Strona główna Aktualności Biznes Japońska fabryka uruchamia produkcję testową

Japońska fabryka uruchamia produkcję testową

8
Nowa fabryka wybudowana przy ul. Giełdowej w Ksawerowie do końca grudnia 2023 roku chce zatrudnić 80 osób. 

Japońska firma Nippon Seiki budowę fabryki, w której produkowane będą wyświetlacze typu HUD, rozpoczęła w listopadzie 2019 roku. 12 miesięcy później budynek był już gotowy. Lada dzień ruszy produkcja testowa. Docelowo inwestycja ma pochłonąć 80,5 mln złotych.

– Pod koniec marca ruszamy z produkcją testową, która potrwa kilka miesięcy. Masowa produkcja ruszy w czerwcu 2022 roku – mówi Beata Dobrowolska, Dyrektor HR i Administracji Nippon Seiki Poland. – W tej chwili nasze zatrudnienie wynosi około 20 osób. Prowadzimy kilka procesów rekrutacyjnych na stanowiska specjalistyczne i produkcyjne. Planujemy zatrudnić co najmniej 80 osób do 31 grudnia 2023 roku, a docelowo będziemy zatrudniać około 250 osób.

W Ksawerowie zatrudnienie znajdą przede wszystkim operatorzy produkcji, a także specjaliści z zakresu inżynierii, automatyki, logistyki, zakupów.

– Zapewniamy pracownikom liczne benefity w postaci opieki medycznej, ubezpieczenia na
życie, kart Multisport oraz dofinansowania posiłków – dodaje dyrektor.

Nippon Seiki Poland w Ksawerowie będzie produkować wyświetlacze typu HUD. Jest to innowacyjna technologia, dzięki której dane (dotyczące prędkości, eksploatacji poszczególnych części samochodowych, nawigacji itp.) wyświetlane są na szybie w taki sposób, aby kierowca cały czas mógł być skupiony na drodze, bez konieczności spoglądania w dół na deskę rozdzielczą. Informacje wyświetlane na panelu,
odbijane są za pomocą specjalnego lustra i „rzucane” na przednią szybę. Urządzenia produkowane będą głównie dla BMW i Audi w Europie.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

W Ksawerowie rusza kolejna firma, a w Pabianicach kolejny market… Brawo Panie Prezydencie za gospodarność, market na pewno będzie miał sporo ludzi, którzy niewiele zarobią…

Sądzisz że tam to ci wielką kupę na walą i jeszcze jedno wskaż w Pabianicach miejsce pod taką fabrykę.Buduja w Ksawerowie bo jest tam strefa ekonomiczna tańsze ziemię i przede wszystkim bliskość do S14 co za tym idzie do S8 do A1 i za chwilę do A2

Jest strefa ekonomiczna, do której Pabianice nigdy nawet nie próbowały przystąpić.

Nasi radni na czele z prezydentem to tylko odpychają od siebie inwestorów. Nikt nie chce inwestować w mieście gdzie jest jedna wielka klika.

A gdzie w Papianicach chcesz fabrykę budować?
Chcesz by ci pod domem jeżdziły tiry 6 dni w tygodniu?

Od Lewityna do Jutrzkowickiej jest kawał przepięknego terenu, który możnaby przekształcić w strefę przemysłową. Drugie miejsce masz wzdłuż DK71 w kierunku Szynkielewa, tam już trochę budynków powstało ale brakuje zachęty. Oba miejsca są bardzo dobrze skomunikowane do dróg szybkiego ruchu (poza wizjonerskim zamist praktycznym remontem Jutrzkowickiej). Jedynym, co ogranicza to miasto przed szybszym rozwojem są podatki od nieruchomości. Trzeba je obniżyć, ustalić jasne zasady waloryzacji na przynajmniej 15 lat w przód a następnie trąbić o tym na każdej konferencji i wszędzie, gdzie się tylko da. W Polsce mamy zbyt małą stabilność prawa, co ogranicza chęć inwestowania. Budynek to duża inwestycja,… Czytaj więcej »

Skoro stawka jest 24.9 m2 i są firmy, które płacą to znaczy że się opłaca….. Tak tak… Biednemu co hale buduję zawsze wiatr w oczy

Rozejrzyj się dookoła, ludzie w namiotach pracują i magazyny robią, żeby uniknąć tego podatku, bo jest za wysoki. No chyba, że się patrzy na świat z perspektywy swojego monitora, wtedy można mówić, że jest w porządku.
Możesz sobie uważać, że jest ok, tylko potem nie marudź na ceny w sklepach i wszechobecną drożyznę. Zgodnie z hasłem – podatki mają konsekwencje.
Z tą budową to nie wiem do czego bijesz?