Strona główna Aktualności Z miasta Jest wniosek o wycięcie 15 drzew. Mieszkańcy protestują

Jest wniosek o wycięcie 15 drzew. Mieszkańcy protestują

6

W związku z przebudową ul. Zielonej Zarząd Dróg Miejskich wystąpił do starostwa powiatowego o pozwolenie na wycięcie 15 przydrożnych drzew. 

Drzewa mają zniknąć, bo projekt budowy ulicy Zielonej przewiduje budowę miejsc parkingowych.

– Chcemy ułatwić życie pabianickim kierowcom, bo miejsc parkingowych brakuje – tłumaczy Stanisław Wołosz, dyrektor ZDM.

Taki pomysł nie podoba się części mieszkańców, którzy złożyli nawet pismo do zarządu dróg z prośbą o wstrzymanie wycinki i promują akcję w internecie.

– Prace budowlane ruszają jutro rano. Na szczęście od strony ulicy Moniuszki. Mamy zatem tylko kilka dni aby zatrzymać wycinkę – piszą administratorzy.

Głosy sprzeciwu można usłyszeć również na samej ulicy. – To są piękne, wysokie drzewa, które wpisują się w krajobraz parku – mówią. – Nie chcemy tutaj betonowej pustyni.

Ostateczna decyzja należy do urzędników ze starostwa powiatowego.

Ile włożyć do koperty podczas wizyty księdza?
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Już wycięli pod opieką społeczną na ul. Cichej, rozumiem były kilka wypróchniałych i kolidowały z parkingiem. Ale przy okazji wycięto zdrową gruszę i kilka jabłoni, które nie przeszkadzały w niczym. Brawo Pani dyrektor MOPS’u gratuluję polotu!

Może by wybudować ze 3 parkingi u Wołosza na prywatnej posesji????? A co! Co ten człowiek tam jeszcze robi??????????????????????????

Oj … tak wielu radnych PO ostatnio protestowało przeciwko wycince drzew w puszczy … a tu taka cisza … u nas można wycinać … bo tak kazali z ratusza ? … jaka hipokryzja …

No dobrze ale co sie będzie działo na tej ulicy, że będzie brakowało miejsc parkingowych?
W tym momencie jest tak, że ani razu nie miałem problemu by tam zaparkować, miejsca moim zdaniem w tym momencie nie brakuje. Jakiś deweloper cos zamierza tam postawić?

Ćiiiii, Robert… No co ty? Szemrane interesy sugerujesz władzom miasta? Tam potrzeba ze 4 parkingi! Wiesz jakie tłumy walą na tą górkę obok? Albo może do pobliskiego sexshopu? Sam już nie wiem. Mówię ci, potrzebne są tam parkingi, tym bardziej, że stoi tam z jakie 6 domów… Za to w centrum? Nie przesadzajmy : ))))))))))))))

Jest to uroczy zakatek Pabianic, park i plac zabaw w nim zostaly w ostatnich latach ladnie zmodernizowane. Te piekne drzewa, ktore stoja tam od dziesiecioleci, stanowia integralna czesc tej zielonej przestrzeni. Wyciecie ich pod miejsca parkingowe dla aut to chory pomysl. Podpisujcie liste protestu w barze Zielona Gorka!