Strona główna Aktualności Kasa dla „Bychlewianki” i orkiestry dętej. Do podziału prawie 70 tysięcy

Kasa dla „Bychlewianki” i orkiestry dętej. Do podziału prawie 70 tysięcy

2
fot. Bychlewianka
Zespół Pieśni i Tańca „Bychlewianka” oraz Gminną Orkiestrę Dętą w Górce Pabianickiej czekają wkrótce zakupy. To między innymi dzięki pieniądzom pozyskanym z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ogłosiło ono konkurs na poprawę infrastruktury domów kultury, a ten z siedzibą w Bychlewie postanowił ubiegać się o dofinansowanie. Wniosek został złożony w listopadzie ubiegłego roku. Opłaciło się.

– Właśnie podpisaliśmy umowę z Narodowym Centrum Kultury, na mocy której otrzymaliśmy 49,5 tys. zł – informuje Aleksandra Pluta, dyrektor Gminnego Domu Kultury.

Łączna wartość projektu jest jeszcze wyższa, bo wynosi 69,5 tys. zł. Pozostałe środki, czyli 20 tys. zł pochodzą z budżetu gminy Pabianice.

Cała kwota zostanie przeznaczona na instrumenty oraz wyposażenie garderoby „Bychlewianki”. Zespół wzbogaci się m.in. o skrzypce, klarnet, szafy na stroje, mobilne wieszaki i żelazka. Z kolei orkiestra dostanie saksofon, waltornie i trąbki.

– Zakupy zostaną zrealizowane przez Gminny Dom Kultury na przełomie sierpnia i września – dodaje dyrektor.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Pierwsze skrzypce 😉 pozdrowionka

Last edited 3 miesięcy temu by Mihał

Życzę Bychlewiance jak najlepiej, ale za skrajnie niesprawiedliwe uważam, że Państwo łupi mnie podatki żeby hobbyści dostali „skrzypce, klarnet, szafy na stroje, mobilne wieszaki i żelazka, saksofon, waltornie i trąbki”.
Bardzo szanuję to co robią, ale wolałbym, zeby każdy sam dbał o finansowanie swojego hobby (nie tylko ze swojej kieszeni, bo są sponsorzy, darczyńcy itd).