Strona główna Dzieje się Kultura Igrzyska wracają na arenę

Igrzyska wracają na arenę

34

W piątek filmowa premiera drugiej części Kosogłosa. Mamy bilety dla Czytelników.

To już ostatnia część przygód Katniss Everdeen. Trylogia Igrzysk Śmierci stała się światowym bestsellerem. Główna bohaterka i przywódcy Dystryktu 13 rozpoczynają walkę z Kapitolem. Bezwzględni wrogowie i moralne wybory, przed którymi stanie Katniss, będą dla niej większym wyzwaniem niż cokolwiek, co wcześniej przeżyła na arenach Głodowych Igrzysk. Poznamy też rozwiązanie miłosnej zagadki. Kogo wybierze Katniss, Gale’a czy Peetę?

Obejrzyj zwiastun filmu „Igrzyska Śmierci: Kosogłos część 2”:

Dla naszych Czytelników mamy 5 biletów na dowolny film w weekend w kinie Tomi. Żeby otrzymać bilet wystarczy zalogować się do naszego panelu dyskusyjnego przez Disqus, Facebook, Gmail bądź Twitter, podać w komentarzu pod artykułem swoje imię i nazwisko oraz imię swojego ulubionego bohatera trylogii Igrzysk Śmierci wraz z uzasadnieniem. Wygrywa 5 najbardziej kreatywnych odpowiedzi. Termin nadsyłania odpowiedzi mija w środę (18 listopada o 20:00). Wyniki zostaną ogłoszone do północy.

Bilety otrzymują: Marcin SochaAleksandra Izabela OraczKarolina PułaneckaAdam Sobczak oraz Agnieszka Mosińska. Gratulujemy! Nagrodę można odebrać w kasie kina przed wybranym przez siebie seansem.

Pani Agnieszka K. została zdyskwalifikowana za plagiat wierszyka, który był już dostępny w sieci.

REKLAMA
Poprzedni artykułPrzerwa w pracach w Lewitynie
Następny artykułW czwartek pożegnamy Natalię
Subskrybuj
Powiadom o
34 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Artur Saktura, zdecydowanie Effie Trinket bo każdy ma prawdo do błędów i ich naprawy 😉

Adrian Nikiel – Haymitch Abernathy bo świat nie jest czarny ani biały i tak jak on każdy ma rysę na charakterze a mimo to bohater ten pozostaje postacią pozytywną, oryginalną i realną.

Marcin Socha.

Moim ulubionym bohaterem IŚ jest Haymitch Abernathy, ponieważ większość prezentów dla Katniss na arenie miały swoją zaszyfrowaną wiadomość, co dowodziło jego niesamowitej inteligencji. Cenię go także za niepowtarzalny sarkazm, nadający smaczku jego skromnej osobie.

Gratuluję. Szczególnie, że mamy wspólną ulubioną postać.
Chyba żaden konkurs na Epa Info do tej pory nie wzbudził aż tylu emocji i zwrotów akcji…?

Agata Świstek a moim ulubionym bohaterem jest Cinna za to że pokazał mi co to prawdziwa przyjaźń, oddanie i poświęcenie.

Agnieszka Kolasa – Katniss Everdeen

Trylogia Igrzysk śmierci,
od wielu lat mnie kręci.
Jest to przyjemność murowana,
I to wcale nie udawana.
Moją ulubioną postacią jest dziewczyna,
Która strzela z łuku jak maszyna.
Cechuje ją wytrwałość, upartość oraz wielka siła,
Determinacja, odwaga i do tego jest przemiła.
Katniss bo to przecież o niej mowa,
Przed nikim się nie schowa.
Jest wzorem do naśladowania,
I przykładu z niej brania.
Ochroni i wyleczy,
a nikt temu nie zaprzeczy.

Malwina Glinka. Moją ulubioną postacią jest Finnick Odair, na początku jest irytujący, ale im dłużej go znamy, tym bardziej zmieniamy zdanie na plus dla niego. Pokazuje, że nie warto oceniać po wyglądzie, tylko wstrzymać się z osądem do końca.

Sylwia Gąsiorowska. A moją ulubioną postacią z trylogii zdecydowanie jest Rue, która pokazała nam to, że w starciu o życie lub śmierć wcale nie jest najważniejsza siła ale przede wszystkim inteligencja. Pokazała ona również, że dobro ofiarowane innym osobą wraca i nawet wrogowi powinno się pomóc. Poza tym to właśnie ona i jej połączenie sił z Katniss było początkiem przeciwstawiania się dystryktów przeciwko Kapitolowi i władzy.

Moją ulubioną osobą z trylogii Igrzyska Śmierci jest Finnick, ponieważ to jedna z najbardziej skomplikowanych oraz tragicznych postaci. Im bliżej się go poznaje, tym bardziej zmienia się zdanie na jego temat – nie jest tylko piękną buzią i marionetką Kapitolu, za tą fasadą kryje się rozpacz, dramat, ale też dobroć i tęsknota do ukochanej kobiety. Poza tym uwielbiam jego czarny humor 🙂 Karolina Pułanecka

Aleksandra Izabela Oracz – Prezydent Snow

Spośród wielu innych postaci, prawdopodobnie najbardziej lubię Prezydenta Snowa. Wiem, wyrządził mnóstwo krzywd dystryktom i dokonał okropnych czynów, jest okropny, zabił Rue, itd… Ale jak dla mnie, jest idealnym antagonistą i w pewnym sensie idealnym mordercą. Posiadał charyzmę, urok, potrafił wyeliminować konkurencję przy użyciu trucizny. Lata zajęło obalenie jego rządów, a fakt, że śmiał się podczas własnej śmierci, podczas gdy był tratowany przez tłum, jeszcze bardziej podkreśla jego potęgę.

Damian Janicz . Chodzi o to, że… chce umrzeć taki, jaki jestem naprawdę. Gdy przyjdzie co do czego, będę zabijał, jak wszyscy. Nie odejdę bez walki. Po prostu usiłuję znaleźć sposób na to, że jestem kimś więcej niż zaledwie pionkiem w ich Igrzyskach. To są słowa mojego ulubionego bohatera Igrzysk Śmierci Peeta Mellark. Jest jedną z głównych postaci tejże serii. Po uszy zakochany w Katniss. Wiele razy ratował jej życie czasem ryzykując własną śmiercią. Młody, charyzmatyczny oraz posiadający dar do przekonywania i zjednywania sobie ludzi. Inteligentny , odważny mówca i doskonały kłamca. Peeta potrafił także świetnie dbać o ludzi wokół… Czytaj więcej »

Aleksandra Pakuła- Katniss Everdeen to główna bohaterka i zarazem narratorka trylogii Igrzyska Śmierci. Jest moją ulubioną postacią z tejże serii. W bardzo młodym wieku musiałą wydorośleć i zająć się rodziną po śmierci ojca. Podziwiam ją za to jaka była dzielna, odważna i odpowiedzialna. Kiedy Prim została wylosowana do udziału w 74−tych Głodowych Igrzyskach, Katniss zgłosiła się, aby zająć jej miejsce. W czasie ich trwania dopuściła się nieświadomego aktu buntu przeciw Kapitolowi, co uczyniło ją później symbolem rebelii. Uczestniczyła także w III Ćwierćwieczu Poskromienia, z którego, podobnie jak piątka innych osób, wyszła cało. Moim zdaniem wiele kobiet powinno brać z niej… Czytaj więcej »

Gracjan Janica – Johanna – twarda, szczera, zabawna, bezczelna dodatkowo bardzo ładna,
ale lepiej nie stać blisko niej kiedy ma siekierę w ręce po potraktuję
cię jak drwal drewno na pieńku :-p Takie dziewczyny jak ona określam
mianem „babki z jajami” 😀 Taka twardzielka i za to ją lubię. Scena w
widzie należy do jednej z moich lubionych zarówno w filmie jak i w
książce (Woody i Jenn mają w niej najlepsze miny :-p)

Agnieszka Błoch – Finnick – z początku uważałam go za lalusia w rybiej sieci, ale w
trakcie czytania Kosogłosa strasznie go polubiłam. Ujęło mnie jego
poczucie humoru oraz jego stosunek do Katniss oraz Annie, a po za tym
był silny i odważny. Przy okazji nie mogę się doczekać sceny gdy
rozbiera się przez Boggsem i Katniss (Kosogłos, szedł odebrać trójząb)
:-p

Dominik Janica – Haymitch – z jednej strony wydaje się zwyczajnym pijaczkiem niewiernym
jednej butelce alkoholu, ale z drugiej strony widzę w nim zniszczonego,
ale także mądrego i dobrego mentora. Dodatkowo jego relacje z Katniss
sprawiają, że do tej pory momentami się uśmiecham (np. w WPO jak się z
nim napiła lub w IŚ kiedy powiedział : „Jesteś romantyczna jak ziemniak i
urocza jak zdechła dżdżownica” :-P). Tak w skrócie, o nim też mogłabym
się rozpisywać 😀

Radosław Janica – Peeta – ogólnie rzadko kiedy lubię jednego z głównych bohaterów, ale w
Peecie podoba mi się to, że pomimo swojej siły jaką posiada umie także
być łagodny i ma dobre serce. Dodatkowym plusem jest dla mnie fakt, że
chce szczęścia Kotny choć wie, że nie odwzajemnia jego uczucia
(przynajmniej początkowo). Moim zdaniem to świadczy, że naprawdę ją
kocha.

Eleonora Seta – Cinna – niby z jeden ze stylistów Kapitolu, ale od samego początku
wzbudził we mnie sympatię 🙂 Podziwiam w nim odwagę, że za pomocą
swojego talentu pokazał, że jest wierny Katniss i dodatkowo zawsze
wierzył w dziewczynę igrającą z ogniem.

Agnieszka Mosińska Haymitch Abernathy- nie jest to główna postać, jednak ma ona duży wpływ na losy innych bohaterów. Głównym powodem mojej sympatii do Haymitcha jest jego specyficzne poczucie humoru. Nie jest to może o tyle humor, co bardziej ironiczne podejście do ludzi, jednak dzięki temu książka, jak i film stają się dużo bardziej ciekawe i momentami zabawne. Haymitch z początku sprawia wrażenie człowieka, którego nic, ani nikt nie obchodzi, jednak w trakcie oglądania (czytania) trylogii okazuje się, że staje się on osobą, dzięki którym dwójka głównych bohaterów ma szansę na przeżycie, a nawet więcej: zależy mu na tym, żeby oboje… Czytaj więcej »

Michał Holub – Effie – Taka trochę Lady Gaga, tylko bardziej podekscytowana. I ten jej harmonogram… 😉

Radek Janica – Katniss Everdeen niby zwykła mieszkanka dwunastego-górniczego dystryktu. Jest samodzielną nastolatką, dla której najważniejsza jest rodzina. Dlatego dla zapewnienia jej dobrobyt handluje na czarnym rynku oraz poluje na zwierzynę w lesie. Dzięki czemu umie bezszelestnie i zwinnie poruszać się, a także świetnie strzelać z łuku.Jest rezolutna odważna bezkompromisowa oraz uparta, co jak się dowiemy w przyszłych częściach będzie ją słono kosztować! Wskutek swoich postaw moralnych staje się ikoną rewolucji, a przecież pragnęła tylko przeżyć i ochronić swoich najbliższych. Wskutek przeżycia drastycznych sytuacji i bezpośredniego doświadczenia okrucieństwa i obłudy Kapitolu, rozwija się w niej postawa heroiczna. W Katniss dokonuje… Czytaj więcej »

Adam Sobczak –

Haymitch Abernathy – ponieważ łamie konwenanse, jest skuteczny, przebiegły i niezwykle inteligentny i lubi jak ja napić się w odpowiednich ilościach. 😉
Na arenie był uparty i sprytny, więc gdy rozbrzmiewa gong, trybuci
wyglądają, jakby usiłowali przebudzić się ze snu. Haymitcha to jednak
nie dotyczy. W kilku susach doskakuje do Rogu Obfitości, chwyta parę
rodzajów broni oraz plecak z zapasami i gna do lasu, zanim większość
jego rywali udaje się zejść z tarczy.

Sulisław Janica – wiadomo, że właśnie Katniss Everdeen – cóż tu dużo się rozpisywać, wystarczy przyjrzeć się tej ślicznej buzi, wzruszającemu spojrzeniu i kształtnym biodrom. A jak się porusza, jak łania w dziewiczym lesie. Do tego ładny głos i wzorowa postawa moralna i kusząca mimika z pociągającym wyrazem ust. Wszystko to sprawia, że szczerze współczuje mojej przyszłej żonie, Katniss podniosła poprzeczkę za wysoko 😉

Dziękujemy za tak duże zainteresowanie konkursem! Przeczytanie wszystkich odpowiedzi trochę zajęło, a wybranie tych najlepszych nie było łatwym zadaniem. Wyniki zostały podane na końcu artykułu. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach 🙂

Agnieszka Kołasa oszukał… Z Neta pobrała!

Zgłaszam sprzeciw Adam Sobczak użył cytatu z książki „W pierścieniu ognia” i o tym nie poinformował zawłaszczając go.

Treść zadania: „podać w komentarzu pod artykułem swoje imię i nazwisko oraz imię swojego ulubionego bohatera trylogii Igrzysk Śmierci wraz z uzasadnieniem” Odp. „Adam Sobczak -Haymitch Abernathy – ponieważ łamie konwenanse, jest skuteczny, przebiegły i niezwykle inteligentny i lubi jak ja napić się w odpowiednich ilościach. 😉 ” Pozostała cześć ciężko uznać, za uzasadnienie wyboru ulubionej postaci. Jest to wyłącznie oryginalny czysty opis bohatera, mający zrekompensować, brak możliwości wstawiania zdjęć do komentarza. Oczywiście użyłbym publicznie dostępnych zdjęć, co pewnie też byłoby uznane przez radykałów za niedopuszczalne. Bo jak to, chce wstawić zdjęcie, to niech wstawia własne (zrobione przez siebie). Jasne… Czytaj więcej »

Zadaniem konkursu było uzasadnić, dlaczego wybrana postać jest ulubioną. Część osób opisywała po prostu tę postać bez uzasadnienia. W tym wypadku przeważyło również uzasadnienie. Często ktoś się rozpisał na 10 zdań z opisem postaci, a ktoś inny napisał 1-2 dobre zdania uzasadnienia i to ta osoba wygrała.

Dziękujemy za czujność. Sprawdzałem wierszyk w Google, ale go nie znalazło. Jak teraz je porównałem, to część słów została zmieniona, co nie zmienia faktu, że większość została zachowana z oryginału.

No też właśnie wiec to tzw przywlaszczenie

Czyli nadal pani Agnieszka jest zwyciężczynią?

Tamten tekst jest mój. Gdyż często biorę udział w różnych konkursach i dla tego także zauwazylem plagiat i wam to wyslalem. Sam bym sobie „świni” nie podkładał

Panie Damianie, dziękujemy za czujność. Proszę sprawdzić maila. Pani Agnieszka zostanie zdyskwalifikowana za plagiat.

Dziękuje za odpowiedź. Także opdisalem i pozdrawiam!

Po przejrzeniu Waszych zastrzeżeń niestety musieliśmy zdyskwalifikować panią Agnieszkę. Wierszyk wcześniej był sprawdzany w wyszukiwarce, jednak był on umiejętnie przerobiony, dlatego nie został znaleziony oryginał. Niestety 80% oryginału zostało zachowane, więc trzeba go uznać za plagiat.
Sam konkurs to tylko zabawa i szkoda, że niektórzy nie potrafią bawić się uczciwie. Wnioski i przemyślenia pozostawiamy naszym Czytelnikom. Zapraszamy również do kolejnych konkursów 🙂