Strona główna Aktualności Hałda opon trafiła do zakładu w Pabianicach

Hałda opon trafiła do zakładu w Pabianicach

1
Opony były składowane na wewnętrznej drodze na plantacji wierzby energetycznej (fot. czytelnik).

Mieszkańcy Woli Żytowskiej mogą odetchnąć z ulgą: zużyte opony, które właściciel zwoził na prywatną działkę zniknęły. Wszystkie. Potwierdziła to wczorajsza kontrola Urzędu Gminy Pabianice. 

Hałda opon, zwłaszcza w kontekście wybuchających ostatnio w całym kraju pożarów składowisk odpadów, poważnie niepokoiła mieszkańców. Na skutek ich interwencji sprawą zainteresowali się urzędnicy, nakazując właścicielowi terenu jego uprzątnięcie (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Poskutkowało – opony zaczęły być wywożone. Mężczyzna miał na to czas do minionego piątku. Tego dnia urzędnicy pojechali do Woli Żytowskiej sprawdzić, czy wypełnił zobowiązanie.

– Zdecydowana większość była już zabrana, pozostał wtedy jeszcze jeden transport – wyjaśnia Sylwester Izbicki, kierownik referatu ochrony środowiska i gospodarki nieruchomościami w Urzędzie Gminy Pabianice. – Wczoraj udaliśmy się tam po raz kolejny. Opon nie ma już w ogóle. Niemniej o sprawie zostało poinformowane starostwo powiatowe i policja.

Gdzie są teraz? W należącym do mężczyzny zakładzie przy ul. Partyzanckiej w Pabianicach. Pod tym adresem ma on zgodę, wydaną przez powiatowych urzędników, na zbieranie, magazynowanie i przetwarzanie zużytych opon (na paliwa alternatywne). Tylko czy po przewiezieniu tam tych z Woli Żytowskiej nie jest ich za dużo?

– Właściciela zakładu czeka w najbliższych dniach kontrola. Razem z z policją sprawdzimy, czy opony znajdujące się w zakładzie przy ul. Partyzanckiej nie są magazynowane w zbyt dużych ilościach – informuje Izabela Rzempowska, naczelnik wydziału ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa w starostwie.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Warto prześledzić postępowanie, które jest zamieszczone na bipie urzędu miejskiego w Pabianicach. Firma, któryś raz z rzędu stara się na pozwolenie środowiskowe. Nazwa firma w załączniku https://bip.um.pabianice.pl/artykul/20/13400/wniosek-o-wydanie-decyzji-o-srodowiskowych-uwarunkowaniach-na-realizacje-przedsiewziecia-polegajacego-na-rozbudowie-zakladu-o-linie-do-produkcji-rdf-zlokalizowanego-w-pabianicach-przy-ul-partyzanckiej-94-106