Strona główna Aktualności „Górkę aktywności” czeka przebudowa. Będą udogodnienia i będzie bezpieczniej

„Górkę aktywności” czeka przebudowa. Będą udogodnienia i będzie bezpieczniej

18
Urząd Miejski w Pabianicach ogłosił przetarg, który dotyczy „Wieloryba” w Parku Wolności. Planowane zmiany związane są przede wszystkim z bezpieczeństwem użytkowników.

Wykonawca, który podpisze umowę, zobowiąże się do wykonania kilka zadań. Będzie to wykonanie bezpiecznej, bezspoinowej nawierzchni na „Górce aktywności” dookoła zjeżdżalni i ścianki wspinaczkowej, wykonania bezpiecznej nawierzchni z płyt pod tyrolką, wymienienia istniejącej uszkodzonej nawierzchni z płyt na nową, wykonania brakującego odcinka nawierzchni z płyt między siłownią a trampolinami, wykonania brakującego odcinka ciągu komunikacyjnego z kostki brukowej oraz zbudowanie schodów wejściowych na górkę od strony zjeżdżalni.

Zwłaszcza koncepcja budowy schodów od strony zjeżdżalni spotka się z akceptacją, gdyż do tej pory schody funkcjonują od drugiej strony górki. Matki, które przychodziły tu ze swoimi pociechami obawiały się o nie, gdy te znikały im z oczu, aby od drugiej strony wejść po schodach na górę.

„lewa” strona Wieloryba

Wartość zamówienia to 342 099 29 zł. Oferty można składać do 14.07.2022 r do godz. 9.00. Tego samego dnia, w południe, oferty zostaną otwarte.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułOpel Astra rozbity. Strata całkowita
Następny artykułDepilacja laserowa – wszystko co warto wiedzieć
Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Nikt tak pięknie nie marnuje pieniędzy jak Prezydent Pabianic, przetarg na budowę wieloryba wygrany w listopadzie 2017 roku i znowu idą na to kolejne pieniądze hm….. O co tu chodzi??A już wiem, nie płaci się ze swoich, to jak to szło?łatwo przyszlo łatwo poszło, mieszkańcy zapłacą za nieprzemyslane inwestycje, kolejny remont za 5 lat?? Masakra….

Zaprojektował ponownie Marian koczur z firmą Civil Construction, którzy koncertowo zyebali poprzedni projekt.
Wykonawca i podwykonawca będzie pewnie znowu ten sam. Czyli górkę zaprojektowali, zbudowali i spieprzyli pabianiccy harcerze,
Miłej zabawy.

On wspomaga lokalnych przedsiębiorców.

Tu masz marnotrawstwo i skali mikro. Pomyśl ile zmarnotrawiono przy okazji remontu tramwaju.

mieszkańcy, bo tłuki i dzicz, która to robi także mieszkańcy- także niszczą , idź wieczorem na „strzelnicę ” i zobacz co się dzieje na wielorybie, samo się nie niszczy……. zacznij może od tego , a nie wysmradzaj, że kolejne pieniądze idą na remonty

nie uwzględnili wycinania chaszczy widocznych na zdjęciu na tej górce

W samo sedno

Czegoś tutaj nie rozumiem, przebudowa 🐳 fontanna nieczynna to co w końcu jest zrobione dobrze i co będzie zrobione aby ponownie nie poprawiać może mi ktoś wytłumaczyć bo to nie jest proste jak drut.

Przepraszam, może ktoś mi odpowie, jakie są niezbędne warunki do wprowadzenia zarządu komisarycznego w mieście? Przecież ta ekipa pogrzebie to miasto na amen jeszcze przed końcem kadencji!

Wiesz jak się nazywa, a nie umiesz wygoogolować 😀

Górki srulki a kibla nie ma tylko w krzaki trzeba.wstyd.

halo, halo , toy toy jest , ale i tak wala po krzakach

Wierzyć się nie chce, że w tym mieście są takie platfusy, że dalej wybierają taką władze… Szok jak komuna mózgi wyprała, a dziwią się ruskim, że tam kochają putlera.. sami z klapkami na oczach żyją.

I tak oto górka na strzelnicy, z której zjeżdżało na czym się dało kilka pokoleń dzieciaków została zamieniona w betonowo-stalowe rumowisko. A wystarczyło zadbać o przyrodę! Nowocześnie i super? Myślę, że dzieciaki wolały zjeżdżać zimą na sankach, a latem na rowerach niż omijać stalowe badziewia…. Smutne czasy

Ja za dzieciaka zimą zjeżdżałem po schodach do amfiteatru usypując hałdę ze śniegu na dole by wybić się w powietrze. Kiedyś to kurła było.

co prawda to prawda

Strażnicy zamiast powiedzieć w stołki powinni patrolować takie miejsca. Jasne że lepiej znakować rowery niż ruszyć w teren. A przecież są opłacany z podatków mieszkańców.

Nie wiem czy postawienie na bezpieczeństwo to zabetonowanie wszystkiego. Po co robić płyty pod tyrolką, chyba po to że jak dziecko zeskoczy żeby kolana pozdzierało. Schody przy zjeżdżalni to jedyne co bym tam dorobił. a 300k można wydać naprawdę na inne rzeczy.