Strona główna Styl życia Jak zostać dawczynią komórek jajowych?

Jak zostać dawczynią komórek jajowych?

0

Dawczyni komórek jajowych to osoba, która oddaje swoje oocyty innym parom borykającym się z problemem niepłodności. Komórki można następnie wykorzystać w leczeniu niepłodności metodą in vitro. Ten szlachetny czyn nie jest dużym obciążeniem dla dawczyni, która dodatkowo może liczyć na zwrot kosztów za udział w programie do kwoty 4 700 zł. Kto może oddać komórki jajowe, jak dokładnie przebiega procedura i gdzie się zgłosić?

Dawstwo komórek jajowych – najważniejsze informacje

Jak zostać dawczynią komórek jajowych? Kobieta, która chciałaby pomóc innym kobietom spełnić marzenia o rodzicielstwie, może zgłosić się do kliniki leczenia niepłodności. Program dawstwa prowadzi między innymi klinika Gameta (więcej szczegółów znajdziesz na stronie: bankkomorek.gameta.pl). Pierwszym krokiem jest wypełnienie krótkiego formularza na stronie internetowej. Następnie pracownik placówki kontaktuje się z potencjalną dawczynią i – jeśli spełnia ona kryteria – zaprasza ją do kliniki. Kolejnym etapem jest wywiad medyczny i szczegółowe badania laboratoryjne. Jeśli stan zdrowia pozwala kobiecie oddać komórki, zostanie ona poddana procedurze, która składa się z dwóch etapów:

  • przygotowanie do pobrania komórek jajowych – hormonalna stymulacja owulacji, 
  • pobranie komórek jajowych (punkcja) – to nieskomplikowany zabieg, który jest przeprowadzany w krótkotrwałym znieczuleniu ogólnym.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, jak zostać dawczynią komórek jajowych sprawdź: https://bankkomorek.gameta.pl/jak-zostac-dawczynia-komorek-jajowych/

Kto może zostać dawczynią komórek jajowych? Jakie kryteria trzeba spełnić?

Dawczyni komórek jajowych (https://bankkomorek.gameta.pl/) powinna cieszyć się dobrym stanem zdrowia. Konieczny jest brak chorób uwarunkowanych genetycznie oraz chorób przenoszonych drogą płciową. Dawczyni powinna mieć także prawidłowe BMI (między 18 a 30) i nie posiadać nałogów. Kluczową kwestią jest również wiek – od 20 do 34 lat. 

Stan zdrowia jest bardzo ważny i wiele uwagi poświęca się jego sprawdzeniu. Dzięki temu zarówno dawczyni jak i biorczyni komórek może mieć gwarancję bezpieczeństwa całej procedury. 

Dlaczego warto zostać dawczynią?

Najważniejszą korzyścią jest możliwość pomocy osobom, które nie mogą zrealizować marzeń o zostaniu rodzicami. W Polsce nawet co piąta para w wieku reprodukcyjnym zmaga się z problem niepłodności.

Warto mieć na uwadze, że potencjalna dawczyni zostaje skierowana na badania o wartości około 3 000 zł. Kobieta ma wgląd do ich wyników, dlatego dodatkową korzyścią jest możliwość dokładnego sprawdzenia swojego stanu zdrowia. Dawczyni nie płaci za te badania, a wyniki otrzymuje niezależnie od tego, czy jej stan zdrowia pozwala oddać oocyty, czy nie.

Dawczyni komórek jajowych otrzymuje również zwrot kosztów za udział w programie – do kwoty 4 700 zł. Warto więc rozważyć pomoc osobom, które bardzo tego potrzebują.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments