Strona główna Aktualności Z miasta Hala w miejsce starego basenu. Ratusz szuka koncepcji

Hala w miejsce starego basenu. Ratusz szuka koncepcji

17
Hala sportowa ma powstać na terenie PTC. Tu był basen
Pabianice dostały kasę z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pieniądze zostały już podzielone. 4 miliony zostaną przeznaczone na budowę hali wielofunkcyjnej. 

Urząd chce budować halę na terenie Pabianickiego Towarzystwa Cyklistów, tam gdzie kiedyś funkcjonował basen, na tyłach Szkoły Podstawowej nr 13.

– Ogłoszone zostało zaproszenie do składania ofert na opracowanie koncepcji  urbanistyczno-architektonicznej i programu funkcjonalno-użytkowego pod budowę hali sportowej z zapleczem przy SP 13 na terenie PTC – informuje Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta Pabianic.

Jak uzgodnili urzędnicy, projektant powinien uwzględnić konstrukcję w dwóch wariantach: typu lekkiego, namiotowego, membranowego oraz w technologii z dachem konstrukcji trwałej, a także dwa warianty nawierzchni (parkiet i elastyczna podłoga sportowa) z uwzględnieniem kosztów i ekonomii użytkowania. Oczekiwana powierzchnia hali to 47×26 m (1222 m².), w tym plac gry 40×20 m plus wysuwane trybuny dla ok. 100-150 osób. Boiska (dyscypliny) do użytkowania: piłka ręczna, piłka nożna halowa futsal, koszykówka, siatkówka, badminton.

– Hala będzie przeznaczona przede wszystkim na lekcje wf dla uczniów SP 13 i szkolne zajęcia pozalekcyjne oraz treningi klubów sportowych, przede wszystkim grup młodzieżowych. W godzinach wieczornych będzie możliwy komercyjny wynajem dla grup zorganizowanych – wylicza rzecznik. – Koncepcja powinna uwzględniać również zagospodarowanie terenu, w tym m.in. drogi dojazdowe, miejsca parkingowe, dla rowerów i strefę rekreacyjną dla mieszkańców np. plac zabaw, siłownię zewnętrzną.

Łączna powierzchnia do zagospodarowania wynosi 15160 m². Termin składania ofert mija 16.10.2020 r o godz. 12.00. Okres na wykonanie opracowania do 04.12.2020 r.

Hala sportowa to tylko jedna z kilku inwestycji.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Zaorać PTC. Tereny przeznaczyć pod zabudowę jednorodzinną. Pieniądze spożytkować na nową hale na mosirze.

Ciekawa koncepcja. Zastanawia mnie jednak co tak bardzo boli Cię jeśli chodzi o PTC??

a tak było tam fajnie…. Pamiętacie czasy jak kupa młodych ludzi tam spędzała całe lata , pod okiem ratowników! Było super… Dlaczego nie możemy mieć w Pabianicach innego letniego kąpieliska oprócz zasłyniętego Lewityna? Lewityn na Bugaju , PTC prawie w centrum… I frytki można było zjeść…:)

Dzierżawa tego basenu od PTC (bo to nie PTC zajmowało się basenem) była tak opłacalna, że co roku ajentem był ktoś inny. W końcu pewnie zabrakło chętnych i sprawa umarła śmiercią naturalną.

Jest niecka, powinien być odkryty basen. Zduńska Wola potrafi!!!

Skąd tyle kasy ma miasto? Przecież rząd dotuje tylko swoich

Nie znam sie na przetargach. Rozumiem jednak, że urząd wobec braku osoby, która się w temacie orientuje wpadł na odkrywczy pomysł. Za darmo pozyskać pomysły na halę. Brawo. Iście poznańsko/krakowskie podejście. Sądzę, że nikt poważny się tym nie zainteresuje. Ten obiekt miał już całkiem niedawno podobnie tanią inwestycję w boisko. Nic to nikogo nie nauczyło widać.

A kto powiedział, że za darmo? Istotą przetargu jest odpłatność w tym przypadku usługi. Ja jednak uważam, że POTRZEBUJEMY BASENU.

wolałbym czysty basen i miejsca do leniuchowania pod słońcem. Latem w Łodzi takie baseny są obłożone do granic.

Muzeum sztuki współczesnej by sie jeszcze przydało.

Gufno w basenie np.

4 miliony za namiot? A byli tacy co mówili, że 5 milionów za szkutnię to dużo.LoL

A może Hala do piłki ręcznej mamy dobry klub bez bazy treningowej Pabiks Pabianice był by wdzięczny

P.Prezydencie. Głos mieszkańców jest jednoznaczny. Zamiast tej hali, reaktywacja basenu. Dlaczego tego wariantu nikt w UM nie rozważał?!

Powtórzę wpis: dzierżawa tego basenu od PTC (bo to nie PTC zajmowało się basenem) była tak opłacalna, że co roku ajentem był ktoś inny. W końcu pewnie zabrakło chętnych i sprawa umarła śmiercią naturalną. Jednym z „operatorów” basenu była także żona jednego z byłych radnych PIS, który był również działaczem PTC. Z tego co pamiętam, jak wszyscy, dzierżawiła basen jedynie przez jeden sezon.

Last edited 1 rok temu by bartekpawel

160 tyś.na kociarnię…

a kiedy ktoś pomyśli o basenie!!!!!?????? budujemy kolejną halę jakąś marną szkutnię … a basen kryty – przecież obecny to już zabytek i strasznie zatłoczony