Strona główna Aktualności Z miasta Jest projekt na przychodnię. I tylko to

Jest projekt na przychodnię. I tylko to

6
Budynek jest teraz całkowicie pusty.

Jeszcze dzisiaj (a najpóźniej w poniedziałek) Pabianickie Centrum Medyczne zamierza ogłosić przetarg na remont szpitalnych pomieszczeń, do których zostanie przeniesiona przychodnia rejonowa mieszcząca się teraz przy ul. Wileńskiej 61. Kierownictwo PCM czekają natomiast negocjacje z sanepidem, gdyż zgodnie z jego decyzją może ona funkcjonować pod obecnym adresem tylko do 31 maja. 

Prace na parterze szpitala będą prowadzone w oparciu o projekt, który przygotowało dla spółki studio architektoniczne ze Skierniewic. Kosztował on 55 tys. 350 zł (brutto).

– Oprócz tej oferty wpłynęły jeszcze trzy inne, w przedziale cenowym od 69 tys. zł do 83 tys. 640 zł – informuje Adam Marczak, kierownik działu administracji i marketingu w PCM.

Na rozdzielenie dokumentacji i robót spółka zdecydowała się po tym, gdy okazało się, że formuła „zaprojektuj i wybuduj” przekracza możliwości finansowe PCM.

– Przetargi w takim kształcie ogłaszaliśmy trzy razy i za każdym proponowane przez oferentów kwoty były wyższe od tej, jaką zarezerwowaliśmy na ten cel (863 tys. zł – przyp. red.). Dlatego postanowiliśmy przeprowadzić odrębne postępowania na dokumentację i prace – dodaje Adam Marczak.

Firmy, które będą chciały podjąć się robót, dostaną na złożenie ofert dwa tygodnie. Tymczasem właśnie z początkiem czerwca, kiedy minie ten termin, pacjenci przychodni rejonowej przy ul. Wileńskiej 61, ze względu na zły stan techniczny budynku, powinni już być przyjmowani w nowym miejscu.

Od ostatniego dnia decyzji sanepid ma dwa tygodnie, aby sprawdzić, czy zawarte w niej zalecenia zostały wykonane. Pracownicy tej instytucji wybiorą się do szpitala na kontrolę około 10 czerwca, wiedząc jednak, że na miejscu zastaną pomieszczenia, które dopiero mają być remontowane.

– Zobaczymy, jak ustosunkuje się do tej sytuacji kierownictwo spółki. Ja jestem skłonna wystawić tytuł wykonawczy i wszcząć dalsze postępowanie egzekucyjne – przyznaje Małgorzata Sumińska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Pabianicach.

Dla PCM oznacza to karę finansową. W jakiej wysokości? Jak mówi dyrektor, może ona wynieść 1 – 2 tys. zł.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Te małpy z sanepidu jeżdżą france we trzy i zatruwaja ludziach zycie

Dobrze! Niech pilnują warunków!

Warunków… pojęcia nie masz o czym mówisz albo masz 15 lat albo jeszcze nie wiesz na czym polega różnica pomiędzy teorią a praktyką / zrób rachunek sumienia idealny

Ja wiem! Teoria jest wtedy, kiedy wszyscy wszystko wiedzą, a nic nie działa. Natomiast praktyka jest wówczas, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego;)

Jaki kretyn dopuścił Marczaka do decydowania o miejskich pieniądzach ????????????????????

Czy nie lepiej było zrobić jak na Warszawskiej? POZ przeniesiona do innego budynku a ginekolog i stomatolog na Nawrockiego.