50-letni pabianiczanin chcąc uniknąć mandatu, próbował przekupić policjantów. Odpowie za korupcję.
17 marca sekcja drogowa pabianickiej policji przeprowadzała akcję „Pasy”. Funkcjonariusze kontrolowali kierowców, kładąc nacisk na przypominanie o zapiętych pasach bezpieczeństwa. Jednym z zatrzymanych był kierujący volkswagenem z przyczepką 50-latek, jadący bez zapiętych pasów oraz jak się później okazało bez dokumentów pojazdu. Po otrzymaniu mandatu i punktów karnych, mężczyzna próbował przekupić policjantów pięćdziesięciozłotowym banknotem umieszczonym na policyjnym notatniku.
– Kierowca został poinformowany o popełnieniu przestępstwa i zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu – informuje kom. Joanna Szczęsna. – Odpowie za wręczenie korzyści majątkowej funkcjonariuszom Policji. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


![Świętujemy 11 Listopada. To już 107. rocznica odzyskania wolności [ZDJĘCIA]](https://epainfo.pl/wp-content/uploads/2025/11/11-listopada-2025-19-180x135.jpg)










![Straszna impreza w podwórku biblioteki [ZDJĘCIA]](https://epainfo.pl/wp-content/uploads/2025/10/haloween-21-180x135.jpg)









