Strona główna Aktualności Incydenty wyborcze. Pojawił się alkohol

Incydenty wyborcze. Pojawił się alkohol

0

Policja odnotowała 3 incydenty wyborcze w powiecie pabianickim. Jedna z przewodniczących komisji obwodowej była pod wpływem alkoholu.

Policjanci z konstantynowskiego komisariatu zostali poinformowani przez przewodniczącego komisji obwodowych w Konstantynowie Łódzkiego o tym, że przewodnicząca komisji wyborczej przy ul. Lutomierskiej, która przyszła na godz. 21:00 sprawować swoją funkcję, jest pod wpływem alkoholu. 43-latka została w lokalu poddana badaniu. Miała 0,6 promila. Policjanci prowadzą czynności w kierunku art. 70 par. 2 kodeksu wykroczeń.

Odnotowano też złamanie ciszy wyborczej na terenie Ksawerowa. Nieznani sprawcy na portalu społecznościowym Facebook w trakcie obowiązującej ciszy wyborczej udostępnili materiały wyborcze należące do jednego z komitetów wyborczych.

Podczas głosowania w kabinie w lokalu wyborczym przy ul. 20 Stycznia (SP nr 16) wyborca ujawnił leżące na podłodze dwie ostemplowane karty do głosowania. O zaistniałej sytuacji  powiadomił upoważnioną osobę z komisji wyborczej, która podniosła karty z podłogi i wrzuciła do urny. Powiadomiono pabianicką prokuraturę. Policjanci ustalają, czy incydent wypełnia znamiona czy zabronionego.

REKLAMA
Poprzedni artykułRąkowski pokonał Stanka, czyli układ sił w radzie miejskiej (AKTUALIZACJA)
Następny artykułFrekwencja w powiecie. Gdzie najlepsza?
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments