Strona główna Aktualności Z miasta Jakie inwestycje są potrzebne? Urząd pyta o to mieszkańców

Jakie inwestycje są potrzebne? Urząd pyta o to mieszkańców

28
Magistrat stawia przed mieszkańcami kolejne „wyzwanie”. Chodzi o zebranie opinii na temat potrzeb inwestycyjnych.

To już dziewiąty raz, kiedy na platformie e-pabianice.pl uruchomiono konsultacje i można wypowiedzieć się w kwestii związanej z Pabianicami.

Pytanie (z prośbą o uzasadnienie odpowiedzi) brzmi: „Jakie inwestycje są potrzebne miastu?”.

Urzędnicy zaznaczają, że zachodzi w nim teraz wiele zmian: przebudowywana jest główna ulica miasta, zrewitalizowane zostały park Słowackiego oraz Lewityn, budowana jest m. in. bieżnia i szkutnia.

„Chcemy poznać potrzeby i pomysły mieszkańców, dlatego prosimy o wskazanie, jakich według Was inwestycji brakuje? Dlaczego właśnie tych?” – czytamy na platformie.

Swoje propozycje (TUTAJ) można zgłaszać do końca października.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
28 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

O czyli wybory już blisko. Władza szuka inspiracji do kampanii. Sześć lat bez pomysłu, bez długofalowej wizji na miasto to teraz trzeba coś obiecać. Już nie tym razem. Choć pewnie tak posłuchacie Mieszkańców jak przy nazwach rond – swojego czasu.

Widzą, że ludzie mają ich dość to świrują pawiana, że coś robią, pytają ludzi. A w rzeczywistości mają to w dupie. Co jest potrzebne miastu widać gołym okiem, nie trzeba nikogo pytać.

Pewnie PIS-u u władz

PIS w mieście nie rządzi.

Na całe szczęście.

Chyba nieszczęście. Komentarze i artykuł dobitnie pokazują jaką mamy władzę w Pabianicach, od wyborów do wyborów, bez wizji na przyszłość. Po co pytanie co mieszkańcy chcą skoro miasto dalej nie ma pieniędzy? Pomalujcie pasy w mieście farbą, która nie znika po 6 miesiącach..

Stanek z Różańskim zrobiliby z Pabianic krainę mlekiem i miodem płynącą 😁😁😁

Różański? Andrzej Różański nie był zrzeszony w żadnej partii. Chyba pomyliłeś/aś z panem Piotrem Różyckim…

Racja. Różycki.

Zacznijcie robić przedłużenie ul Świetlickiego aż do Wiejskiej to korków będzie mniej. Takie trudne do pojęcia?

Zgadzam się. To chyba najpotrzebniejsza inwestycja, jeśli chodzi o drogi.

Jakie? Buahahaaahahaaa. Serio? A jakie nie są? Panowie udają, że dawno nie byli w Polsce??? To może czas wystawić nos z tego grajdoła, bo zatrzymaliście się serio na II wojnie św….. Żenua

kolejna ściema. chcemy poprawić jakość chodników w mieście, także na ulicach nie będących w rewirach radnych PO.

chodniki..chodniki i jeszcze raz chodniki na wielu ulicach są w stanie katastrofalnym, po co więc pytać mieszkańców co chcą. Kolejna farsa…

Zrobią chodniki, to gros kierowców odezwie się, że na co to, skoro oni jeżdżą samochodem, a droga tu i tam jest dziurawa? Zrobią drogę, odezwą się rowerzyści, oburzeni faktem, iż o ścieżki przystosowane dla rowerów nikt nie dba. Za moment zjawi się kasta sportowców, mówiąc że brakuje kolejnej sali, a następnie Ruch Obrony Dzikich Jeży, grzmiąc o tym, że nie budujemy przepustów podziemnych dla małych zwierząt. Jednocześnie raban podniosą inni mieszkańcy, wskazujący fatalny stan szpitala, a potem kolejni – „brakuje nam targowiska i parkingów, żądamy więcej placów w centrum miasta” – zawołają. No i jak taki zarząd miejski ma temu… Czytaj więcej »

Rozwija się, czyli co? Remontują się drogi w centrum. Co to za rozwój? Rozwój to nowe miejsca pracy, to czyste parki i sprawne chodniki. To wymiana i modernizacja wszelkiej infrastruktury. Ogólnie działania zmierzające do tego, aby ludzie tutaj chcieli mieszkać, tutaj chcieli pracować, tutaj chcieli prowadzić firmy. Ja tego nie widzę. Przepraszam, jest Lewityn, ale reszta to porażka. Za to widzę kolesiostwo i zatrudnianie rodziny i znajomych w spółkach miejskich w UM i w starostwie.

Kołchoz chcesz z Pabianic zrobić?
Miejsca pracy? Serio? Masz z tym, człowieku, problem?
Wystarczy wpisać na popularnej aplikacji „praca Pabianice”. Jest. A kto korzysta z nadmiaru? Nie my. Osoby innej nacji

Ludzi SIŁĄ DO PABIANIC nie ściągniesz. Ludzie żyją tu z przyzwyczajenia, bądź z odpoczęcia od Łodzi. .

Świata nie zmienisz.

Profesorze, popatrz wokół. To nie Pabianice się rozbudowują. To nie w Pabianicach są budowane magazyny i fabryki. Jeżeli nie będzie mieszkańców, nie będzie firm, które płacą podatki to nie ma pieniędzy na inwestycje. Inne gminy nie ściągają ludzi i inwestorów siłą tylko strategicznym planowaniem. Ktoś kiedyś na portalu napisał, że władza w Pabianicach nie ma pomysłu na rozwój i miał rację. Widać tylko działania zapewniające ponowne miejsce „pracy” po wyborach, a nie działania na rozwój miasta. I wiem, że sam świata nie zmienię. Jednak z takim myśleniem nigdy nie odsunie się PIS od władzy, a naszych włodarzy od stołków.

Najbardziej potrzebną inwestycją jest człowiek, który skutecznie pozamiata miłościwie nam panujących z UM i Starostwa. Razem z ich wyborcami z MOK, MDK, MOSIR, ZNP i podobnych instytucii. Już sam artykuł pokazuje, jakimi nieudacznikami są. W budowie główna ulica, bieżnia, szkutnia. Słyszałam, że dawno miały być skończone. Niemówiąc o basenie. Potrzebny silny człowiek z dużą taczką. Proszę przyjąć odemnie taką propozycję.

Po co pytac jak propozycje spoleczne maja gleboko gdzies.
Co ? Holownia przyjechal i powiedzial ze trzeba sluchac ludzi ? Albo budowac spoleczenstwo obytwatelskie ?
200 osob zebralo podpisy pod remontem i przebudową drogi, gdzie miasto ograniczylo parking ogolnodostepny a oni że maja inne plany i inne priorytety .
To po co te klamstwa ?

W pełni popieram. Ale odpowiedzieli że kiedyś będzie…

Trzeba zainwestować w duży kij, którym będzie można pogonić to towarzystwo wzajemnej adoracji.

Po co dobry kij? Wystarczy porządna opozycja i poważni konkurencji.

Działaj.

Prawda, dobra opozycja jest potrzebna, ale z tego kija nie rezygnujmy. Taki kij powinien wisieć w najbardziej eksponowanym miejscu UM i przypominać kto tu jest dla kogo.

Bardziej sugerował bym taczkę.

Jak Boga kocham, gdy kiedyś się „dorobię” stanowiska w Urzędzie Miasta Pabianic, taczkę tam wstawię, za szklaną ścianą. „W razie potrzeby – stłucz szybę”.

🙂

Nie wiesz co zrobic ?
Weź i posprzataj to zawsze rozjasnia myslenie.
Wez przyklad z PSM
Nie pytaja sie lokatorow poprostu robia bo wiedza co maja zrobic

Najgorsze jest to że tu jest wszystko potrzebne. Miasto wygląda fatalnie! Na co by nie spojrzał to wszystko jest do zrobienia.

Teraz to mają pecyny zajęte Zamkową bo odbiór za trzy lata i premj nie bydzie