Mihał

Życzę Bychlewiance jak najlepiej, ale za skrajnie niesprawiedliwe uważam, że Państwo łupi mnie podatki żeby hobbyści dostali „skrzypce, klarnet, szafy na stroje, mobilne wieszaki i żelazka, saksofon, waltornie i trąbki”.
Bardzo szanuję to co robią, ale wolałbym, zeby każdy sam dbał o finansowanie swojego hobby (nie tylko ze swojej kieszeni, bo są sponsorzy, darczyńcy itd).