Strona główna Aktualności Jubileuszowy finał WOŚP w nowym miejscu

Jubileuszowy finał WOŚP w nowym miejscu

2
Pabianice przygotowują się do 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Odbędzie się on w nowym miejscu. 

W ubiegłych latach bawiliśmy się przed „Echo” oraz na Starym Rynku. Najbliższa impreza, 30 stycznia, zostanie zorganizowana na parkingu centrum handlowego „Tkalnia”. Właśnie tutaj stanie scena, na której pojawią się artyści (nie wiadomo jeszcze, kto wystąpi jako gwiazda wieczoru, a jedynie tyle, że organizatorzy stawiają na muzykę popowo – rockową). Tego dnia parking będzie wyłączony z użytkowania. Pojawią się na nim natomiast stoiska gastronomiczne. Innych atrakcji również nie zabraknie.

– Marzyliśmy, aby z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy współpracować. To dla nas duże wyróżnienie i zobowiązanie. Zrobimy wszystko, aby był to niezapomniany finał – mówił dziś na konferencji prasowej Robert Zapędowski, dyrektor marketingu A&A Holding.

Główne atrakcje zaplanowano w niedzielę, 30 stycznia, ale Orkiestra ma grać w Pabianicach trzy dni, w różnych miejscach. Przewidziany jest m.in. bieg „Policz się z cukrzycą” (prawdopodobnie na Lewitynie), festyn „Dzieci dzieciom” (w hali powiatowej), zawody sportowe, biletowany koncert w „Zielonej Górce”, licytacje, konkursy. Wiele wskazuje na to, że z fundacji WOŚP trafi do Pabianic oryginalne, złote serduszko.

Nowością ma być pokaz pupili w internecie – chętni będą mogli wysłać pod wskazany adres zdjęcia swoich zwierząt, najlepiej z akcentem WOŚP.

– Myślę, że ta aktywność wyróżni nas na terenie całego kraju – mówi Michał Pietrzak, szef pabianickiego sztabu WOŚP.

W organizację imprezy w Pabianicach włączy się co najmniej 330 wolontariuszy. Problemów z ich znalezieniem nie było, wręcz przeciwnie.

– Niestety, nie przyjmujemy już zgłoszeń na bycie wolontariuszem. Wystąpiliśmy do fundacji, aby tę liczbę rozszerzyć i mamy nadzieję, że to się uda – dodaje Michał Pietrzak.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Gdzie maseczki? dystans?

Jak najbardziej popieram taką akcję, i to jeszcze w Tkalni! Mam nadzieję, że będzie sporo osób skorych do pomocy 🙂