Strona główna Styl życia Jaki telefon do 2000 zł?

Jaki telefon do 2000 zł?

0

Decydując się na zakup telefonu większość z nas ma przeznaczony na to konkretny budżet. Wśród zapytań na forach internetowych najczęściej pojawia się kwota 2000zł. Statystycznie taką sumę przeznaczamy na zakup nowego aparatu. Wśród smartfonów do 2000 zł znajdziemy wiele interesujących modeli. Mają one szybkie procesory, bardzo dobre wyświetlacze i aparaty fotograficzne.

Procesor

Oferta na rynku jest bardzo szeroka. Pierwszą cechą telefonu, na którą powinniśmy zwrócić uwagę jest procesor. To od niego i wielkości pamięci RAM zależy jak szybki i niezawodny będzie system w naszym smartfonie. Nikt nie lubi, gdy telefon zacina się podczas oglądania filmu albo video-rozmowy. Jeśli przechowujemy na naszym urządzeniu dużo zdjęć i filmów zwróćmy też uwagę na pojemność pamięci wewnętrznej. Najtańsze smartfony mają minimum 16 GB, lepiej wyposażone będą mieć 32 GB, a w najlepszych modelach otrzymamy 64 GB, 128 GB lub więcej.

Aparat

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się wyświetlacze o wydłużonych proporcjach (18:9, 19:9, 19,5:9) oraz podwójne aparaty. Wiele nowych smartfonów ze średniej półki już je ma. Dla miłośników fotografowania ważnym parametrem będzie w wyświetlacz i jakość aparatu fotograficznego. W specyfikacji znajdziemy informację o liczbie megapixeli, która… tak na prawdę nic nam nie powie. Nie zawsze większa liczba Mpix oznacza lepszy aparat. Liczy się realna jakość zdjęć.

Wyświetlacz

Warto też zwracać szczególną uwagę na smartfony z wyświetlaczem AMOLED, zamiast klasycznego IPS LCD. Już wyjaśniamy o co chodzi. Obecnie stosowane są trzy główne rodzaje wyświetlaczy: wspomniane wcześniej AMOLED, IPS LCD oraz TFT LCD. Ekrany AMOLED są z nich najlepsze i gwarantują bardzo nasycone kolory. W telefonach w przedziale do 2000zł bardziej prawdopodobne będą ekrany IPS, przy których spodziewać można się nieco słabiej oddanych braw. Ekrany TFT LCD znajdziemy w najtańszych modelach do 500zł. Na co jeszcze warto zwracać uwagę? Na Dual SIM oraz opcję bezprzewodowego ładowania baterii.

Bateria

Smartfon z wytrzymałą baterią to obiekt poszukiwań wielu użytkowników. Na czas pracy na jednym ładowaniu wpływa wiele czynników. To między innymi wielkość ekranu i jego typ, zastosowany procesor, wersja systemu i ilość aplikacji zainstalowanych w telefonie oraz korzystanie z Internetu powodują jej szybsze zużycie. Standardowa pojemność baterii to minimum 3000 mAh. Smartfon z dobrą baterią nie powinien być ładowany częściej niż raz na 2 dni.

Oprócz technicznych parametrów ważny jak także wygląd, który oczywiście jest kwestią gustu. Atrakcyjna, wodoszczelna obudowa z dużym kolorowym wyświetlaczem sprawia, że trzymanie telefonu w ręce to czysta przyjemność.

Zakup

Jeśli nie mamy pieniędzy na telefon, ale jednocześnie nie chcemy używać już starego albo kupić tego z najniższej półki, warto sprawdzić inne sposoby. Pożyczki przez Internet albo zakup na raty to rozwiązanie, z którego możemy skorzystać w każdej chwili. O ile przy zakupach ratalnych potrzebne są zaświadczenia o zarobkach, pożyczki przez Internet są udzielane tylko w oparciu o dowód osobisty. Dodatkowo pożyczki przez Internet możemy wziąć ekspresowo – przelew będzie na naszym koncie w kilkanaście minut, dowiedz się więcej.

2000zł to kwota, która pozwala na zakup naprawdę dobrego technicznie telefonu komórkowego. Przed zakupem warto jednak dobrze zbadać rynek i dowiedzieć się, czym się kierować przy jego zakupie. Nie kupujcie kota w worku! Poczytajcie blogi i fora, podpytajcie znajomych czy sprzedawcę w sklepie. Wybierzcie taki telefon, który będzie Was cieszył przez następne kilka lat.

REKLAMA