Strona główna Aktualności Z miasta Już nie ksiądz, a pastor zielonoświątkowców. Ważna decyzja księdza Misiaka

Już nie ksiądz, a pastor zielonoświątkowców. Ważna decyzja księdza Misiaka

14
Bycie księdzem w Kościele katolickim nie jest dla niego. Do takiej refleksji doszedł ksiądz Michał Misiak i… żegna się z nim. Zamierza wstąpić do zielonoświątkowców. 

Powodem decyzji duchownego jest brak możliwości założenia rodziny, a o tym od pewnego czasu mówił otwarcie. Jego nadzieje, że mógłby się ożenić i dalej pełnić posługę kapłańską zostały właśnie rozwiane przez Stolicę Apostolską. Jak wyjaśnia na swoim Facebooku, prosił o to Ojca Świętego przez osiem lat.

Wczoraj ksiądz otrzymał z Watykanu „braterskie upomnienie”. Dokładnie w rocznicę rozmowy z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem, który zaproponował Michałowi Misiakowi porzucenie kapłaństwa lub parafię w Konstantynowie Łódzkim. Duchowny zdecydował się na drugie rozwiązanie, ale na prośbę proboszcza tej parafii został stamtąd odwołany. Powodem było „niewłaściwe wypełnianie posługi wikariusza”. W rezultacie ksiądz Misiak wyjechał na misję do Afryki. Od ponad czterech miesięcy mieszka i pracuje w Tanzanii.

Jakie są jego dalsze plany?

„Moim powołaniem jest służba Bogu i ludziom oraz małżeństwo. Chcę wreszcie pójść tą drogą” – czytamy we wpisie księdza.

Równocześnie przyznaje, że z zakończeniem posługi kapłańskiej musi zakończyć swoją duchową drogę w Kościele katolickim. Ale…

„Bóg o wszystko już się zatroszczył. Zaprosił mnie do Kościoła zielonoświątkowego, w którym w przyszłości pragnę podjąć posługę pastora” – wyjawia ksiądz Misiak.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

I to jest najlepszy dowód na to, że żadne ćwiczenia duchowe nie uchronią nas od cielesności.

Małżeństwo nie jest cielesne, tak samo jak kościół rzymskokatolicki nie jest duchowy.
Małżeństwo pochodzi od Boga, a instytucja księdza katolickiego jest wymyślona przez człowieka

przed cielesnością nie trzeba się chronić

chcesz o tym porozmawiać…..hmm

dobry sposób na omijanie podatków, branie kasy „za nic”, „co łaska” itd. i móc legalnie zaru..ać. Gość ma łeb!

Moda na Sukces – odcinek 4566

raczej dowód na chorobę psychiczna która rozwijała się już dawno. Ale nikogo nie dziwiły wyczyny głupie tego księdza. I tam też da po czasie nogę. A choroba zbiera swoje żniwo 🙂

Zostając księdzem wiedział jakie obowiązują zasady !!!!!!!!!! Tera Mu się po prostu BABY CHCE !!!!!!
Hahahaha…. jak GO na moment usunęli z kościoła i popracował, to zaraz szybko pokorniutko wrócił, bo praca za ciężka i do dobrego nauczony.
A teraz znalazł rozwiązanie – będzie miał wszystko podane pod nos i Babę sobie znajdzie !!! Prawdziwy katolik ! Powodzenia w życiu i może mniej obłudy i hipokryzji !!

Cdn…😀😂

KK to niestety skostniała instytucja która nigdy nie szła z duchem czasu. Luter był właśnie przeciwko takiemu kościołowi. Moim zdaniem lepiej jak kapłan, obojętnie jakiej religii, ma żonę jak ma się dobierać do np dzieci, bo nie może sobie poradzić ze swoją seksualnością.

Nareszcie, szatan go ma dla siebie!

prawda jest taka dzisiaj internet jest zguba ludzkosci jak by to bylo 20 lat temu to nikt by o niczym nie wiedzial dzieci by nie mialy lekcji online (co dla mnie jest wogole bez sensu) i zycie kazdego w miare potrzeb by szlo i szlo tylko dzisiaj to wszystko jest jakie jest nawet wiesz co sasiad mial na obiad i czy zrobil na twardo czy na rzadko. chory swiat chorych ludzi. ktory sami napedzamy. technologia fajna ale coraz bardziej sie z nami utrwala.

Nieźle go musiały zabajerować dziewczyny z Pabianic, gdy jeszcze pomagał młodzieży 🙂
Sznurem za nim chodziły niczym za mundurem. Zaznał trochę dobrego i go ciągnie. Zdrowy facet jest i niech mu sie wiedzie dobrze. Trzymam kciuki za Księdza, żeby odnalazł sie w nowych rolach.

Dobro Dobro 😉