Strona główna Aktualności Z miasta Grota Roweckiego po remoncie. Jak ulica znosi ulewę?

Grota Roweckiego po remoncie. Jak ulica znosi ulewę?

34
We wtorek około godziny 17.30 mieliśmy nad Pabianicami prawdziwe oberwanie chmury. Padał intensywny deszcz z gradem. Podczas takich opadów zazwyczaj zalewało ul. Grota Roweckiego w okolicy mostu na Dobrzynce. Jak jest po remoncie?

W minionym roku Starostwo Powiatowe w Pabianicach zleciło remont mostu. Prace rozpoczęły się na początku czerwca i trwały do końca października. Remont kosztował 2 088 792 zł netto (plus 480 422 zł podatku VAT). W tym roku okazało się, że należy jeszcze wyprofilować fragment jezdni i wykonać dwie dodatkowe studzienki kanalizacyjne.

Można powiedzieć, że dziś (11 kwietnia) ulica przeszła test. Podczas oberwania chmury trwającej kilkanaście minut ulica była całkowicie przejezdna, jednak woda zebrała się po stronie bulwarów, tuż przy przejściu dla pieszych.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
34 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Nagranie nie pokazuje ulewy skoro wycieraczki ledwo zbierają wodę.. a sposób odbioru wody ostatnio było widać jak przy przejściu stała wielka kałuża uniemozliwiajaca przejście więc nie nazywajmy że droga zdała test…

🍾

Last edited 1 miesiąc temu by Marcin

Jakie oberwanie chmury. Ten opad to nawet ciężko nazwać porządną ulewą.

Uważam, że nie należy czekać do prawdziwej ulewy tylko brać wykonawcę tej fuszerki do poprawienia w ramach gwarancji . Skoro po takim deszczyku woda tworzy rozlewisko to nie ma na co czekać. Mam nadzieję że wykonawca dał gwarancje na swoją robotę.

Panie Jach.
Proszę szanować czytelników i to co przepadało wczoraj nie porównywać do prawdziwej letniej ulewy .
Uważam też że wykonawca powinien zrobić to samo co zrobiono u mnie sprawdzając czy spad kostki podjazdu przed moim domem jest prawidłowy. Zrobiono próbę wodną czyli pozorowany opad deszczu.
Tutaj też powinni to zrobić.

Proszę uważać bo Pan Jach jest bardzo czuły na krytykę.

Zwłaszcza widać to było w komentarzu (na Pana temat) pod artykułem o Real Fight

Panie Jach, czy Pan proponuje ustawkę?

I cyk mandacik za jazdę z telefonem w ręku

Udowodnij, że to był telefon.

a tak ciężko było zrobić odpływy po obu stronach mostu ..po ostatnich opadach i wcześniejszych doświadczeniach ..byłoby to chyba najlepsze rozwiązanie….czy tak wiele trzeba aby sięgnąć po zdrowy rozsądek a nie tylko do kieszeni na dodatek nie po swoje pieniądze…

Panie Jach krótko pan żyjesz i jeszcze nie widział pan oberwania chmury

Jeśli do 70 km/h nie ma aquaplaningu to jest OK 🙂

Artykuł powinien być podpisany „artykuł promocyjny opłacony przez Starostwo Powiatowe z pieniędzy podatnika” Panie Redaktorze jak były rozlewiska tak są nadal, no może 10% mniejsze. To co Pan nagrał to do ulewy jeszcze daleko. Niech Pan nie zaklina rzeczywistości.

Pan redaktor musi nauczyć się brać krytykę i zdanie innych na klatę a nie jak mantrę wpajać sobie ze ma racje 🙂 już któryś raz z kolei jak nie może się pan pogodzić ze ktoś ma inne zdanie.. chyba czas zmienić profesje 🙂

Po tych komentarzach można dość do wniosku, że Pana, Panie Jach, tam nie było, ulewy nie było, na miejscu byli za to wszyscy komentujący i widzieli rozlewiska, mimo, że według nich to nie była ulewa. Niech Pan przestanie brać pieniądze od Starostwa. Juz Pan kiedyś kupił Mercedesa za artykuły o wirusie. Dość tych manipulacji!

Pan Habura zna się na deszczyku. Jego trzeba zapytać 🙂

Ulicą Roweckiego to nie jest ulica w kategorii drogi podrzędne mało ważnej i mało uczęszczanej. To jedna z najważniejszych ulic w mieście. Twierdzenie , że podczas lekkiego deszczu mnie udało się przejechać bez problemu to skandal za miejskie pieniądze. Po takim remoncie i po tak białym opadzie jezdnia powinna być tylko mokra bez zastoju wody i tyle.
Remont dopiero co zakończony, odpływu świeże i woda stoi a co będzie za kilka miesięcy kiedy osadzie się tam piasek ? Proste. Pan Jach już tak łatwo nie przejedzie.

Ale swoje zrobił i artykuł promocyjny dla Starosty napisał 🙂 i jakaś premia na reklamę może wpadnie.

bez snorkela ja bym tam się nie wypuszczał

Jachu był na miejscu, widział, nagrał film i to co zobaczył opisał: „Padał intensywny deszcz z gradem.” i „(…) ulica była całkowicie przejezdna, jednak woda zebrała się po stronie bulwarów, tuż przy przejściu dla pieszych.” Czytelnicy: – Nagranie nie pokazuje ulewy. -ten opad ciężko nazwać porządną ulewą -nie porównywać do prawdziwej letniej ulewy ??? (gdzieś porównał?) -mandacik za jazdę z telefonem w ręku (WTF?) -jeszcze nie widział pan oberwania chmury -jak były rozlewiska tak są nadal (Jach je wyciął z filmu?) -Twierdzenie , że podczas lekkiego deszczu mnie udało się przejechać bez problemu to skandal za miejskie pieniądze (Jach coś… Czytaj więcej »

O…. starosta się nam odezwał. Z jednym masz rację. otaczają nas debile.

Ciebie też nie przepraszam.

Jak na przystań z kajakami to troszkę za plytko, trzeba zatkać odplywy to będzie fajniej.